خانه » گلچین آشپزی » مربای آلوئه ورا طرز تهیه مربا آلوئه ورا

مربای آلوئه ورا طرز تهیه مربا آلوئه ورا

مربا و ترشی,طرز تهیه مربا آلوئه ورا, سایت آشپزی, طرز تهیه انواع مربا جات, مواد لازم برای تهیه مربا آلوئه ورا, آموزش آشپزی, پخت مربا آلوئه ورا, خواص آلوئه ورا,طرز تهیه مربا آلوئه ورا,طرز تهیه مربای الو ورا,طرز تهیه ترشی آلوئه ورا,طرز تهيه ترشي آلوئه ورا,طرزتهیه مربای آلوئه ورا,روش تهیه مربا آلوئه ورا,روش پخت مربای آلوئه ورا,خواص آلوئه ورا,خواص آلوئه ورا برای پوست,خواص آلوئه ورا برای مو,خواص آلوئه ورا براي پوست,خواص آلوئه ورا برای صورت,خواص آلوئه ورا برای پوست و مو,خواص آلوئه ورا بر پوست,خواص آلوئه ورا خوراکی,خواص آلوئه ورا بر روی پوست,خواص آلوئه ورا برای معده,طرز تهیه انواع مربا جات,مربا و ترشی خانگی,مربا و ترشی عروس,مربا و ترشی کیوی,مربا و ترشی آلبالو,مربا و ترشی خرمالو,مربا و ترشی زغال اخته,مربا و ترشی لبو,مربا و ترشیجات,مربا و ترشی زرشک

مربای آلوئه ورا طرز تهیه مربا آلوئه ورا

روش تهیه:۱ – آلوورا را پوست بگیرید و ژل‌های وسط آن را بیرون بیاورید و به صورت حبه‌ای خرد کنید.۲ – آلوورای خرد شده را به مدت ۲ ساعت داخل فریزر بگذارید.۳ – بعد از اینکه آلوورا را از داخل فریزر بیرون آوردید آنها را درون ظرف ریخته و ۲۰۰ گرم از شکر را روی آنها بریزید. سپس اجازه دهید ترکیب شکر و آلوورا به مدت ۲ تا ۳ ساعت در دمای محیط قرار بگیرد.۴ – ترکیب شکر و آلوورا را روی حرارت بالا قرار‌دهید تا جوش بیاید. بعد از اینکه به جوش آمد به مدت ۳۵ تا ۴۰ دقیقه و البته با در بسته اجازه دهید با حرارت سوزنی به مدت ۳۵ تا ۴۰ دقیقه دیگر بجوشد.۵ – ۸۰۰ گرم باقیمانده از شکر را در این مرحله داخل ظرف ریخته و ۷۰۰ گرم آب را هم اضافه کنید. با قاشق چوبی مرتب هم بزنید تا شکر کاملا در آب حل شود.۶ – سپس ترکیب آب و شکر را روی حرارت بگذارید تا زمانی که به نقطه جوش برسد.۷ – هنگام جوشیدن کف شکر سطح آب می‌آید که باید آنها را با یک قاشق بردارید.۸ – حرارت گاز را ملایم کنید و اجازه دهید به مدت یک ساعت همین‌طور بجوشد.۹ – وقتی که ترکیب کمی غلیظ شد آلوورا و شکری را که قبلا پخته‌‌اید روی شربت بریزید و بگذارید حدود ۱۵ دقیقه با حرارت ملایم بجوشد، آبلیمو را هم اضافه کنید.۱۰ – مربای شما آماده است فقط اجازه دهید که کاملا خنک شود و بعد اسانس آلوورا را به آن اضافه کنید.نکته:اگر نتوانستید اسانس آلوورا پیدا کنید می‌توانید وانیل را جایگزین آن کنید.

مربای آلوئه ورا

 مربا و ترشی,طرز تهیه مربا آلوئه ورا, سایت آشپزی, طرز تهیه انواع مربا جات, مواد لازم برای تهیه مربا آلوئه ورا, آموزش آشپزی, پخت مربا آلوئه ورا, خواص آلوئه ورا,طرز تهیه مربا آلوئه ورا,طرز تهیه مربای الو ورا,طرز تهیه ترشی آلوئه ورا,
مواد لازم:

 آلوئه ورا تازه پوست گرفته و خردشده  یک کیلوگرم
 شکر  یک کیلوگرم
 آب  ۷۰۰ گرم
 اسانس آلوئه ورا  ۲ قطره
 آبلیموی تازه  یک قاشق غذاخوری

روش تهیه:
۱ – آلوورا را پوست بگیرید و ژل‌های وسط آن را بیرون بیاورید و به صورت حبه‌ای خرد کنید.
۲ – آلوورای خرد شده را به مدت ۲ ساعت داخل فریزر بگذارید.
۳ – بعد از اینکه آلوورا را از داخل فریزر بیرون آوردید آنها را درون ظرف ریخته و ۲۰۰ گرم از شکر را روی آنها بریزید. سپس اجازه دهید ترکیب شکر و آلوورا به مدت ۲ تا ۳ ساعت در دمای محیط قرار بگیرد.
۴ – ترکیب شکر و آلوورا را روی حرارت بالا قرار‌دهید تا جوش بیاید. بعد از اینکه به جوش آمد به مدت ۳۵ تا ۴۰ دقیقه و البته با در بسته اجازه دهید با حرارت سوزنی به مدت ۳۵ تا ۴۰ دقیقه دیگر بجوشد.
۵ – ۸۰۰ گرم باقیمانده از شکر را در این مرحله داخل ظرف ریخته و ۷۰۰ گرم آب را هم اضافه کنید. با قاشق چوبی مرتب هم بزنید تا شکر کاملا در آب حل شود.
۶ – سپس ترکیب آب و شکر را روی حرارت بگذارید تا زمانی که به نقطه جوش برسد.
۷ – هنگام جوشیدن کف شکر سطح آب می‌آید که باید آنها را با یک قاشق بردارید.
۸ – حرارت گاز را ملایم کنید و اجازه دهید به مدت یک ساعت همین‌طور بجوشد.
۹ – وقتی که ترکیب کمی غلیظ شد آلوورا و شکری را که قبلا پخته‌‌اید روی شربت بریزید و بگذارید حدود ۱۵ دقیقه با حرارت ملایم بجوشد، آبلیمو را هم اضافه کنید.
۱۰ – مربای شما آماده است فقط اجازه دهید که کاملا خنک شود و بعد اسانس آلوورا را به آن اضافه کنید.

نکته:
اگر نتوانستید اسانس آلوورا پیدا کنید می‌توانید وانیل را جایگزین آن کنید.

منبع : saritar.com

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز