خانه » گلچین آشپزی » پختن آرتیشو آشنایی با خواص آرتیشو

پختن آرتیشو آشنایی با خواص آرتیشو

طرز پخت آرتیشو, تصاویر آرتیشو, نحوه پخت سبزیجات, آشنایی با خواص آرتیشو,نحوه پختن آرتیشو, نحوه پخت آرتیشو, روش پختن آرتیشو, خاصیت آرتیشو, خواص داروئی آرتیشو, خواص آرتیشو,روش پخت آرتيشو,روش پخت آرتیشو,خواص آرتیشو,خواص آرتیشو یا کنگر فرنگی,خواص آرتيشو,خواص عرق آرتیشو,خواص درمانی آرتیشو,خواص دارویی آرتیشو,خواص قرص آرتیشو,خواص کپسول آرتیشو,خواص کنگر آرتیشو,خواص گل آرتیشو,طرز پخت آرتیشو,طرز پخت آرتيشو,طریقه پخت آرتیشو,طرز تهیه آرتیشو

پختن آرتیشو آشنایی با خواص آرتیشو

انتهای آرتیشوها را که به شکل ساق است با کارد می بریم . آرتیشوها را در ظرف محتوی آب می ریزیم و چند دقیقه تامل می کنیم تا خاک و شنی که لای برگ های آنها است ، رسوب کند . بعد آنها را می شوئیم . ظرف دیگری را آب می کنیم ، کمی نمک و یکی دو قاشق روغن زیتون و کمی سرکه در آن می ریزیم ، آرتیشوها را در ظرف می ریزیم ، در ظرف را می بندیم ، می گذاریم آب جوش بیاید .بعد حرارت را ملایم می کنیم تا آرتیشوها پخته شوند . هر وقت برگ های آرتیشو به راحتی کنده شد ، پخته شده است . طبخ آرتیشو به این طریق کمی طولانی است ، بهتر است در دیگ زودپز پخته شود. برای این کار بعد از شستن و تمیز کردن آرتیشو کمی آب در دیگ می ریزیم ، کمی روغن زیتون و کمی سرکه و نمک اضاف می کنیم . آرتیشو را در دیگ قرار می دهیم و در آن را محکم می بندیم ، تقریبا آرتیشو بعد از خبر کردن دیگ به مدت 10 تا 15 دقیقه می پزد.

پختن آرتیشو

 طرز پخت آرتیشو, تصاویر آرتیشو, نحوه پخت سبزیجات, آشنایی با خواص آرتیشو,نحوه پختن آرتیشو, نحوه پخت آرتیشو, روش پختن آرتیشو, خاصیت آرتیشو, خواص داروئی آرتیشو, خواص آرتیشو,روش پخت آرتيشو,
انتهای آرتیشوها را که به شکل ساق است با کارد می بریم . آرتیشوها را در ظرف محتوی آب می ریزیم و چند دقیقه تامل می کنیم تا خاک و شنی که لای برگ های آنها است ، رسوب کند . بعد آنها را می شوئیم . ظرف دیگری را آب می کنیم ، کمی نمک و یکی دو قاشق روغن زیتون و کمی سرکه در آن می ریزیم ، آرتیشوها را در ظرف می ریزیم ، در ظرف را می بندیم ، می گذاریم آب جوش بیاید .

بعد حرارت را ملایم می کنیم تا آرتیشوها پخته شوند . هر وقت برگ های آرتیشو به راحتی کنده شد ، پخته شده است . طبخ آرتیشو به این طریق کمی طولانی است ، بهتر است در دیگ زودپز پخته شود. برای این کار بعد از شستن و تمیز کردن آرتیشو کمی آب در دیگ می ریزیم ، کمی روغن زیتون و کمی سرکه و نمک اضاف می کنیم . آرتیشو را در دیگ قرار می دهیم و در آن را محکم می بندیم ، تقریبا آرتیشو بعد از خبر کردن دیگ به مدت 10 تا 15 دقیقه می پزد.

منبع : groohashpazi.blogfa.com

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز