خانه » گلچین آشپزی » کته تره با ماهی تیلاپیا طرز تهیه انواع ماهی

کته تره با ماهی تیلاپیا طرز تهیه انواع ماهی

طبخ ماهی, پخت کته تره با ماهی تیلاپیا, طرز تهیه کته تره با ماهی تیلاپیا, نحوه پخت کته تره با ماهی, نحوه پخت کته تره با ماهی تیلاپیا, آموزش آشپزی, طرز تهیه انواع ماهی, سایت آشپزی,کته تره با ماهی تیلاپیا,طرز تهیه انواع ماهی,طرز تهیه انواع ماهی سرخ شده,طرز تهیه انواع ماهی شکم پر,طرز تهیه انواع ماهی پلو,طرز تهیه انواع ماهی خاویار,طرز تهیه انواع ماهیها,طرز تهیه انواع ماهی در فر,طرز تهیه انواع ماهی کبابی,طرز تهیه انواع ماهی جنوب,طرز پخت انواع ماهی

کته تره با ماهی تیلاپیا طرز تهیه انواع ماهی

روش تهیه:1. ابتدا برنج را پس از شستن و خیساندن با چهار و نیم پیمانه آب می‌جوشانیم، در اواسط جوشیدن برنج، تره را به آن اضافه می‌کنیم و می‌گذاریم آب برنج کاملا کشیده شود در ظرف های تک نفره یا یک قابلمه بزرگ برنج را کشیده، فشرده کرده و دم می‌کنیم.2. اگر بخواهیم داخل قالب های تک نفره درست کنیم روی برنج فویل کشیده و آن را در فر دم می‌کنیم.3. ابتدا ماهی‌ها را با ادویه مرغ و ماهی طعم دار کرده کمی آرد روی آن می‌پاشیم و با کره آرام سرخ می‌کنیم.4. در نهایت خامه، پودرسیر و پودر گردو را روی ماهی داخل تابه می ریزیم وقتی دو جوش خورد و کمی غلیظ شد کته را دمر کرده و تکه‌های ماهی را روی آن سرو می‌کنیم. 

کته تره با ماهی تیلاپیا

 طبخ ماهی, پخت کته تره با ماهی تیلاپیا, طرز تهیه کته تره با ماهی تیلاپیا, نحوه پخت کته تره با ماهی, نحوه پخت کته تره با ماهی تیلاپیا, آموزش آشپزی, طرز تهیه انواع ماهی, سایت آشپزی,کته تره با ماهی تیلاپیا,طرز تهیه انواع ماهی,طرز تهیه انواع ماهی سرخ شده,

مواد لازم:

 برنج  سه پیمانه معادل 600 گرم
 تره 500 گرم
قرص استاک گوشت یک عدد
 کره  50 گرم
ماهی تیلاپیا یک کیلو
کره برای سرخ کردن به میزان لازم
ادویه مخصوص مرغ و ماهی یک قاشق غذاخوری
آرد سفید به میزان لازم
خامه 250 گرم
پودر سیر نصف قاشق چای‌خوری
پودر گردو به میزان دلخواه

روش تهیه:
1. ابتدا برنج را پس از شستن و خیساندن با چهار و نیم پیمانه آب می‌جوشانیم، در اواسط جوشیدن برنج، تره را به آن اضافه می‌کنیم و می‌گذاریم آب برنج کاملا کشیده شود در ظرف های تک نفره یا یک قابلمه بزرگ برنج را کشیده، فشرده کرده و دم می‌کنیم.

2. اگر بخواهیم داخل قالب های تک نفره درست کنیم روی برنج فویل کشیده و آن را در فر دم می‌کنیم.

3. ابتدا ماهی‌ها را با ادویه مرغ و ماهی طعم دار کرده کمی آرد روی آن می‌پاشیم و با کره آرام سرخ می‌کنیم.

4. در نهایت خامه، پودرسیر و پودر گردو را روی ماهی داخل تابه می ریزیم وقتی دو جوش خورد و کمی غلیظ شد کته را دمر کرده و تکه‌های ماهی را روی آن سرو می‌کنیم. 

 

منبع : مجله زندگی ایده آل / bartarinha.ir

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز