خانه » گلچین آشپزی » طرز تهیه گراتن کدو سبز تهیه گراتن کدوسبز

طرز تهیه گراتن کدو سبز تهیه گراتن کدوسبز

پخت انواع غذا با کدو سبز,گراتن کدوسبز, سایت آشپزی, آموزش آشپزی, تهیه گراتن کدوسبز, پخت گراتن کدوسبز, طرز پخت گراتن کدو, پخت انواع گراتن, مواد لازم برای گراتن کدوسبز, تهیه گراتن کدوسبز,گراتن کدوسبز و پنیر,طرز تهیه گراتن کدوسبز,پخت انواع گراتن,پخت انواع گراتن ها,دستور پخت انواع گراتن,طرز پخت انواع گراتن,آموزش پخت انواع گراتن,روش پخت انواع گراتن,پخت انواع غذا با کدو سبز,پخت غذا با کدو سبز,طرز پخت انواع غذا با کدو سبز,پختن غذا با کدو سبز,طرز تهیه گراتن کدو سبز,دستور پخت گراتن کدو

طرز تهیه گراتن کدو سبز تهیه گراتن کدوسبز

طرز تهیه :کدو را شسته بدون پوست کندن به شکل حلقه می بریم. قطعات بریده شده را با 3 تا 4 قاشق سوپخوری آب در ظرفی می ریزیم. در ظرف را بسته روی حرارت ملایم می گذاریم تا موقعی که کدوها کمی نرم شوند .آرد را در ظرف کوچک لعابی می ریزیم .شیر را به تدریج داخل آرد می ریزیم و مرتبا به هم می زنیم تا آرد در شیر حل شده ، بدون گلوله شود. بعد ظرف را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و مرتبا بهم می زنیم تا مایه جوش آمده ، کمی غلیظ شود.کدوها را در ظرف می ریزیم و روی آنها را با پشت قاشق صاف می کنیم و سس سفید را روی آن می ریزیم . پنیر را هم رتده می کنیم و روی سس می پاشیم .فر را با حرارت 350 درجه فارنهایت و یا 175 درجه سانتیگراد گرم می کنیم و ظرف را روی آخرین پنجره فر،به طرف بالا قرار می دهیم تا روی گراتن کمی طلایی شود . معمولا غذا پس از 45 دقیقه آماده می شود.این غذا چون با شیر و آرد تهیه می شود و به اندازه کافی دارای کالری و پروتئین است،به جای گوشت و سبزی مصرف می گردد.به طور کلی تمام گراتن ها باید حتما در ظرف نسوز تهیه شود و با همان ظرف سر میز قرار گیرد.

طرز تهیه گراتن کدو سبز

 پخت انواع غذا با کدو سبز,گراتن کدوسبز, سایت آشپزی, آموزش آشپزی, تهیه گراتن کدوسبز, پخت گراتن کدوسبز, طرز پخت گراتن کدو, پخت انواع گراتن, مواد لازم برای گراتن کدوسبز, تهیه گراتن کدوسبز,گراتن کدوسبز و پنیر,

مواد لازم :

 کدو سبز تازه  2 تا 3 عدد (300 گرم)
 شیر  1 لیوان (2 دسی لیتر)
 آرد گندم  1 قاشق سوپخوری (25 گرم)
 پنیر  50 گرم

طرز تهیه :
کدو را شسته بدون پوست کندن به شکل حلقه می بریم. قطعات بریده شده را با 3 تا 4 قاشق سوپخوری آب در ظرفی می ریزیم. در ظرف را بسته روی حرارت ملایم می گذاریم تا موقعی که کدوها کمی نرم شوند .آرد را در ظرف کوچک لعابی می ریزیم .شیر را به تدریج داخل آرد می ریزیم و مرتبا به هم می زنیم تا آرد در شیر حل شده ، بدون گلوله شود. بعد ظرف را روی حرارت ملایم قرار می دهیم و مرتبا بهم می زنیم تا مایه جوش آمده ، کمی غلیظ شود.

کدوها را در ظرف می ریزیم و روی آنها را با پشت قاشق صاف می کنیم و سس سفید را روی آن می ریزیم . پنیر را هم رتده می کنیم و روی سس می پاشیم .

فر را با حرارت 350 درجه فارنهایت و یا 175 درجه سانتیگراد گرم می کنیم و ظرف را روی آخرین پنجره فر،به طرف بالا قرار می دهیم تا روی گراتن کمی طلایی شود . معمولا غذا پس از 45 دقیقه آماده می شود.

این غذا چون با شیر و آرد تهیه می شود و به اندازه کافی دارای کالری و پروتئین است،به جای گوشت و سبزی مصرف می گردد.
به طور کلی تمام گراتن ها باید حتما در ظرف نسوز تهیه شود و با همان ظرف سر میز قرار گیرد.

منبع : groohashpazi.blogfa.com

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز