خانه » گلچین آشپزی » غذاهای سریع و آسان تابستانی غذای تابستانی

غذاهای سریع و آسان تابستانی غذای تابستانی

سالاد میگو و آووکادو, پخت غذاهای سریع, درست کردن سالاد, درست کردن انواع سالاد, طرز تهیه سوپ رشته,غذای تابستانی, تهیه سالاد میگو و آووکادو, سالاد میگو, غذاهای سریع تابستانی, انواع سالاد, طرز تهیه سالاد میگو, طرز تهیه سالاد سیسار,غذای تابستانی,غذای تابستانی برای قناری,غذای تابستانی قناری,غذای تابستانی خوشمزه,غذای تابستانی فوری,غذاهای تابستانی,غذاهای تابستانی ایرانی,غذاي تابستاني,غذا تابستانی,غذاهای تابستانی ساده,پخت غذاهای سریع,پخت غذاهای سریع وآسان,پخت غذاهای سریع و اسان,پخت غذاهای سریع و ساده,پخت غذایی سریع,پخت غذای سریع,پخت غذای سریع و ساده,پخت غذای سریع و خوشمزه,پختن غذای سریع,دستور پخت غذاهای سریع,درست كردن سالاد ماكاروني,درست كردن سالاد الويه,درست كردن سالاد ميوه,انواع سالاد,انواع سالادها,انواع سالاد ایتالیایی,انواع سالاد فصل,انواع سالاد برای مهمانی,انواع سالاد ایرانی,انواع سالاد سبزیجات,انواع سالاد کاهو,انواع سالاد ماکارونی,درست كردن انواع سالاد,دستور درست كردن انواع سالاد,طرز درست كردن انواع سالاد,اموزش درست كردن انواع سالاد,طرز درست كردن انواع سالادها,غذاهای سریع تابستانی,سالاد میگو,سالاد میگو با کاهو,سالاد میگو با سس,سالاد میگو و سبزیجات,سالاد میگو رژیمی,سالاد میگو خام,سالاد میگو با جوانه,سالاد میگو و آووکادو,سالاد میگو و قارچ,سالاد میگو سوخاری,طرز تهیه سالاد میگو,طرز تهیه سالاد میگو و قارچ,طرز تهیه انواع سالاد میگو,طرز تهیه سالاد ماکارونی با میگو,طرز تهيه ي سالاد ميگو,طرز تهیه سالاد سزار با میگو,طرز تهیه انواع سالاد با میگو,طرز تهیه سس سالاد میگو,طرز تهیه سوپ رشته,طرز تهیه سوپ رشته فرنگی,طرز تهیه سوپ رشته ساده,طرز تهيه سوپ رشته,طرز تهیه سوپ رشته ای,طرز تهیه سوپ رشته خوشمزه,طرز تهیه سوپ رشته فرنگی با مرغ,طرز تهیه سوپ رشته با مرغ,طرز تهیه سوپ رشته کره ای,طرز تهیه سوپ رشته فرنگی با شیر

غذاهای سریع و آسان تابستانی غذای تابستانی

میگوی سایز متوسط ( به منظور تازگی بیشتر ، میگوی فریز شده خریداری كنید ) كه دم آنها گرفته شده است. گوجه فرنگی متوسط كه دانه هایش گرفته و خرد شده باشد. آووكادوی بزرگ و سفت را به قطعه های 13 سانتی خرد شده باشد. فلفل دلمه ایی قرمز كه باریك خرد شده باشد.كاهوی كوچك كه برگ های بیرونی آن گرفته شده باشد. طرز تهیه :1. بگذارید یخ میگوها كاملاً باز شود( اگر آنها را پخته و آماده خریده اید) و سپس با دستمال كاغذی حوله ای خشك كنید.2. همه مواد به جز كاهو را با میگو در كاسه ای بزرگ مخلوط كنید. برای طعمی ‌مطلوب تر مواد را در همین حالت به مدت 15 دقیقه یا بیشتر در یخچال بگذارید . البته بدون این كار نیز طعم خوبی خواهد داشت. سپس مواد را بر بستری از كاهو سرو كنید.برای 4 نفر :پیشنهادی برای سرو كردن : با سوپ رشته خوشمزه سرو شود.نكته های آشپزی سالمبا خرید میگوی آماده و فریز شده ، ‌می‌توان اطمینان حاصل كرد كه كه این میگوها تا جایی كه ممكن است تازه هستندبه دلیل اینكه میگوهایی كه به صورت یخی وارد مغازه ها می‌شوند ، به محض آب شدنشان ، تازگی خود را از دست می‌دهند .این دستور غذایی به منظور سرعت و سهولت بیشتر ایجاد شده است.بنابراین ما میگویی استفاده كرده ایم كه پخته و آماده باشد .در صورت داشتن وقت اضافه ، با خرید میگوی خام و پختن آن در خانه ، سالاد ما طعم بهتری خواهد داشت. همچنین این مسئله بسیار مهم است كه آب میگو ها كاملاً گرفته شده باشد در غیر این صورت طعم سالاد شما خراب خواهد شد. علاوه بر این باید دقت شود كه آووكادوی شما رسیده اما هنوز كمی‌سفت باشد وگرنه در صورت شل بودن آووكادو سالاد شما جلوه چندانی نخواهد داشت.سالاد سیسار سالمگونه سالم تر سالاد سیار دارای كلسترول كمتری نسبت به دیگر انواع این سالاد پرطرفدار است اما هنوز هم طعم جالبی دارد.برای یك ناهار كامل شما می‌توانید مقداری سینه مرغ پخته به این سالاد اضافه كنید. مدت زمان مورد نیاز برای تهیه این سالاد : 10 دقیقهمواد لازم:2 عدد كاهوی بزرگ كه برگ های بیرونی آن گرفته شده باشداختیاری : یك چهارم فنجان گردومواد لازم برای سس :

غذاهای سریع و آسان تابستانی

 سالاد میگو و آووکادو, پخت غذاهای سریع, درست کردن سالاد, درست کردن انواع سالاد, طرز تهیه سوپ رشته,غذای تابستانی, تهیه سالاد میگو و آووکادو, سالاد میگو, غذاهای سریع تابستانی, انواع سالاد, طرز تهیه سالاد میگو,
به جاست كه تعدادی غذای سبك كه راحت هم آماده می‌شوند در آستین داشته باشیم تا بتوانیم مثلاً شام را فقط در چند دقیقه حاضر كنیم.

سالاد 15 دقیقه ای میگو و آووكادو

این سالاد میگو كه خیلی سریع و آسان آماده می‌شود ، طعم بسیار جالبی دارد و این امكان را برای شما فراهم می‌كند كه در كنار فواید سبزیجات از خواص میگو نیز سود ببرید.غذایی سبك و كامل یا سالادی با ارزش در كنار غذا .

مدت زمان مورد نیاز برای تهیه این سالاد : 15 دقیقه

مواد لازم :

 میگوی سایز متوسط  180 گرم
 گوجه فرنگی متوسط  1 عدد
 پیازچه ریز شده  3 عدد
 سیر بزرگ له شده  1عدد
 آبلیموی تازه  2 قاشق سوپخوری
سركه بالزامیك 1 قاشق سوپخوری
آووكادوی بزرگ و سفت 1 عدد
گشنیز خرد شده 1 قاشق سوپخوری
نعنای تازه خرد شده 1 قاشق سوپخوری
 دانه كدو تنبل ساطوری شده 2 قاشق سوپخوری
نمک و فلفل
برای مزه دار كردن
روغن زیتون خالص برای مزه دار كردن مقداری
كاهوی كوچك 1 عدد
فلفل دلمه ایی قرمز 1 عدد

میگوی سایز متوسط ( به منظور تازگی بیشتر ، میگوی فریز شده خریداری كنید ) كه دم آنها گرفته شده است.
 گوجه فرنگی متوسط كه دانه هایش گرفته و خرد شده باشد.
 آووكادوی بزرگ و سفت را به قطعه های 13 سانتی خرد شده باشد. 
فلفل دلمه ایی قرمز كه باریك خرد شده باشد.
كاهوی كوچك كه برگ های بیرونی آن گرفته شده باشد.

 

طرز تهیه :

1. بگذارید یخ میگوها كاملاً باز شود( اگر آنها را پخته و آماده خریده اید) و سپس با دستمال كاغذی حوله ای خشك كنید.

2. همه مواد به جز كاهو را با میگو در كاسه ای بزرگ مخلوط كنید. برای طعمی ‌مطلوب تر مواد را در همین حالت به مدت 15 دقیقه یا بیشتر در یخچال بگذارید . البته بدون این كار نیز طعم خوبی خواهد داشت. سپس مواد را بر بستری از كاهو سرو كنید.

برای 4 نفر :

پیشنهادی برای سرو كردن : با سوپ رشته خوشمزه سرو شود.

نكته های آشپزی سالم

با خرید میگوی آماده و فریز شده ، ‌می‌توان اطمینان حاصل كرد كه كه این میگوها تا جایی كه ممكن است تازه هستندبه دلیل اینكه میگوهایی كه به صورت یخی وارد مغازه ها می‌شوند ، به محض آب شدنشان ، تازگی خود را از دست می‌دهند .این دستور غذایی به منظور سرعت و سهولت بیشتر ایجاد شده است.بنابراین ما میگویی استفاده كرده ایم كه پخته و آماده باشد .

در صورت داشتن وقت اضافه ، با خرید میگوی خام و پختن آن در خانه ، سالاد ما طعم بهتری خواهد داشت. همچنین این مسئله بسیار مهم است كه آب میگو ها كاملاً گرفته شده باشد در غیر این صورت طعم سالاد شما خراب خواهد شد. علاوه بر این باید دقت شود كه آووكادوی شما رسیده اما هنوز كمی‌سفت باشد وگرنه در صورت شل بودن آووكادو سالاد شما جلوه چندانی نخواهد داشت.

سالاد سیسار سالم

گونه سالم تر سالاد سیار دارای كلسترول كمتری نسبت به دیگر انواع این سالاد پرطرفدار است اما هنوز هم طعم جالبی دارد.برای یك ناهار كامل شما می‌توانید مقداری سینه مرغ پخته به این سالاد اضافه كنید.

 مدت زمان مورد نیاز برای تهیه این سالاد : 10 دقیقه

مواد لازم:

2 عدد كاهوی بزرگ كه برگ های بیرونی آن گرفته شده باشد

اختیاری : یك چهارم فنجان گردو

مواد لازم برای سس :

 ارده  2قاشق سوپخوری
 كنسرو ماهی كولی  1 عدد
 سیر متوسط ریز شده  4 عدد
 آبلیمو  2 قاشق سوپخوری
 سركه بالزامیك 2 قاشق سوپخوری
روغن زیتون خالص 2 قاشق سوپخوری
نمك و پودر فلفل سیاه برای مزه دار كردن مقداری

كنسرو ماهی كولی ، كه روغن آن كشیده و با آب شسته شده است
طرز تهیه :

كاهوها را شسته ،خرد كرده و خشك كنید . سعی كنید تا جایی كه ممكن است كاهوها را خوب خشك كنید.تا سس سالاد آبكی نشود.مواد سس را مخلوط كرده و برای 1 تا 2 دقیقه هم بزنید .در آخر روغن زیتون را كم كم اضافه كنید . به اندازه تمایل سس و گردو بر روی كاهو ها بریزید. مقداری از این سس باقی می‌ماند كه می‌توان آن را به خوبی تا مدت دو هفته در یخچال نگه داشت.

 نكته های آشپزی سالم :

تا جایی كه می‌توانید كاهوها را خوب خشك كنید تا سس آن آبكی نشود. اگر شما یك سالاد سیسار سالم با ماهی كولی بخواهید ، این سس برای شما بهترین است . اگر ماهی كولی دوست ندارید ، اشكالی ندارد ، می‌توانید آن را اضافه نكنید اگرچه طعم سالاد با ماهی كولی بهتر است .

 

منبع : seemorgh

برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز