خانه » گلچین آشپزی » فوت و فن پخت برنج پختن برنج

فوت و فن پخت برنج پختن برنج

طرز پخت برنج, پخت برنج, فوت وفن, آموزش پخت برنج, دستور پخت برنج, نحوه پخت برنج, فوت و فن, طرز تهیه برنج, دم کردن برنج, فوت و فن آشپزی, پختن برنج, روش پخت برنج, طرز دم کردن برنج,پخت برنج,پخت برنج قهوه ای,پخت برنج با پلوپز,پخت برنج در پلوپز,پخت برنج کته,پخت برنج قهوه اي,پخت برنج آبکش,پخت برنج ایرانی,پخت برنج در فر,پخت برنج در قابلمه استیل,فوت و فن,فوت و فن قورمه سبزی خوشمزه,فوت و فن تلگرام,فوت و فن کباب کوبیده,فوت و فن آشپزی,فوت و فن خانه داری,فوت و فن رانندگی,فوت و فن قرمه سبزی,دم كردن برنج ايراني,دم كردن برنج در فر,دم كردن برنج در پلوپز,دم كردن برنج زعفراني,دم كردن برنج قهوه اي,دم كردن برنج کته,طرز دم كردن برنج,روش دم كردن برنج,طريقه دم كردن برنج ايراني,فوت و فن آشپزی ایرانی,فوت و فن آشپزي,فوت و فن های آشپزی,فوت فن آشپزی,فوت و فن هاي آشپزي,فوت و فن های آشپزی مخصوص جوانان,دانلود فوت و فن آشپزی,فوت و فن آشپزی و خانه داری

فوت و فن پخت برنج پختن برنج

به نسبت هر کیلو برنج، ۲۰۰ گرم روغن نیاز دارید که در ابتدا حدود ۵۰ گرم آن را در ته قابلمه ریخته روی حرارت قرار داده پس از داغ شدن، برنج را در قابلمه ریخته در آن را بگذارید.

فوت و فن پخت برنج

 

طرز پخت برنج, پخت برنج, فوت وفن, آموزش پخت برنج, دستور پخت برنج, نحوه پخت برنج, فوت و فن, طرز تهیه برنج, دم کردن برنج, فوت و فن آشپزی, پختن برنج,

 

برنج را با آب ولرم چندین بار بشویید؛ البته هنگام شستن توجه داشته باشید برنج را زیاد چنگ نزنید تا خرد نشود.

پس از شستن به نسبت هر کیلوگرم برنج ۵۰۰ گرم سنگ نمک شسته شده را در دستمال تمیزی قرار داده و روی

برنج بگذارید و یا به جای سنگ نمک از ۲۰۰ گرم نمک کوبیده شده استفاده کنید.

برنج را باید از شب قبل یا حدود پنج الی شش ساعت پیش از شروع پخت خیس کنید.

اگر فرصت لازم را برای خیس کردن برنج نداشتید، مقدار نمک را اضافه کنید و پس از آبکش کردن کمی آب ولرم روی برنج بریزید تا شوری آن از بین برود.

برای آبکش کردن برنج، آب را در ظرفی مناسب بریزید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش آید. حرارت زیر ظرف باید زیاد باشد.

زمانی که آب در حال جوشیدن بود، برنج را اضافه کنید تا برنج بجوشد و آماده آبکش شود. برنج در حین پختگی نباید ترک خورده و له شود و در ضمن باید آنقدر بجوشد تا قد بکشد.

سپس در آبکش ریخته اگر قبل از ریختن برنج در آب جوش کمی دوغ در آن ریخته بعد برنج را اضافه کنید بدین ترتیب رنگ برنج سفیدتر می شود.

 

دم کردن برنج:

به نسبت هر کیلو برنج، ۲۰۰ گرم روغن نیاز دارید که در ابتدا حدود ۵۰ گرم آن را در ته قابلمه ریخته روی حرارت قرار داده پس از داغ شدن، برنج را در قابلمه ریخته در آن را بگذارید.

حرارت زیر برنج باید زیاد باشد. در این فاصله مابقی روغن را داغ کرده پس از آنکه بخار برنج بلند شد، حرارت را ملایم کرده و روغن داغ را روی برنج ریخته و آن را دم کنید.

 

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز