خانه » گلچین آشپزی » نکات مهم درباره دم کرده قهوه قهوه

نکات مهم درباره دم کرده قهوه قهوه

قهوه فرانسه,تهیه قهوه,دم کردن قهوه,آیس کافی,قهوه اسپرسو,ماکیاتو,قهوه ترک,طرز تهیه شیر قهوه,قهوه,آیس کافی,آیس کافی شیری,ایس کافی چیست,آیس کافی کلاسنو,آیس کافی موکا,آیس کافی شکلات,آیس کافی کارامل,آیس کافی با بستنی,ايس كوفي,طرزتهیه آیس کافی,تهیه قهوه اسپرسو,تهیه قهوه سبز,تهیه قهوه فرانسه,تهیه قهوه اسپرسو بدون دستگاه,تهيه قهوه,تهيه قهوه ترك,تهیه قهوه فوری,دم كردن قهوه سبز,دم كردن قهوه ترك,دم كردن قهوه اسپرسو,دم كردن قهوه فرانسه,دم كردن قهوه با قوري,دم كردن قهوه با قهوه جوش,دم كردن قهوه در قهوه جوش,طرز تهیه شیر قهوه,طرز تهیه شیر قهوه خوشمزه,طرز تهیه شیر قهوه با خامه,طرز تهیه شیر قهوه غلیظ,طرز تهیه شیر قهوه ساده,روش تهیه شیر قهوه,طرز تهیه شیر کاکائو,طرز تهیه شیر کاکائو خوشمزه,طرز تهيه شير كاكائو,قهوه اسپرسو چیست,قهوه اسپرسو+طرز تهیه,قهوه+اسپرسو+تهیه,قهوه اسپرسو ساز,قهوه اسپرسو خواص,قهوه اسپرسو فیلم,قهوه اسپرسو قیمت,قهوه اسپرسو فواید,قهوه اسپرسو فروش

نکات مهم درباره دم کرده قهوه قهوه

قهوه فرانسه,تهیه قهوه,دم کردن قهوه,آیس کافی,قهوه اسپرسو,ماکیاتو,قهوه ترک,طرز تهیه شیر قهوه,قهوه,آیس کافی,آیس کافی شیری,
قهوه، از میوه درختی به همین نام به دست می آید. پس از برداشت محصول و طی مراحلی چون خشک کردن، جداسازی غلاف، تفت ( یا اصطلاحا بو ) دادن، ترکیدن دانه، و… خلاصه فرآوری محصول، در دو نوع کلی «عربیکا» و «روبوستا» به بازار عرضه میشود که اولی گران، مرغوب و معطر است و دومی ارزان، پر کافئین و تلخ.
۱ – قهوه را به صورت دانه یا آسیاب نگه می دارند، اما هر دو شکلش ( بخصوص اگر دانه‌های حساس به گرما و رطوبت « عربیکا » باشند )، حتما باید در ظروف بدون درز، تاریک و خنک نگهداری شود تا کیفیت، مزه و عطر آن از بین نرود.
۲ – روش های آماده‌سازی قهوه همانند اسامی آن متفاوت است، اما معروفترین آن، « اسپرسو » یا دم کردن به شیوه سریع ایتالیایی است. در این روش، آب داغ و تحت فشار را با دستگاه قهوه‌ساز از روی پودر آسیاب شده یا کوبیده شده قهوه میگذرانند تا قهوه دم بکشد.
۳ – برای جلوگیری از تلخی نباید اجازه داد قهوه بجوشد. قهوه دم کرده را نیز زمان کمی می توان در کنار اجاق یا درون ظرف مخصوص، گرم نگاه داشت. پس از آن مزه، عطر و کیفیتش از بین می رود و معمولا آن را استفاده یا مجددا گرم نمی کنند.
۴ – اختلاط قهوه دم کرده به شیوه اسپرسو با مواد دیگر، انواعی از قهوه اسپرسو را پدید میآورد. وقتی می گویید « یک فنجان اسپرسو » یعنی فقط قهوه خالی و دم‌کشیده به روش اسپرسو می خواهید، اما « کافی لاته » یا کافه لاته، تشکیل شده از لایه‌های قهوه غلیظ اسپرسو در پایین، سپس شیر داغ و زیاد با لایه‌ای دیگر از کف شیر روی آن؛ « موکا » اسپرسو است با لایه‌هایی از شکلات مایع موکا، شیر و خامه ( کرِم زده‌شده )؛ « کاپوچینو » اسپرسو با کمی شیر داغ و لایه‌ای از کف شیر است که گرد کاکائو یا ادویه‌جاتی مثل دارچین هم روی کف آن می باشند؛ « آمریکانو »، اسپرسو است با مقدار زیادی آب داغ برای رقیق کردن قهوه و….
۵ – روش دیگر برای تهیه قهوه، شیوه دیرساز فرانسوی است که با روندی آرام، به قهوه‌ای تلخ‌مزه و سیاهرنگ می رسد و معمولا آن را با شیر سرو می کنند. قهوه فرانسوی همان طور که دیرتر به دست می آید، دیرتر هم خاصیتش را از دست می دهد. پس می توان برای مدت بیشتری ( حتی چند ساعت ) از آن استفاده کرد.
۶ – قهوه یونانی، قهوه ترک، شیرقهوه، ماکیاتو، آیس کافی و… با طعم ادویه‌جاتی چون هل، وانیل، جوزهندی، دارچین و مانند اینها نیز از انواع دیگر قهوه است که هر کدام طرز تهیه، مزه، بو، مواد، مقادیر و شیوه مصرف متفاوتی دارد.
منبع : jamejamonline.ir

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز