خانه » گلچین آشپزی » پیتزا فلفل دلمه ای ( فوق العاده کم کالری ) خمیر پیتزا

پیتزا فلفل دلمه ای ( فوق العاده کم کالری ) خمیر پیتزا

فلفل دلمه, خمیر پیتزا, غذای رژیمی, روش پخت پیتزا فلفل دلمه ی, میان وعده,پیتزا فلفل دلمه ای, طرز تهیه پیتزا فلفل دلمه ای, پیتزا, پیش غذا,پیتزا فلفل دلمه ای,طرز تهیه پیتزا فلفل دلمه ای,پیش غذا,پیش غذای سرد,پیش غذا برای مهمانی,پیش غذای ایرانی ساده,پیش غذاهای ایرانی,پیش غذاهای فانتزی,پیش غذا سرد,پیش غذا به انگلیسی,پیش غذا با اسفناج,پیتزا مخلوط,پیتزا هات,پیتزا داوود,پیتزا پرپروک,پیتزا ایرانی,پیتزا سبزیجات,پیتزا سیب,پیتزا خاتون,پیتزا چمن,فلفل دلمه ای نر و ماده,فلفل دلمه ای شکم پر,فلفل دلمه به انگلیسی,فلفل دلمه شکم پر,فلفل دلمه قرمز,فلفل دلمه ای رنگی,فلفل دلمه اي,فلفل دلمه نر و ماده,خمیر پیتزا,خمیر پیتزا شف طیبه,خمیر پیتزا بدون مخمر,خمیر پیتزا فوری,خمیر پیتزا با بکینگ پودر,خمیر پیتزا بدون خمیر مایه,خمیر پیتزا با شیر,خمیر پیتزای ایتالیایی,خمیر پیتزا خانگی,خمیر پیتزا با ماست,میان وعده برای کودکان,میان وعده های رژیمی,میان وعده به انگلیسی,میان وعده های غذایی,میان وعده های کم کالری,میان وعده های خوشمزه,ميان وعده,میان وعده سالم,میان وعده کودکان

پیتزا فلفل دلمه ای ( فوق العاده کم کالری ) خمیر پیتزا

در یک کاسه فلفل ها را با زیتون سبز و چهار موادی که بعد از آن آمده ترکیب کنید ( زیتون سبز تا فلفل سیاه ). فر را تا دمای 350 درجه سانتی گراد گرم کنید. ترکیب فلفل دلمه ای خود را روی خمیر پیتزای خود به صورت مساوی تقسیم کنید. پنیر را نیز روی آن بریزید.اجازه دهید به مدت 7 دقیقه در دمای 350 درجه بپزد تا زمانی که پنیر آب شود. پیتزا را به 12 قسمت مساوی تقسیم کنید.

پیتزا فلفل دلمه ای ( فوق العاده کم کالری )

 فلفل دلمه, خمیر پیتزا, غذای رژیمی, روش پخت پیتزا فلفل دلمه ی, میان وعده,پیتزا فلفل دلمه ای, طرز تهیه پیتزا فلفل دلمه ای, پیتزا, پیش غذا,پیتزا فلفل دلمه ای,طرز تهیه پیتزا فلفل دلمه ای,

پیتزا فلفل دلمه ای ( فوق العاده کم کالری )

این غذای فوق العاده کم کالری را میتوانید به عنوان شام یا میان وعده استفاده کنید. همچنین از این پیتزا برای پذیرایی از مهمان ها و به عنوان پیش غذا نیز سرو میشود.

 مواد لازم:
دو فلفل دلمه ای قرمز رنگ بزرگ
دو فلفل دلمه ای زرد رنگ بزرگ
یک دوم فنجان زیتون سبز قطعه قطعه شده
یک چهارم فنجان جعفری تازه خرد شده
دو قاشق چای خوری سرکه قرمز
سه چهارم قاشق غذا خوری روغن زیتون
یک هشتم قاشق چای خوری فلفل سیاه
450 گرم پنیر پیتزای ایتالیایی
6 قاشق غذا خوری پنیر پارمسان تازه رنده شده

 

روش پخت:

گریل فر یا قسمت گریل ماکروفر را از قبل گرم کنید. فلفل دلمه ای ها را به درازا دو نیم کنید و غشا و دانه های آن را خارج کنید. نیمه های فلفل دلمه ای را به صورتی که پوستشان رو به بالا باشد در یک ورق پخت فویل قرار دهید و با دست صافشان کنید. به مدت 15 دقیقه اجازه دهید پخته شود.

سپس در یک کیسه با قابلیت زیپ شدن قرارشان دهید و درش را ببندید ( فلفل ها را در حالی که گرم هستند داخل کیسه قرار ندهید ). اجازه دهید 15 دقیقه بماند، پوست فلفل ها را بکنید و آنها را قطعه قطعه کنید.

در یک کاسه فلفل ها را با زیتون سبز و چهار موادی که بعد از آن آمده ترکیب کنید ( زیتون سبز تا فلفل سیاه ). فر را تا دمای 350 درجه سانتی گراد گرم کنید. ترکیب فلفل دلمه ای خود را روی خمیر پیتزای خود به صورت مساوی تقسیم کنید. پنیر را نیز روی آن بریزید.
اجازه دهید به مدت 7 دقیقه در دمای 350 درجه بپزد تا زمانی که پنیر آب شود. پیتزا را به 12 قسمت مساوی تقسیم کنید.

 

 اطلاعات تغذیه:

اطلاعاتی که در پایین می آید مربوط به یک قطعه از این 12 قطعه میباشد. یعنی هر وعده شامل یک قطعه میشود ( شخصی که بیش از این میزان کالری مجاز است که استفاده کند میتواند بیش از یک قطعه میل کند ).

کالری در یک وعده:104 کالری
کالری از چربی در یک وعده: 28%
چربی در یک وعده: 3.2 گرم
چربی اشباع در یک وعده: 1.5 گرم
چربی غیر اشباع در یک وعده: 0.8 گرم
پروتئین در یک وعده: 4.6 گرم
کربوهیدرات در یک وعده: 15.5 گرم
فیبر در یک وعده: 2.1 گرم
کلسترول در یک وعده: 2 میلی گرم
آهن در یک وعده: 0.9 میلی گرم
سدیم در یک وعده: 301 میلی گرم
کلسیم در یک وعده: 62 میلی گرم

 

منبع: وب سایت دکتر کرمانی

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز