خانه » گلچین آشپزی » پخت يک قيمه نذرى خوشمزه آموزش پخت نذری

پخت يک قيمه نذرى خوشمزه آموزش پخت نذری

آموزش پخت نذری, مواد لازم برای خورش قیمه, سایت آشپزی,طرز تهیه قیمه نذری, خورش قیمه نذری, پخت خورش قیمه نذری, خورش قیمه نذری خوشمزه, علت خوشمزگی غذاهای نذری, پخت غذاهای نذری, آموزش آشپزی,طرز تهیه قیمه نذری,طرز تهیه قیمه نذری برای 100 نفر,طرز تهیه قیمه نذری خوشمزه,طرز تهیه قیمه نذری برای 50 نفر,طرز تهیه قیمه نذری امام حسین,طرز تهیه قیمه نذری برای 200 نفر,طرز تهیه قیمه نذری برای 150 نفر,طرز تهیه قیمه نذری محرم,طرز تهیه قیمه نذری برای 30 نفر,پخت خورش قیمه نذری,تهیه خورش قیمه نذری,دستور پخت خورش قیمه نذری,روش پخت خورش قیمه نذری,طرز تهیه خورش قیمه نذری برای 100 نفر,روش پخت خورشت قیمه نذری,طرز تهیه خورش قیمه نذری محرم,طرز تهیه خورش قیمه نذری خوشمزه,مواد لازم برای خورش قیمه,مواد لازم برای خورش قیمه برای 6 نفر,مواد لازم برای خورش قیمه برای 100 نفر,مواد لازم برای خورش قیمه نذری,مواد لازم برای تهیه خورش قیمه,مواد لازم برای تهیه خورش قیمه نذری,مواد لازم برای پخت خورش قیمه,مواد لازم خورشت قیمه,مواد لازم خورشت قیمه نذری,مواد لازم برای تهیه خورش قیمه برای 100 نفر,خورش قيمه نذري,خورشت قیمه نذری برای 100 نفر,خورشت قیمه نذری خوشمزه,آموزش خورش قیمه نذری,خورش قیمه برای نذری,پخت غذاهای نذری,پخت غذای نذری,پخت غذای نذری قیمه,پختن غذای نذری,پختن غذای نذری در خواب,پخت انواع غذاهای نذری,دستور پخت غذای نذری,طرز پخت غذای نذری,روش پخت غذای نذری,پخت انواع غذای نذری,آموزش پخت شله زرد نذری,آموزش پخت آش رشته نذری,آموزش پخت قیمه نذری,آموزش پخت حلیم نذری,آموزش پخت غذای نذری,آموزش پخت حلوای نذری

پخت يک قيمه نذرى خوشمزه آموزش پخت نذری

طرز تهیه :1 – ابتدا لپه را در كاسه‌ای ریخته و خوب بشویید، سپس آن را در سبدی آبكشی كنید. گوشت را نیز بشویید و در سبدی بریزید تا آب اضافی آن خارج شود. پس از آن، پیاز را پوست كنده و به‌صورت خلالی خرد كنید.2 – داخل قابلمه‌ای مقداری روغن بریزید و روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا داغ شود. حالا پیاز خردشده را در روغن به اندازه‌ای تفت دهید تا رنگ آن طلایی شود. در حین سرخ‌شدن پیاز، یك قاشق چای‌خوری زردچوبه را اضافه كنید و هم بزنید.3 – تكه‌های گوشت را به پیازداغ اضافه كنید و روی حرارت مرتب هم‌بزنید تا گوشت تفت داده شود، سپس لپه را اضافه كرده و به هم‌زدن ادامه دهید. در این زمان مقداری نمك هم اضافه كنید.نكته: علت تفت‌دادن لپه این است كه پس از اضافه‌كردن آب برای پخت خورش، لپه وا نرفته و له نشود.4 – بعد از حدود 3 تا 4 دقیقه، از تفت‌دادن گوشت و پیاز و لپه، حدود 2 پیمانه آب جوشیده به مخلوط اضافه كنید و بگذارید روی حرارت كم اجاق‌گاز بپزد. بعد از اینكه مواد چند جوش زد، پودر زعفران كه قبلا در مقداری آب جوش حل كرده بودید را به مواد اضافه كنید.نكته: برای اینكه لپه و گوشت خوشرنگ‌تر شوند، همان زمانی كه لپه را به گوشت و پیازداغ اضافه كردید، محلول زعفرانی را نیز می‌توانید بیفزایید.5 – در فاصله پخت گوشت و لپه، لیمو عمانی‌ها را شسته و در كاسه‌ای حاوی آب جوش كمی خیس كنید.سپس به وسیله چنگال چند سوراخ داخل آنها ایجاد كنید و در خورش بریزید. حالا حدود 2 ساعت صبر كنید تا خورش روی حرارت ملایم اجاق‌گاز جا بیفتد. در این فاصله، سیب‌زمینی‌ها را هم پوست كنده و پس از خلالی‌كردن در روغن سرخ كنید.6 – در یك ظرف فلزی جداگانه، رب را در كمی روغن تفت داده، سپس به غذا اضافه كنید. به این صورت رب، رنگ بهتری در غذا ایجاد می‌كند. بعد از حدود یك ربع، پودر دارچین را بیفزایید. حالا خورش را در ظرف موردنظر بریزید و با سیب‌زمینی سرخ كرده تزئین كنید.نكته 1: باتوجه به اینكه رب گوجه‌فرنگی، پخت لپه و گوشت را به تاخیر می‌اندازد، آن را در مراحل آخر اضافه كنید.نكته 2: دارچین را نیز در مراحل پایانی پخت خورش اضافه كنید زیرا افزودن آن در مرحله اول پخت، باعث تیره‌شدن رنگ خورش می‌شود.نكته 3: به جای سیب‌زمینی سرخ‌كرده، از چیپس خلالی نیز می‌توانید استفاده كنید.منبع : www.noorportal.net

پخت يک قيمه نذرى خوشمزه

 آموزش پخت نذری, مواد لازم برای خورش قیمه, سایت آشپزی,طرز تهیه قیمه نذری, خورش قیمه نذری, پخت خورش قیمه نذری, خورش قیمه نذری خوشمزه, علت خوشمزگی غذاهای نذری, پخت غذاهای نذری, آموزش آشپزی,طرز تهیه قیمه نذری,

اگر نذر كرده‌اید امسال در یكی از روزهای عزاداری، خورش قیمه بپزید ولی نمی‌دانید چه كنید تا خورشی خوشمزه و جاافتاده از كار درآید، مراحل طرز تهیه آن را با دقت انجام دهید.

خیالتان هم راحت باشد كه این خورش قیمه حتی از خورش‌های همیشگی شما لذیذتر و جاافتاده‌تر خواهد بود.البته مواد لازم زیر برای 8 نفر ارائه شده است. شما باتوجه به تعداد نفرات موردنظر برای نذری، این میزان را افزایش دهید.

مواد لازم :

 گوشت قیمه‌ای  300 گرم
 لپه  2 پیمانه
 پیاز بزرگ  یك عدد
 لیمو عمانی  10 عدد
 زعفران ساییده‌شده  یك قاشق چای‌خوری سرخالی
روغن مایع به مقدار لازم
رب گوجه‌فرنگی یك قاشق سوپ‌خوری سرپر
پودر دارچین یك قاشق چای‌خوری سرخالی
زردچوبه یك قاشق چای‌خوری
نمک به مقدار لازم
سیب‌زمینی متوسط 4 عدد

طرز تهیه :
1 – ابتدا لپه را در كاسه‌ای ریخته و خوب بشویید، سپس آن را در سبدی آبكشی كنید. گوشت را نیز بشویید و در سبدی بریزید تا آب اضافی آن خارج شود. پس از آن، پیاز را پوست كنده و به‌صورت خلالی خرد كنید.

2 – داخل قابلمه‌ای مقداری روغن بریزید و روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا داغ شود. حالا پیاز خردشده را در روغن به اندازه‌ای تفت دهید تا رنگ آن طلایی شود. در حین سرخ‌شدن پیاز، یك قاشق چای‌خوری زردچوبه را اضافه كنید و هم بزنید.

3 – تكه‌های گوشت را به پیازداغ اضافه كنید و روی حرارت مرتب هم‌بزنید تا گوشت تفت داده شود، سپس لپه را اضافه كرده و به هم‌زدن ادامه دهید. در این زمان مقداری نمك هم اضافه كنید.

نكته: علت تفت‌دادن لپه این است كه پس از اضافه‌كردن آب برای پخت خورش، لپه وا نرفته و له نشود.

4 – بعد از حدود 3 تا 4 دقیقه، از تفت‌دادن گوشت و پیاز و لپه، حدود 2 پیمانه آب جوشیده به مخلوط اضافه كنید و بگذارید روی حرارت كم اجاق‌گاز بپزد. بعد از اینكه مواد چند جوش زد، پودر زعفران كه قبلا در مقداری آب جوش حل كرده بودید را به مواد اضافه كنید.

نكته: برای اینكه لپه و گوشت خوشرنگ‌تر شوند، همان زمانی كه لپه را به گوشت و پیازداغ اضافه كردید، محلول زعفرانی را نیز می‌توانید بیفزایید.

5 – در فاصله پخت گوشت و لپه، لیمو عمانی‌ها را شسته و در كاسه‌ای حاوی آب جوش كمی خیس كنید.سپس به وسیله چنگال چند سوراخ داخل آنها ایجاد كنید و در خورش بریزید. حالا حدود 2 ساعت صبر كنید تا خورش روی حرارت ملایم اجاق‌گاز جا بیفتد. در این فاصله، سیب‌زمینی‌ها را هم پوست كنده و پس از خلالی‌كردن در روغن سرخ كنید.

6 – در یك ظرف فلزی جداگانه، رب را در كمی روغن تفت داده، سپس به غذا اضافه كنید. به این صورت رب، رنگ بهتری در غذا ایجاد می‌كند. بعد از حدود یك ربع، پودر دارچین را بیفزایید. حالا خورش را در ظرف موردنظر بریزید و با سیب‌زمینی سرخ كرده تزئین كنید.

نكته 1: باتوجه به اینكه رب گوجه‌فرنگی، پخت لپه و گوشت را به تاخیر می‌اندازد، آن را در مراحل آخر اضافه كنید.

نكته 2: دارچین را نیز در مراحل پایانی پخت خورش اضافه كنید زیرا افزودن آن در مرحله اول پخت، باعث تیره‌شدن رنگ خورش می‌شود.

نكته 3: به جای سیب‌زمینی سرخ‌كرده، از چیپس خلالی نیز می‌توانید استفاده كنید.

منبع : www.noorportal.net

برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز