خانه » گلچین آشپزی » طرز تهیه ی گالانتين مرغ(مرغ درسته بدون استخوان) طرز تهیه مرغ درسته

طرز تهیه ی گالانتين مرغ(مرغ درسته بدون استخوان) طرز تهیه مرغ درسته

درست کردن مرغ درسته بدون استخوان,طرز تهیه مرغ درسته, مرغ درسته بدون استخوان, طرز تهیه گالانتين مرغ, مواد لازم برای تهیه مرغ درسته, آموزش آشپزی, سایت آشپزی, پخت انواع غذا با مرغ,طرز تهیه مرغ درسته در فر,طرز تهیه مرغ درسته در قابلمه,طرز تهیه مرغ درسته بدون فر,طرز تهیه مرغ درسته در مایکروویو,طرز تهیه مرغ درسته در جوجه گردان فر,طرز تهیه مرغ درسته روی گاز,طرز تهیه مرغ درسته سوخاری در فر,طرز تهیه مرغ درسته در هواپز,طرز تهیه مرغ درسته در مایکروفر,مرغ درسته بدون استخوان,طرز تهیه مرغ درسته بدون استخوان,روش پخت مرغ درسته بدون استخوان,طرز تهیه گالانتین مرغ,طرز تهيه گالانتين مرغ,طرز تهیه ی گالانتین مرغ,طرز پخت مرغ گالانتین,پخت انواع غذا با مرغ,پخت انواع غذا با مرغ و برنج,پختن انواع غذا با مرغ,دستور پخت انواع غذا با مرغ,آموزش پخت انواع غذا با مرغ,طرز پخت انواع غذا با مرغ,روش پخت انواع غذا با مرغ,پخت انواع غذا با فیله مرغ,طریقه پخت انواع غذا با مرغ,پخت غذا با مرغ

طرز تهیه ی گالانتين مرغ(مرغ درسته بدون استخوان) طرز تهیه مرغ درسته

طرز تهيه:مرغ را از شب قبل در نمك، فلفل و آبليمو يا در آب نمك قرار دهيد. از زير گردن مرغ تا انتهاي دم مرغ را چاك داده و گوشت‌هاي مرغ را از استخوان جدا كنيد. مجددا داخل مرغ را با آبليمو، نمك و فلفل مزه‌دار كرده و خلال بادام، خلال نارنج، برنج پخته، خلال پسته و خلال هويج را در داخل مرغ قرار دهيد و مرغ را با نخ و سوزن بدوزيد. سپس قسمت خارجي مرغ را زعفران و روغن ماليده كنار بگذاريد.

طرز تهیه ی گالانتين مرغ(مرغ درسته بدون استخوان)

 درست کردن مرغ درسته بدون استخوان,طرز تهیه مرغ درسته, مرغ درسته بدون استخوان, طرز تهیه گالانتين مرغ, مواد لازم برای تهیه مرغ درسته, آموزش آشپزی, سایت آشپزی, پخت انواع غذا با مرغ,طرز تهیه مرغ درسته در فر,طرز تهیه مرغ درسته در قابلمه,طرز تهیه مرغ درسته بدون فر,

مواد لازم :

برنج پخته و آبکش شده نصف پيمانه
 روغن مایع و خلال نارنج  از هر کدام نصف پيمانه
خلال بادام و پسته  از هر کدام يك بسته کوچک
 خلال هويج  1/4پيمانه
مرغ درشت يك عدد
نمك، آبليمو و فلفل و زغفران  به ميزان لازم

طرز تهيه:
مرغ را از شب قبل در نمك، فلفل و آبليمو يا در آب نمك قرار دهيد. از زير گردن مرغ تا انتهاي دم مرغ را چاك داده و گوشت‌هاي مرغ را از استخوان جدا كنيد. مجددا داخل مرغ را با آبليمو، نمك و فلفل مزه‌دار كرده و خلال بادام، خلال نارنج، برنج پخته، خلال پسته و خلال هويج را در داخل مرغ قرار دهيد و مرغ را با نخ و سوزن بدوزيد. سپس قسمت خارجي مرغ را زعفران و روغن ماليده كنار بگذاريد.

در سيني فر كمي سيب درختي، كرفس، هويج و سبزيجات معطر و پيازچه قرار داده و مرغ زعفراني را به همراه يك ليوان آب روي اين مواد قرار دهيد و به مدت يك ساعت و نيم الي دو ساعت در طبقه وسط با درجه حرارت 350 درجه فارنهايت بپزيد. در اين ميان هر 20 دقيقه يكبار به مرغ سر زده اگر آب آن كم شد به آن آب اضافه كرده تا در نهايت رنگ مرغ طلايي شود.

منبع : sooran.com

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز