خانه » گلچین آشپزی » نکات کلیدی برای تهیه یک کباب کوبیده خوشمزه · تهیه کباب کوبیده

نکات کلیدی برای تهیه یک کباب کوبیده خوشمزه · تهیه کباب کوبیده

تهیه کباب کوبیده در آپارتمان,نکات ریز کباب کوبیده,تهیه کباب کوبیده,فوت و فن کباب کوبیده,کباب کوبیده,طرز تهیه کباب کوبیده,دستور تهیه کباب کوبیده,تهیه کباب کوبیده,تهیه کباب کوبیده در فر,تهیه کباب کوبیده با فر,تهیه کباب کوبیده در منزل,تهیه کباب کوبیده مرغ,تهیه کباب کوبیده رستورانی,تهیه کباب کوبیده در خانه,تهیه کباب کوبیده تابه ای,تهیه کباب کوبیده خوشمزه,تهیه کباب کوبیده زعفرانی,نکات ریز کباب کوبیده,کباب کوبیده بناب,کباب کوبیده در ماهیتابه,کباب کوبیده کالری,کباب کوبیده خانگی,کباب کوبیده ایرانی

نکات کلیدی برای تهیه یک کباب کوبیده خوشمزه · تهیه کباب کوبیده

_ استفاده از زردچوبه در تهیه این غذا خطای بزرگی است. فراموش نکنید که ادویه های مناسب کباب کوبیده، زعفران، نمک و مقدار کمی فلفل سیاه هستند. البته زعفران را در کباب کوبیده زعفرانی استفاده می کنند و لزومی ندارد که در کباب کوبیده ساده ریخته شود.

کباب کوبیده از غذاهای لذیذ و پرطرفدار ایرانی است. در این مطلب نکات کلیدی برای تهیه یک کباب کوبیده خوشمزه را منتشر می کنیم.

تهیه کباب کوبیده در آپارتمان,نکات ریز کباب کوبیده,تهیه کباب کوبیده,فوت و فن کباب کوبیده,کباب کوبیده,طرز تهیه کباب کوبیده,دستور تهیه کباب کوبیده,تهیه کباب کوبیده,تهیه کباب کوبیده در فر,تهیه کباب کوبیده با فر,تهیه کباب کوبیده در منزل,

کباب کوبیده یکی از غذاهای سنتی ایرانی هاست که ۴ نوع اصلی دارد؛ کباب کوبیده ساده، کباب کوبیده لقمه ای، کباب نگینی (که روی گوشت به سیخ کشیده شده، تکه های کوچک جوجه کباب گذاشته می شود) و کباب کوبیده زعفرانی.

برای آماده سازی و طبخ کباب کوبیده ساده باید ۹ نکته را رعایت کرد

_ مهم ترین نکته هنگام تهیه کباب کوبیده، آب پیاز است که حتما باید کاملا گرفته و فقط پیاز رنده شده به گوشت اضافه شود.

_ برای گرفتن آب پیاز می توانید پیاز رنده شده را در تنظیفی تمیز بریزید و آب آن را بگیرید. به طوری که حتی قطره ای آب باقی نماند. یادتان باشد که زیاده روی در مصرف پیاز باعث وارفتن کباب و ایجاد بوی بد در غذا می شود.

_ گوشت مورد استفاده در کباب کوبیده بهتر است از دو بخش چرب و خشک تشکیل شود، یعنی گوشت نسبت چربی بیشتر یا کمتری داشته باشد. بهترین قسمت ها مغز ران و شکمبه هستند که توصیه می شود مخلوط و با هم چرخ شوند.

_ هرگز برای تهیه کباب کوبیده از آرد، نان خشک یا جوش شیرین استفاده نکنید، زیرا اگر تمام نکته ها را در تهیه مایه گوشت به کار ببرید، دیگر استفاده از مواد یاد شده، آن هم برای راحت تر به سیخ کشیدن کباب، لزومی ندارد.

_ استفاده از زردچوبه در تهیه این غذا خطای بزرگی است. فراموش نکنید که ادویه های مناسب کباب کوبیده، زعفران، نمک و مقدار کمی فلفل سیاه هستند. البته زعفران را در کباب کوبیده زعفرانی استفاده می کنند و لزومی ندارد که در کباب کوبیده ساده ریخته شود.

_ بعد از مخلوط کردن تمام مواد با هم، بهتر است که چند ساعت گوشت در یخچال بماند تا در اصطلاح آشپزی «بیات» شود. این کار باعث می شود گوشت به سیخ کشیده شده نریزد.

_ بعد از به سیخ کشیدن کباب ها، سیخ ها را هم مدتی در یخچال قرار دهید و بعد آنها را برای طبخ روی آتش بگذارید تا از ریختن گوشت روی آتش جلوگیری شود.

_ فاصله سیخ ها از آتش نباید کم باشد زیرا باعث می شود کباب ها بسوزند. این فاصله زیاد هم نباید باشد تا کباب ها نپخته باقی نمانند. تند تند چرخاندن سیخ ها هم باعث می شود مغز کباب ها نپخته بماند پس به آرامی آنها را روی آتش بگردانید.

_ صرف نظر از ارزش غذایی، کباب کوبیده  است که توصیه می شود با نمک کم تهیه شود.

۱۲۳

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز