خانه » گلچین آشپزی » نوشیدنی های مناسب ماه رمضان نوشیدنی های ماه رمضان

نوشیدنی های مناسب ماه رمضان نوشیدنی های ماه رمضان

سایت آشپزی, شربت های ماه رمضان, خوراکی های ماه رمضان, بهترین نوشیدنی های ماه رمضان, شربت های مناسب ماه رمضان, نوشیدنی های مناسب فصل تابستان,نوشیدنی های ماه رمضان, طرز تهیه شربت های ماه رمضان, آموزش آشپزی, طرز تهیه شربت مناسب روزه داران,نوشیدنی های ماه رمضان,نوشيدني هاي ماه رمضان,نوشیدنی های مخصوص ماه رمضان,نوشیدنی های مناسب ماه رمضان,بهترین نوشیدنی های ماه رمضان,نوشیدنی های مفید برای ماه رمضان,نوشیدنی های مفید در ماه رمضان,نوشیدنی های ماه مبارک رمضان,نوشیدنی های خنک ماه رمضان,انواع نوشیدنی های ماه رمضان,خوراکی های ماه رمضان,غذا هاي ماه رمضان,خوراکی های مخصوص ماه رمضان,خوراکی های خوشمزه ماه رمضان,غذا های ماه مبارک رمضان,غذاهای مخصوص ماه رمضان,غذاهای مناسب ماه رمضان,طرز تهیه خوراکی های ماه رمضان,انواع غذا های ماه رمضان,میوه های مناسب ماه رمضان

نوشیدنی های مناسب ماه رمضان نوشیدنی های ماه رمضان

نوعی از شربتها که این روزها بسیار مرسوم هست و در همه خونه ها پیدا می شود ، شربتهای میوه ای هستند. که معمولا اینطور هست که مربای آن میوه را درست می کنیم و شهد آن را جدا می کنیم.ولی شربتهایی که امروز می خواهم راجع به آن صحبت کنم شربتهای گیاهی هستند. شربتهای گیاهی به دو صورت می توانند تهیه بشوند . یا آن گیاه را با کمی آب و شکر می جوشانیم و بعد از سرد شدن و صافی کردن با مقداری آب و یخ مخلوط کرده و میل می کنیم، یا به صورت عرقیجات هستند که با مقداری شربت پایه (2 پیمانه شکر+ 1 پیمانه آب را می جوشانیم تا شکر حل شود و کمی غلیظ شود) و آب و یخ سرو می شود.به این روش هر نوع عرق گیاهی که بخواهید می توانید به صورت شربت میل کنید . فقط باید در نظر داشته باشیم که بعضی عرقیات را به خاطر طعم و عطر تندشان زیاد استفاده نکنیم. مثلا در هر لیوان آب، شربت را به مقدار دلخواه و عرقیات را در حد دو تا سه قاشق اضافه می کنیم و با یخ سرو میکنیم. البته اضافه کردن مقداری طعم دهنده مثل آبلیمو در طعم نوشیدنی خیلی تاثیر دارد. خوشبختانه عرقیات تنوع بسیار بالایی دارد و برای سلامتی واقعا مفید هستند و می توانیم هم متنوع بنوشیم و هم سالم.نوشیدنی نعناع :

نوشیدنی های مناسب ماه رمضان

 سایت آشپزی, شربت های ماه رمضان, خوراکی های ماه رمضان, بهترین نوشیدنی های ماه رمضان, شربت های مناسب ماه رمضان, نوشیدنی های مناسب فصل تابستان,نوشیدنی های ماه رمضان, طرز تهیه شربت های ماه رمضان, آموزش آشپزی, طرز تهیه شربت مناسب روزه داران,نوشیدنی های ماه رمضان,

نوشیدنی های ضد عطش برای روزهای گرم ماه رمضان مناسب روزه داران

 

با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و همزمان شدن با روزهای گرم تابستان تصمیم گرفتم نوعی از نوشیدنی های تابستانی را برایتان شرح بدهم.

 

نوعی از شربتها که این روزها بسیار مرسوم هست و در همه خونه ها پیدا می شود ، شربتهای میوه ای هستند. که معمولا اینطور هست که مربای آن میوه را درست می کنیم و شهد آن را جدا می کنیم.

ولی شربتهایی که امروز می خواهم راجع به آن صحبت کنم شربتهای گیاهی هستند. شربتهای گیاهی به دو صورت می توانند تهیه بشوند . یا آن گیاه را با کمی آب و شکر می جوشانیم و بعد از سرد شدن و صافی کردن با مقداری آب و یخ مخلوط کرده و میل می کنیم، یا به صورت عرقیجات هستند که با مقداری شربت پایه (2 پیمانه شکر+ 1 پیمانه آب را می جوشانیم تا شکر حل شود و کمی غلیظ شود) و آب و یخ سرو می شود.

به این روش هر نوع عرق گیاهی که بخواهید می توانید به صورت شربت میل کنید . فقط باید در نظر داشته باشیم که بعضی عرقیات را به خاطر طعم و عطر تندشان زیاد استفاده نکنیم. مثلا در هر لیوان آب، شربت را به مقدار دلخواه و عرقیات را در حد دو تا سه قاشق اضافه می کنیم و با یخ سرو میکنیم. البته اضافه کردن مقداری طعم دهنده مثل آبلیمو در طعم نوشیدنی خیلی تاثیر دارد. خوشبختانه عرقیات تنوع بسیار بالایی دارد و برای سلامتی واقعا مفید هستند و می توانیم هم متنوع بنوشیم و هم سالم.

نوشیدنی نعناع :

 عرق نعناع  2 قاشق غذاخوری
 آب لیمو ترش  2 قاشق غذاخوری
آب 1 لیوان
 شربت پایه به مقدار لازم


نوشیدنی بهارنارنج :

 عرق بهارنارنج 2 قاشق غذاخوری
 آب پرتقال 1/2 لیوان
 آب 1/2 لیوان
 شربت پایه به مقدار لازم


نوشیدنی گل گاو زبان:

دم نوش گل گاو زبان 1/2 لیوان
 آب 1/2 لیوان
 شربت پایه به مقدار لازم
 عرق سنبل الطیب  2 قاشق غذاخوری
آب لیمو 1 قاشق غذاخوری

 

منبع : سایت خوراک

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز