خانه » گلچین آشپزی » طرز تهیه ی مارمالاد پرتقال و فلفل طرز تهیه انواع مربا

طرز تهیه ی مارمالاد پرتقال و فلفل طرز تهیه انواع مربا

طرز تهیه انواع مربا, طرز تهیه انواع مارمالاد, پخت مربا پرتقال, طرز تهیه مربا پرتقال, مارمالاد پرتقال و فلفل, مواد لازم برای مارمالاد پرتقال, نحوه درست کردن مارمالاد پرتقال,طرز تهیه مارمالاد پرتقال,طرز تهیه مارمالاد پرتقال,طرز تهیه مارمالاد پرتقال با پودر ژلاتین,طرز تهيه مارمالاد پرتقال,طرز تهيه مرباي خلال پرتقال,طرز تهیه مربای پرتقال,طرز تهيه مرباي پرتقال,طرز تهیه مربای پرتقال تزئینی,طرز تهیه مربای پرتقال حلقه ای,طرز تهیه مربای پرتقال کوچولو,طرز تهیه مربای پرتقال درسته,مارمالاد پرتقال و فلفل,طرز تهیه مربا پرتقال,طرز تهیه مربا پرتقال کوچک,طرز تهیه مربا پرتقال درسته,طرز تهیه مربا پرتقال زینتی,طرز تهيه مربا پرتقال,طرز تهیه مربای پرتقال کوچک,پخت مربا پوست پرتقال,طرز پخت مربای پرتقال,دستور پخت مربای پرتقال,روش پخت مربای پرتقال,پخت مربای پوست پرتقال,نحوه پخت مربای پرتقال,طرز پخت مربا پرتقال,دستور پخت مربا پرتقال,اموزش پخت مربای پرتقال,طرز تهیه انواع مربا,طرز تهیه انواع مرباها,طرز تهیه انواع مرباجات,طرز تهيه انواع مربا,طرز تهیه انواع مربا و مارمالاد,طرز تهیه انواع مربا به شکل گل,طرز تهیه انواع مربای هویج,طرز تهیه انواع مربا و ترشی,طرز تهیه انواع مربا با عکس,طرز تهیه انواع مارمالاد,طرز تهیه انواع مارمالادها,طرز تهیه انواع مارمالاد میوه,روش تهیه انواع مارمالادها

طرز تهیه ی مارمالاد پرتقال و فلفل طرز تهیه انواع مربا

طرز تهیه :پرتقال را با آب گرم و برس بشویید و خشک کنید. سپس با سیب زمینی پوست کن یا چاقوی تیز رویه رنگی پوست پرتقال را به صورت نوار نازک بردارید و دقت کنید که گوشت سفید پوست هر چه بیشتر روی پرتقال بماند. رویه رنگی را رشته رشته کنید.فراموش نکنید فلفل را هم تخم می گیرید و خرد می کنید و با پرتقال می جوشانید.پرتقال را دو نیم کنید و آب بگیرید. لیمو را آب بگیرید و آب لیمو را به آب پرتقال اضافه کنید. پوست سفید پرتقال را با تفاله توی آن خرد کنید و با تخم پرتقال در کیسه بریزید و در دیگ بگذارید. آب پرتقال را صاف کنید، و با رویه رنگی و 4 لیتر آب در دیگ بریزید. دیگ را به جوش بیاورید و روی آتش ملایم 2 ساعت یا بیشتر بجوشانید تا حجم آب به حدود 2  لیتر کمترک برسد.کیسه را از دیگ در آورید، بگذارید کمی خنک شود و توی دیگ بچلانید؛ سپس شکر را اضافه کنید، آتش را تیز کنید و هم بزنید تا شکر حل شود.15 – 20 دقیقه روی آتش نیز بجوشانید تا مارمالاد ببندد، سپس کف بگیرید، بردارید، پیش از خنک شدن 1 – 2 بار هم بزنید. مقدار فلفل را طبعا ً می توانید کم یا زیاد کنید؛ معمولا ً آن را تند درست می کنند.

طرز تهیه ی مارمالاد پرتقال و فلفل

 طرز تهیه انواع مربا, طرز تهیه انواع مارمالاد, پخت مربا پرتقال, طرز تهیه مربا پرتقال, مارمالاد پرتقال و فلفل, مواد لازم برای مارمالاد پرتقال, نحوه درست کردن مارمالاد پرتقال,طرز تهیه مارمالاد پرتقال,طرز تهیه مارمالاد پرتقال,طرز تهیه مارمالاد پرتقال با پودر ژلاتین,طرز تهيه مارمالاد پرتقال,

مواد لازم :

 پرتقال  ۲ کیلو
لیمو  ۱ عدد
فلفل قرمز تازه تند  ۳-۴ عدد
 شکر  ۲ پیمانه

طرز تهیه :
پرتقال را با آب گرم و برس بشویید و خشک کنید. سپس با سیب زمینی پوست کن یا چاقوی تیز رویه رنگی پوست پرتقال را به صورت نوار نازک بردارید و دقت کنید که گوشت سفید پوست هر چه بیشتر روی پرتقال بماند. رویه رنگی را رشته رشته کنید.
فراموش نکنید فلفل را هم تخم می گیرید و خرد می کنید و با پرتقال می جوشانید.

پرتقال را دو نیم کنید و آب بگیرید. لیمو را آب بگیرید و آب لیمو را به آب پرتقال اضافه کنید. پوست سفید پرتقال را با تفاله توی آن خرد کنید و با تخم پرتقال در کیسه بریزید و در دیگ بگذارید. آب پرتقال را صاف کنید، و با رویه رنگی و 4 لیتر آب در دیگ بریزید. دیگ را به جوش بیاورید و روی آتش ملایم 2 ساعت یا بیشتر بجوشانید تا حجم آب به حدود 2  لیتر کمترک برسد.

کیسه را از دیگ در آورید، بگذارید کمی خنک شود و توی دیگ بچلانید؛ سپس شکر را اضافه کنید، آتش را تیز کنید و هم بزنید تا شکر حل شود.15 – 20 دقیقه روی آتش نیز بجوشانید تا مارمالاد ببندد، سپس کف بگیرید، بردارید، پیش از خنک شدن 1 – 2 بار هم بزنید. مقدار فلفل را طبعا ً می توانید کم یا زیاد کنید؛ معمولا ً آن را تند درست می کنند.

 

منبع : sooran.com

برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز