خانه » گلچین آشپزی » نکات مهم درباره یک شیرینی نوروزی نکاتی برای پخت شیرینی

نکات مهم درباره یک شیرینی نوروزی نکاتی برای پخت شیرینی

شیرینی های نوروزی, نکاتی برای پخت شیرینی نخودچی, نکاتی برای پخت شیرینی, نکته هایی برای شیرینی نخودچی, طرز تهیه شیرینی نوروز, پخت شیرینی عید نوروز, طرز تهیه شیرینی نخودچی عید نوروز,نکاتی درباره شیرینی نوروزی, پخت شیرینی خانگی, نکته های مهم پخت شیرینی,پخت شیرینی خانگی,پخت شیرینی خانگی برای عید,پخت شیرینی خانگی بدون فر,پخت شیرینی خانگی ساده,پختن شیرینی خانگی,پخت شيريني خانگي,دستور پخت شیرینی خانگی,طرز پخت شیرینی خانگی,آموزش پخت شیرینی خانگی,پخت انواع شیرینی خانگی,نکات پخت شیرینی پنجره ای,نکات پخت شیرینی نارگیلی,نکات پخت شیرینی کشمشی,نکات پخت شیرینی پفکی,نکات پخت شیرینی نخودچی,نکات پخت شیرینی خشک,نکات پخت شیرینی خانگی,نکات پخت شیرینی دانمارکی,نکات پخت شیرینی ماکارون,طرز تهیه شیرینی نوروزی,طرز تهیه شیرینی نوروز 95,طرز تهیه شیرینی نوروزی بدون فر,طرز تهیه شیرینی نوروز 93,طرز تهيه شيريني نوروزي,طرز تهیه شیرینی عید نوروز,طرز تهیه شیرینی عید نوروز 92,طرز تهیه شیرینی عید نوروز 93,طرز تهیه شیرینی های نوروز,پخت شیرینی عید نوروز,دستور پخت شیرینی عید نوروز,طرز پخت شیرینی عید نوروز,طرز تهیه شیرینی عید نوروز 94,دستور پخت شیرینی های عید نوروز,دستور پخت شیرینی برای عید نوروز,طرز پخت شیرینی برای عید نوروز,شیرینی های نوروزی,شیرینی های نوروزی شف طیبه,شیرینی های نوروزی روزمنو,شیرینی های نوروزی مامی سایت,شیرینی های نوروزی قزوین,شيريني هاي نوروزي,شیرینی های نوروز 93,شیرینی های نوروز 94,نکات مهم در پخت شیرینی نخودچی,نکات کلیدی پخت شیرینی نخودچی

نکات مهم درباره یک شیرینی نوروزی نکاتی برای پخت شیرینی

خوب است بدانید نخودچی و آرد آن در گروه حبوبات طبقه بندی می شود و همچون نخود تازه دارای پروتئین بوده و به افزایش ایمنی بدن کمک می کند و سرشار از کلسیم، آهن گیاهی، فسفر و ویتامین های گروه B و A است. نخود به دلیل دارا بودن مقادیر زیاد کلسیم برای استخوان سازی کودکان و به سبب دارا بودن فیتواستروژن طبیعی برای خانم ها مناسب است و می تواند تا حدودی هورمون های بدن را تنظیم کند و به سطح طبیعی برساند و به تقویت قوای جنسی در مردان کمک کند.آرد نخودچی بهترین آرد استآرد نخودچی در مقایسه با دیگر آرد غلات از نظر ارزش تغذیه ای و میزان فیبر برتری بیشتری دارد. نخود نوعی بنشن با فیبر بالاست و چون مواد مغذی آن در فیبرش نهفته است، آرد آن در مقایسه با آرد غلات املاح و ویتامین های زیادتری دارد. ارزش غذایی یک سوم لیوان آرد نخودچی، معادل یک کف دست نان سنگک و بربری یا سه چهارم لیوان غلات آماده خوردن (برشتوک) است.مصرف نخودچی یا آرد آن در صورتی که بی نمک و به اندازه نخودچی دوآتشه برشته نشده باشد به افرادی که در جویدن حبوبات مشکل دارند توصیه می شود البته خواص نخودچی و آرد آن هیچ گاه به پای نخود تازه نمی رسد. این را هم بدانید شیرینی نخودچی در صورتی که زیاد شیرین نباشد یک شیرینی خوب برای کودک و نوجوان است البته باید بدانید شیرینی نخودچی به دلیل آن که حاوی شکر زیادی است، اغلب موجب یبوست می شود.آرد کلوخه شده را دور بریزیداما از کجا باید متوجه فساد آرد نخودچی شویم ؟ همه آردها بخصوص آرد نخودچی بسرعت رطوبت محیط را به خود جذب کرده و در گرما، تخم آفاتی که احتمال دارد در هر آردی وجود داشته باشد، رشد و تبدیل به حشره می شود.

نکات مهم درباره یک شیرینی نوروزی

 شیرینی های نوروزی, نکاتی برای پخت شیرینی نخودچی, نکاتی برای پخت شیرینی, نکته هایی برای شیرینی نخودچی, طرز تهیه شیرینی نوروز, پخت شیرینی عید نوروز, طرز تهیه شیرینی نخودچی عید نوروز,نکاتی درباره شیرینی نوروزی, پخت شیرینی خانگی, نکته های مهم پخت شیرینی,پخت شیرینی خانگی,

شیرینی نخودچی از آن دسته شیرینی‌هایی است که اگر آن را با مواد تازه و مرغوب تهیه کنند و اسانس و شکر زیادی به آن نزنند و مزه آرد نخودچی آن در دهان احساس شود خوشمزه‌ترین شیرینی نوروزی بویژه برای سالمندان بی‌دندان است. اما سوالی که اغلب پرسیده می شود این که نخودچی یا آرد آن را چگونه تهیه می کنند ؟ آیا شیرینی نخودچی در مقایسه با دیگر شیرینی های خشک ارزش تغذیه ای بیشتری دارد ؟ وقتی آرد نخودچی کلوخه یا حاوی مهمانان ناخوانده می شود یعنی فاسد و غیرقابل استفاده شده است؟!

فرق میان نخود با نخودچی ؟
آرد نخودچی از آسیاب همان نخودچی بانمکی که با آجیل عید مخلوط می کنیم یا به همراه کشمش و مویز می خوریم، تهیه می شود. خود نخودچی هم از فرآوری همان نخود تازه به دست می آید. برای تهیه نخودچی، پس از آبپز کردن نخودهای تازه و ریز آنها را آبکش کرده و پوست ور آمده آن را براحتی جدا می کنند تا آخرین مرحله پخت را پشت سر بگذارد و سپس با نمک یا شکر آن را تفت داده و ترد و سپس آرد می کنند.

خوب است بدانید نخودچی و آرد آن در گروه حبوبات طبقه بندی می شود و همچون نخود تازه دارای پروتئین بوده و به افزایش ایمنی بدن کمک می کند و سرشار از کلسیم، آهن گیاهی، فسفر و ویتامین های گروه B و A است. نخود به دلیل دارا بودن مقادیر زیاد کلسیم برای استخوان سازی کودکان و به سبب دارا بودن فیتواستروژن طبیعی برای خانم ها مناسب است و می تواند تا حدودی هورمون های بدن را تنظیم کند و به سطح طبیعی برساند و به تقویت قوای جنسی در مردان کمک کند.

آرد نخودچی بهترین آرد است
آرد نخودچی در مقایسه با دیگر آرد غلات از نظر ارزش تغذیه ای و میزان فیبر برتری بیشتری دارد. نخود نوعی بنشن با فیبر بالاست و چون مواد مغذی آن در فیبرش نهفته است، آرد آن در مقایسه با آرد غلات املاح و ویتامین های زیادتری دارد. ارزش غذایی یک سوم لیوان آرد نخودچی، معادل یک کف دست نان سنگک و بربری یا سه چهارم لیوان غلات آماده خوردن (برشتوک) است.

مصرف نخودچی یا آرد آن در صورتی که بی نمک و به اندازه نخودچی دوآتشه برشته نشده باشد به افرادی که در جویدن حبوبات مشکل دارند توصیه می شود البته خواص نخودچی و آرد آن هیچ گاه به پای نخود تازه نمی رسد. این را هم بدانید شیرینی نخودچی در صورتی که زیاد شیرین نباشد یک شیرینی خوب برای کودک و نوجوان است البته باید بدانید شیرینی نخودچی به دلیل آن که حاوی شکر زیادی است، اغلب موجب یبوست می شود.

آرد کلوخه شده را دور بریزید
اما از کجا باید متوجه فساد آرد نخودچی شویم ؟ همه آردها بخصوص آرد نخودچی بسرعت رطوبت محیط را به خود جذب کرده و در گرما، تخم آفاتی که احتمال دارد در هر آردی وجود داشته باشد، رشد و تبدیل به حشره می شود.

گاهی هم آرد بر اثر رطوبت به هم می چسبد و کلوخه می شود که این نشان دهنده رشد کپک و آلوده شدن آن است. در نتیجه در هر دو صورت آرد غیرقابل مصرف است و باید دور ریخته شود. بهتر است برای ماندگاری بیشتر، آرد نخودچی را درون فریزر نگه دارید.

منبع : khabareno.com

برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز