خانه » گلچین آشپزی » هنگام پخت مرباها آشپزی

morghamin-1

gushvare

bank

بدون درد راحت از شر موهای زائد خلاص شوید

بدون زحمت و هزینه های لیزر و غیره

استفاده آسان و بدون درد

>>برای توضیحات بیشتر کلیک کنید<<

هنگام پخت مرباها آشپزی

طرز تهیه فسنجان,ترشی,فسنجان,ماهی قزل آلا,نکات آشپزی,غذا با مرغ,سویا,سالاد تن ماهی,آشپزی با مرغ,ترشی,سایت آشپزی,طرز تهیه ته چین مرغ,خورش فسنجان,آشپزی آنلاین,آشپزی,آشپزی با مرغ,آشپزی با مرغ و برنج,آشپزی با مرغ چرخ کرده,آشپزی با مرغ و قارچ,آشپزی با مرغ و بادمجان,آشپزی با مرغ و ماهی,آشپزی با مرغ شکم پر,آشپزی با مرغ در فر,آشپزی با مرغ و اسفناج,آشپزی با مرغ و سیب زمینی,نکات آشپزی,نکات آشپزی پیتزا,نکات آشپزی تبیان,نکات آشپزی و خانه داری,نکات آشپزی ایرانی,نکات آشپزی جالب,نکات آشپزی خوب,نکات آشپزی مهم,نکات آشپزی فست فود,نكات آشپزي

هنگام پخت مرباها آشپزی

▪ ممکن است مربا بعد از مدتی کپک بزند. در این شرایط شربت مربا به اندازه کافی ، قوام نیامده است. برای برطرف کردن این مشکل باید مقداری شکر به مربا اضافه کرده، بگذارید کمی بجوشد . فراموش نکنید در صورتی می توانید این کار را انجام دهید که مقدار کپک آن کم باشد و ترش نشده باشد .

هنگام پخت مرباها

 

طرز تهیه فسنجان,ترشی,فسنجان,ماهی قزل آلا,نکات آشپزی,غذا با مرغ,سویا,سالاد تن ماهی,آشپزی با مرغ,ترشی,سایت آشپزی,

 

نکاتی که در هنگام پخت مرباها، باید مورد توجه قرار گیرد :

میوه هایی که برای مربا در نظر می گیرید ، سالم و بدون لک بوده و زیاد رسیده نباشند .

در صورتی که شکر تمیز نبوده و رنگ آن زرد است ، می توانید برای هر یک کیلو شکر، یک عد سفیده تخم مرغ را با چنگال خوب به هم بزنید و آن را به شربت در حال جوش اضافه کرده ، از صافی ظریف رد کنید تا رنگ آن سفید و شفاف شود .

برای این که مربای مورد نظرتان نرم و لطیف شود ، حتماً میوه ها را قبل از اضافه کردن به شکر، بپزید ، زیرا شکر باعث سفت شدن پوست میوه می شود .

شربت مربا را آن قدر بجوشانید تا قوام بیاید ، یعنی اگر مقداری از مربا را در نعلبکی بریزید و با یک قاشق وسط آن خطی بکشید ، دو قسمت کاملاً جدا به وجود بیاید .

همیشه برای یک کیلو میوه ی ترش ، یک کیلو شکر و برای یک کیلو میوه ی شیرین ، ۷۵۰ گرم شکر در نظر بگیرید .

هیچ وقت مربای گرم را در شیشه نریزید . صبر کنید تا خنک شود .

برای جلوگیری از شکرک زدن مربای میوه های شیرین از آبلیمو استفاده کنید . علت شکرک زدن مربا، جوشیدن بیش از حد آن است. در این شرایط بهتر است یک تا دو فنجان آب جوش به آن اضافه کرده، بگذارید ۴-۳ جوش بزند. سپس کمی آبلیمو به آن اضافه کنید تا شکرک مربا برطرف شود .

ممکن است مربا بعد از مدتی کپک بزند. در این شرایط شربت مربا به اندازه کافی ، قوام نیامده است. برای برطرف کردن این مشکل باید مقداری شکر به مربا اضافه کرده، بگذارید کمی بجوشد . فراموش نکنید در صورتی می توانید این کار را انجام دهید که مقدار کپک آن کم باشد و ترش نشده باشد .

همیشه، آبلیمو را ۱۵-۱۰ دقیقه قبل از برداشتن ظرف مربا از روی حرارت به آن اضافه کنید .

ظرفی را که برای پخت مربا استفاده می کنید ، باید لعابی باشد ، به جز مربای به که بهتر است درظرف مسی پخته شود.

موقع پخت مربا در قابلمه را باز بگذارید تا رنگ آن تغییر نکند ، به جز مربای به که باید حتماً در ظرف را بگذارید تا رنگ آن سرخ ارغوانی شود .

 

منبع : groohashpazi

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز