خانه » گلچین آشپزی » ماست چکیده با ماست معمولی چه تفاوتی دارد؟ آشنایی با خواص ماست

ماست چکیده با ماست معمولی چه تفاوتی دارد؟ آشنایی با خواص ماست

آشنایی با خواص ماست, با خواص بودن ماست, طرز تهیه ماست چکیده, خواص ماست چکیده, آشنایی با خواص ماست چکیده, فواید ماست چکیده,تفاوت ماست چکیده با معمولی, خواص ماست, آشنایی با انواع ماست, خواص انواع ماست,تفاوت ماست چکیده با ماست معمولی,فرق ماست چکیده با ماست معمولی,خواص ماست چکیده,خواص ماست چکیده برای پوست,خواص ماست چكيده,خواص اب ماست چکیده,خاصيت ماست چكيده,خواص ومضرات ماست چکیده,فواید ماست چکیده,فواید ماست چکیده برای پوست,فواید ماست چکیده در طب سنتی,فواید و مضرات ماست چکیده,خواص ماست چکیده موسیر,فواید خوردن ماست چکیده,خواص ماست پروبیوتیک,خواص ماست برای پوست,خواص ماست موسیر,خواص ماست گوسفندی,خواص ماست و اسفناج,خواص ماست و سير,خواص ماست برای مو,خواص ماست کفیر

ماست چکیده با ماست معمولی چه تفاوتی دارد؟ آشنایی با خواص ماست

جالب است بدانید كه ماست به هضم و جذب غذا نیز کمک می‌‌کند زیرا اسید لاکتیک موجود در آن باعث جذب بهتر كلسیم می‌شود و محیط مناسب بیولوژیکی را برای بهبود جذب کلسیم و سایر ویتامین‌ ها فراهم می‌‌آورد.یكی از انواع ماست، ماست چکیده است كه از آبگیری ماست معمولی به دست می‌آید. یادتان باشد كه مهم‌‌ترین تفاوت ماست معمولی و چكیده در میزان آب موجود در بافت آنهاست. در حقیقت، ماست چكیده جزو مواد غذایی تغلیظ‌ شده‌ای‌ است كه در اثر فرآیند، آب موجود در بافتش را از دست داده است. البته هر چقدر مقدار آب موجود در بافت ماست گرفته شود در واحد وزن، كالری و ارزش غذایی آن افزایش پیدا می‌كند.لازم به ذكر است هنگامی كه آب ماست گرفته می‌شود، فقط آب موجود در بافت كاهش نمی یابد بلكه مقداری از پروتئین و ویتامین‌های گروه B كه محلول در آب هستند نیز همراه آب از ماست جدا می‌شوند. ولی این مساله به این معنا نیست كه ماست چكیده فاقد ارزش غذایی یا پروتئین است. بنابراین با توجه به اینكه ماست چكیده طعم خوشمزه‌ای دارد و از سوی دیگر كالری آن بالاست، مصرفش برای افرادی كه دچار اضافه وزن هستند، توصیه نمی‌شود.اما اگر ماست چكیده را به صورت كم چرب تهیه كنند، مصرف آن منعی ندارد. برعكس افرادی كه كم اشتها و لاغر هستند و مشكلات گوارشی از جمله عدم تحمل لاكتوز دارند یا معده‌شان حجم زیادی غذا قبول نمی‌كند، بهتر است ماست چكیده را به عنوان همراه غذای خود انتخاب كنند.منبع : salamatiran.com

ماست چکیده با ماست معمولی چه تفاوتی دارد؟

 آشنایی با خواص ماست, با خواص بودن ماست, طرز تهیه ماست چکیده, خواص ماست چکیده, آشنایی با خواص ماست چکیده, فواید ماست چکیده,تفاوت ماست چکیده با معمولی, خواص ماست, آشنایی با انواع ماست, خواص انواع ماست,تفاوت ماست چکیده با ماست معمولی,

ماست یک فرآورده لبنی تخمیری است و در هرم غذایی در گروه لبنیات جای دارد. این ماده غذایی نیز مانند سایر هم گروه های خود منبع بسیار خوب کلسیم، فسفر، پروتیین، ریبوفلاوین و ویتامین های گروه B به خصوص B2 و B5 است.

جالب است بدانید كه ماست به هضم و جذب غذا نیز کمک می‌‌کند زیرا اسید لاکتیک موجود در آن باعث جذب بهتر كلسیم می‌شود و محیط مناسب بیولوژیکی را برای بهبود جذب کلسیم و سایر ویتامین‌ ها فراهم می‌‌آورد.

یكی از انواع ماست، ماست چکیده است كه از آبگیری ماست معمولی به دست می‌آید. یادتان باشد كه مهم‌‌ترین تفاوت ماست معمولی و چكیده در میزان آب موجود در بافت آنهاست. در حقیقت، ماست چكیده جزو مواد غذایی تغلیظ‌ شده‌ای‌ است كه در اثر فرآیند، آب موجود در بافتش را از دست داده است. البته هر چقدر مقدار آب موجود در بافت ماست گرفته شود در واحد وزن، كالری و ارزش غذایی آن افزایش پیدا می‌كند.

لازم به ذكر است هنگامی كه آب ماست گرفته می‌شود، فقط آب موجود در بافت كاهش نمی یابد بلكه مقداری از پروتئین و ویتامین‌های گروه B كه محلول در آب هستند نیز همراه آب از ماست جدا می‌شوند. ولی این مساله به این معنا نیست كه ماست چكیده فاقد ارزش غذایی یا پروتئین است. بنابراین با توجه به اینكه ماست چكیده طعم خوشمزه‌ای دارد و از سوی دیگر كالری آن بالاست، مصرفش برای افرادی كه دچار اضافه وزن هستند، توصیه نمی‌شود.

اما اگر ماست چكیده را به صورت كم چرب تهیه كنند، مصرف آن منعی ندارد. برعكس افرادی كه كم اشتها و لاغر هستند و مشكلات گوارشی از جمله عدم تحمل لاكتوز دارند یا معده‌شان حجم زیادی غذا قبول نمی‌كند، بهتر است ماست چكیده را به عنوان همراه غذای خود انتخاب كنند.

منبع : salamatiran.com

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز