خانه » گلچین آشپزی » غذای ضد سرما خوردگی غذا با کلم سفید

غذای ضد سرما خوردگی غذا با کلم سفید

خواص دلمه کلم برگ, آموزش غذاهای رژیمی, آموزش پخت غذاهایی برای بیماران, غذایی برای سرماخوردگی, طرز تهیه غذایی برای سرماخوردگی, آموزش آشپزی, غذاهایی برای سرماخوردگی, طرز تهیه دلمه کلم برگ, سایت آشپزی,غذا با کلم سفید, غذایی مناسب سرما خوردگی, طرز تهیه انواع دلمه,غذا با کلم سفید,غذا با كلم سفيد,غذا با کلم پیچ,غذا با كلم پيچ,تهیه غذا با کلم سفید,غذای ساده با کلم سفید,طرز تهیه غذا با کلم سفید,پخت غذا با کلم پیچ,تهیه غذا با کلم پیچ,غذا با کلم برگ سفید,غذایی برای سرماخوردگی,غذا برای سرماخوردگی,غذا برای سرماخوردگی کودکان,غذای برای سرماخوردگی,غذاهای برای سرماخوردگی,چه غذایی برای سرماخوردگی خوب است,مواد غذایی برای سرماخوردگی,غذایی مناسب برای سرماخوردگی,رژیم غذایی برای سرماخوردگی,چه غذایی برای سرماخوردگی خوبه,غذای مناسب سرماخوردگی,غذاهای مناسب سرما خوردگی,غذای مناسب برای سرماخوردگی,غذاهای مناسب برای سرماخوردگی,غذا مناسب برای سرماخوردگی,غذاي مناسب براي سرما خوردگي,مواد غذایی مناسب برای سرماخوردگی,طرز تهیه غذایی برای سرماخوردگی,طرز تهیه غذا برای سرماخوردگی,طرز تهیه غذاهای مناسب برای سرماخوردگی,طرز تهیه غذاهای مفید برای سرماخوردگی,طرز تهیه غذای مناسب برای سرماخوردگی,طرز تهیه غذای خوشمزه برای سرماخوردگی,طرز تهیه غذای مناسب سرماخوردگی,طرز تهیه غذای مخصوص سرماخوردگی,طرز تهیه انواع غذا برای سرماخوردگی,طرز تهیه غذای سرماخوردگی,غذاهایی برای سرماخوردگی,چه غذاهایی برای سرماخوردگی مفید است,غذاهایی که برای سرماخوردگی مفید است,چه غذاهایی برای سرماخوردگی خوب است,غذاهایی که برای سرماخوردگی خوب است,چه غذاهایی برای سرماخوردگی مناسب است,غذاهایی که برای سرماخوردگی خوبه,غذاهایی که برای سرماخوردگی مفیدند,دستور پخت غذا برای بیماران قلبی,دستور پخت غذا برای بیماران کبد چرب,دستور پخت غذا برای بیماران نقرسی,دستور پخت غذا برای بیماران قندی,طرز تهیه غذا برای بیماران دیابتی,طرز تهیه غذا برای بیماران قلبی,طرز تهیه غذا برای بیماران سرطانی,طرز تهیه غذاهای رژیمی برای بیماران قلبی,طرز تهیه غذاهای رژیمی برای بیماران دیابتی,طرز تهیه غذای رژیمی برای بیماران قلبی,طرز تهیه دلمه کلم برگ سفید,طرز تهيه دلمه كلم برگ,طرز تهیه دلمه کلم برگ درسته,طرز تهيه دلمه کلم برگ,طرز تهیه دلمه کلم برگ تبریزی,طرز تهیه دلمه کلم برگ تصویری,طرز تهیه دلمه کلم برگ مو,طرز تهیه دلمه کلم برگ با رب انار,طرز تهیه انواع دلمه,طرز تهیه انواع دلمه ها,طرز تهيه انواع دلمه,طرز تهیه انواع دلمه با تصویر,طرز تهیه انواع دلمه برگ مو,طرز تهیه انواع دلمه بادمجان,طرز تهیه انواع دلمه ها با عکس,طرز تهیه انواع دلمه با عکس,طرز تهیه انواع دلمه و کوفته,طرز تهیه انواع دلمه قارچ,آموزش غذاهای رژیمی,آموزش غذاهای رژیمی برای لاغری,آموزش غذاهای رژیمی خوشمزه,آموزش غذاهای رژیمی و کم کالری,آموزش غذاهای رژیمی و خوشمزه,آموزش غذاهای رژیمی برای شام,آموزش غذای رژیمی,اموزش غذاهای رژیمی لاغری,آموزش غذای رژیمی با مرغ,آموزش غذای رژیمی خوشمزه

غذای ضد سرما خوردگی غذا با کلم سفید

روش تهیه:برای شروع به سراغ کلم بروید می‌توانید کلم را به طور کامل درون آب قرار دهید تا بپزد و یا آن را برگ‌ برگ کرده و به مدت ۳۰ دقیقه درون آب بجوشانید تا به خوبی نرم شوند و برای پیچیدن دلمه آماده باشند. سپس برگ‌های کلم را آبکش کنید و کنار بگذارید.سپس دوسوم کره را درون تابه قرار دهید و پیاز ساطوری شده را درون کره به خوبی تفت دهید تا نرم شود. در این مرحله گوشت چرخ کرده را به پیازها اضافه کنید و اجازه دهید نزدیک به ۱۰ دقیقه تفت بخورد. پس از آنکه رنگ گوشت‌ها برگشت، جعفری، برنج آبکش شده  و سیر رنده شده را اضافه کرده و آن را پس از یک دقیقه از روی شعله بردارید.در این حالت مایه دلمه شما آماده است. به سراغ برگ‌های کلم بروید و وسط هریک از آنها یک قاشق مایه برنج بریزید و برگ‌ها را خوب به هم بپیچید تا دلمه‌ها آماده شود. دلمه‌ها را پس از پیچیدن درون ظرف بچینید.حالا برای تهیه سس کره باقیمانده را روی شعله ملایم قرار دهید و ۳ قاشق آرد را به کره اضافه کنید و پس از آن ۴ تا ۵ قاشق آب گوجه‌فرنگی پوست‌کنده، آب مرغ و ادویه‌هایی نظیر آویشن، نمک و فلفل را به آن اضافه کنید و ۲۰ دقیقه روی حرارت قرار دهید. در آخرین مرحله سس را روی دلمه‌ها بریزید و آن را روی حرارت ملایم قرار دهید تا به مدت ۳۰ دقیقه باقی بماند.نکته:به اعتقاد درمانگران شیوه‌های طبیعی درمانی در جهان، استفاده از کلم سفید یا قرمز به صورت خام یا آبپز بهترین دارو برای از بین بردن عفونت‌های دستگاه تنفسی به ویژه ریه است. مصرف این گیاه دارویی در برنامه غذایی در غذاهای اصلی و انواع سالادها می‌تواند علاوه بر بهبود التهاب‌ها و برخی از بیماری‌های دستگاه گوارش به تقویت اعصاب نیز بپردازد و موجب آرام بخشی و افزایش ضریب امنیت و آرامش در افراد شود.

غذای ضد سرما خوردگی

 خواص دلمه کلم برگ, آموزش غذاهای رژیمی, آموزش پخت غذاهایی برای بیماران, غذایی برای سرماخوردگی, طرز تهیه غذایی برای سرماخوردگی, آموزش آشپزی, غذاهایی برای سرماخوردگی, طرز تهیه دلمه کلم برگ, سایت آشپزی,غذا با کلم سفید, غذایی مناسب سرما خوردگی,
مواد لازم :

 کلم سفید  ۱ عدد
 برنج پخته شده  ۲۰۰ گرم
 کره  ۱۰۰ گرم
 پیاز متوسط  یک عدد
 گوشت گوسفند  ۳۰۰ گرم چرخ شده
تخم‌مرغ یک عدد
جعفری ۲ تا ۳ قاشق ساطوری
سیر ۲ حبه
آرد ۳ قاشق غذاخوری
گوجه‌فرنگی یک عدد پخته شده
آب مرغ نصف پیمانه
پودر آویشن یک قاشق چای‌خوری
نمک و فلفل به میزان لازم

روش تهیه:
برای شروع به سراغ کلم بروید می‌توانید کلم را به طور کامل درون آب قرار دهید تا بپزد و یا آن را برگ‌ برگ کرده و به مدت ۳۰ دقیقه درون آب بجوشانید تا به خوبی نرم شوند و برای پیچیدن دلمه آماده باشند. سپس برگ‌های کلم را آبکش کنید و کنار بگذارید.
سپس دوسوم کره را درون تابه قرار دهید و پیاز ساطوری شده را درون کره به خوبی تفت دهید تا نرم شود. در این مرحله گوشت چرخ کرده را به پیازها اضافه کنید و اجازه دهید نزدیک به ۱۰ دقیقه تفت بخورد. پس از آنکه رنگ گوشت‌ها برگشت، جعفری، برنج آبکش شده  و سیر رنده شده را اضافه کرده و آن را پس از یک دقیقه از روی شعله بردارید.
در این حالت مایه دلمه شما آماده است. به سراغ برگ‌های کلم بروید و وسط هریک از آنها یک قاشق مایه برنج بریزید و برگ‌ها را خوب به هم بپیچید تا دلمه‌ها آماده شود. دلمه‌ها را پس از پیچیدن درون ظرف بچینید.
حالا برای تهیه سس کره باقیمانده را روی شعله ملایم قرار دهید و ۳ قاشق آرد را به کره اضافه کنید و پس از آن ۴ تا ۵ قاشق آب گوجه‌فرنگی پوست‌کنده، آب مرغ و ادویه‌هایی نظیر آویشن، نمک و فلفل را به آن اضافه کنید و ۲۰ دقیقه روی حرارت قرار دهید. در آخرین مرحله سس را روی دلمه‌ها بریزید و آن را روی حرارت ملایم قرار دهید تا به مدت ۳۰ دقیقه باقی بماند.

نکته:
به اعتقاد درمانگران شیوه‌های طبیعی درمانی در جهان، استفاده از کلم سفید یا قرمز به صورت خام یا آبپز بهترین دارو برای از بین بردن عفونت‌های دستگاه تنفسی به ویژه ریه است. مصرف این گیاه دارویی در برنامه غذایی در غذاهای اصلی و انواع سالادها می‌تواند علاوه بر بهبود التهاب‌ها و برخی از بیماری‌های دستگاه گوارش به تقویت اعصاب نیز بپردازد و موجب آرام بخشی و افزایش ضریب امنیت و آرامش در افراد شود.

منبع : saritar.com

برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز