خانه » گلچین آشپزی » کرم های داخل کلم بروکلی را چگونه از بین ببریم؟ نحوه شستن و پختن کلم بروکلی

قیمت : 32000 تومان

کرم های داخل کلم بروکلی را چگونه از بین ببریم؟ نحوه شستن و پختن کلم بروکلی

نحوه کرم زدایی سبزیجات, نحوه کرم زدایی کلم بروکلی, بهترین روش پخت کلم بروکلی, روش شستشوی کلم بروکلی, نحوه شستن و پختن کلم بروکلی, مراحل شستشو و پخت کلم بروکلی, نحوه شستشوی انواع سبزیجات,کرم زدایی کلم بروکلی, طرز شستن انواع سبزیجات,بهترین روش پخت کلم بروکلی,بهترین روش طبخ کلم بروکلی,بهترین طرز پخت کلم بروکلی,روش شستشوی کلم بروکلی,روش شستن کلم بروکلی,طرز شستشوی کلم بروکلی,نحوه شستشوی کلم بروکلی,طریقه شستشوی کلم بروکلی,روش شستشوي كلم بروكلي,روش شستن كلم بروكلي,بهترین روش شستن کلم بروکلی,روش صحیح شستن کلم بروکلی,بهترین روش شستشوی کلم بروکلی

کرم های داخل کلم بروکلی را چگونه از بین ببریم؟ نحوه شستن و پختن کلم بروکلی

کلم بروکلی یکی از خوشمزه ترین سبزیجاتی است که برای انواع سالاد و غذاها استفاده می شود، ولی این سبزی خوش طعم کرم های ریزی دارد که با شستشوی ساده از بین نمی رود.برخی می‌گویند داخل کلم بروکلی کرم‌هایی وجود دارد که با شستن معمولی از بین نمی‌رود، پس برای انگل زدایی این سبزی پرخاصیت چه باید کرد؟ در این نوشتار چند راه برای انگل‌زدایی از این سبزی مفید و پرخاصیت را یادآور می‌شویم.ابتدا به مدت ۱۰ دقیقه بروکلی‌ها را در۳ لیتر آب ولرم همراه با یک گرم (نصف قاشق چای‌خوری) پودر پرکلرین ۷۰ درصد خیس کنید.سپس کلم انگل زدایی شده را از روی کفاب جمع‌آوری کرده و آن را دوباره با آب سالم شستشو دهید تا باقی مانده مایع ضر عفونی کننده از آن جدا شود.برای طبخ کلم بروکلی، روش‌های گوناگونی وجود دارد اما پختن درون آب و روی اجاق گاز و بخارپز کردن با اندکی نمک و یک قاشق سوپ خوری روغن زیتون بهترین روش‌های پختن کلم بروکلی است . اگر دوست دارید کلم بروکلی‌هایتان را بپزید باید دقت کنید که حتما بعد از ۵ دقیقه آن‌ها را کنترل کنید. برای این کار، کافی است یک چنگال را درون کلم‌ها فرو کنید تا مطمئن شوید کاملا پخته‌ است . اگر پخته بود فورا آن‌ها را از روی شعله مستقیم بردارید. یادتان باشد کلم بروکلی به حرارت حساس است و فورا از بین می‌رود.یک روش دیگر هم برای از بین بردن انگل‌های بروکلی گذاشتن آن‌ها در ۳ دقیقه آب جوش است. با این ترتیب می‌توانید با خیال راحت از این سبزی مفید استفاده کنید.راه دیگر هم خیس کردن بروکلی به مدت ۵ دقیقه در آب همراه با سرکه و یا نمک به میزانی است که آب طعم ترشی و یا شوری را بگیرد.منبع : sara.jamejamonline.ir

کرم های داخل کلم بروکلی را چگونه از بین ببریم؟

 نحوه کرم زدایی سبزیجات, نحوه کرم زدایی کلم بروکلی, بهترین روش پخت کلم بروکلی, روش شستشوی کلم بروکلی, نحوه شستن و پختن کلم بروکلی, مراحل شستشو و پخت کلم بروکلی, نحوه شستشوی انواع سبزیجات,کرم زدایی کلم بروکلی, طرز شستن انواع سبزیجات,بهترین روش پخت کلم بروکلی,بهترین روش طبخ کلم بروکلی,

کلم بروکلی را ۳ دقیقه در آب جوش قرار بدهید تا انگل زدایی شوند

کلم بروکلی یکی از خوشمزه ترین سبزیجاتی است که برای انواع سالاد و غذاها استفاده می شود، ولی این سبزی خوش طعم کرم های ریزی دارد که با شستشوی ساده از بین نمی رود.

برخی می‌گویند داخل کلم بروکلی کرم‌هایی وجود دارد که با شستن معمولی از بین نمی‌رود، پس برای انگل زدایی این سبزی پرخاصیت چه باید کرد؟ در این نوشتار چند راه برای انگل‌زدایی از این سبزی مفید و پرخاصیت را یادآور می‌شویم.

ابتدا به مدت ۱۰ دقیقه بروکلی‌ها را در۳ لیتر آب ولرم همراه با یک گرم (نصف قاشق چای‌خوری) پودر پرکلرین ۷۰ درصد خیس کنید.
سپس کلم انگل زدایی شده را از روی کفاب جمع‌آوری کرده و آن را دوباره با آب سالم شستشو دهید تا باقی مانده مایع ضر عفونی کننده از آن جدا شود.

برای طبخ کلم بروکلی، روش‌های گوناگونی وجود دارد اما پختن درون آب و روی اجاق گاز و بخارپز کردن با اندکی نمک و یک قاشق سوپ خوری روغن زیتون بهترین روش‌های پختن کلم بروکلی است . اگر دوست دارید کلم بروکلی‌هایتان را بپزید باید دقت کنید که حتما بعد از ۵ دقیقه آن‌ها را کنترل کنید. برای این کار، کافی است یک چنگال را درون کلم‌ها فرو کنید تا مطمئن شوید کاملا پخته‌ است . اگر پخته بود فورا آن‌ها را از روی شعله مستقیم بردارید. یادتان باشد کلم بروکلی به حرارت حساس است و فورا از بین می‌رود.

یک روش دیگر هم برای از بین بردن انگل‌های بروکلی گذاشتن آن‌ها در ۳ دقیقه آب جوش است. با این ترتیب می‌توانید با خیال راحت از این سبزی مفید استفاده کنید.

راه دیگر هم خیس کردن بروکلی به مدت ۵ دقیقه در آب همراه با سرکه و یا نمک به میزانی است که آب طعم ترشی و یا شوری را بگیرد.

منبع : sara.jamejamonline.ir

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز