خانه » گلچین آشپزی » طرز تهیه کباب کوبیده قالبی نکاتی برای پخت کباب

طرز تهیه کباب کوبیده قالبی نکاتی برای پخت کباب

طرز پخت کباب کوبیده قالبی, نحوه درست کردن کباب کوبیده, نحوه پخت کباب کوبیده قالبی, طرز تهیه انواع کباب,کباب کوبیده قالبی, علت ریختن کباب کوبیده, آموزش آشپزی, طرز تهیه کباب کوبیده, سایت آشپزی, نکاتی برای پخت کباب, مواد لازم برای کباب کوبیده,کباب کوبیده قالبی,طرزتهیه کباب کوبیده قالبی,ته چین کباب کوبیده قالبی,طرز تهیه کباب کوبیده,طرز تهیه کباب کوبیده در فر,طرز تهیه کباب کوبیده مرغ,طرز تهیه کباب کوبیده رستورانی,طرز تهیه کباب کوبیده بازاری,طرز تهیه کباب کوبیده بناب,طرز تهیه کباب کوبیده در ماهیتابه,طرز تهیه کباب کوبیده با گوشت گوساله,طرز تهیه کباب کوبیده در منزل,طرز تهیه کباب کوبیده خانگی,طرز تهیه کباب کوبیده قالبی,مواد لازم برای کباب کوبیده,مواد لازم برای کباب کوبیده مرغ,مواد لازم برای کباب برگ,مواد لازم برای پخت کباب کوبیده,مواد لازم کباب کوبیده,مواد لازم برای تهیه ی کباب کوبیده,مواد لازم جهت کباب کوبیده,مواد لازم تهیه کباب کوبیده,مواد لازم كباب كوبيده,مواد لازم برای تهیه کباب برگ,طرز تهیه انواع کباب,طرز تهیه انواع کباب ها,طرز تهیه انواع کباب مرغ,طرز تهیه انواع کباب تابه ای,طرز تهیه انواع کباب دیگی,طرز تهیه انواع کباب چوبی,طرز تهیه انواع کباب کوبیده,طرز تهیه انواع کباب با مرغ,طرز تهیه انواع کباب با گوشت چرخ کرده,طرز تهیه انواع کباب با گوشت مرغ

طرز تهیه کباب کوبیده قالبی نکاتی برای پخت کباب

کباب کوبیده گوشت را ۵ بار چرخ کرده. مواد را خوب ورز می دهم طوری که چسبندگی آن خیلی باشد حدود ۱۰ دقیقه ورز دهید .بعد ۲ ساعت باید در دمای آزاد آشپزخانه استراحت کند. و ۲ ساعت زودتر گوشت را به سیخ میکشیم.نکته :آب پیازی را که از آن جدا شده دور نریزید، زمانی که گوشت را می خواهید به سیخ بکشید،دستتون باید مرطوب باشد،اگر دستکش هم دستتان هست دستکش باید مرطوب باشد. دستتان را میزنید در آب پیاز و کباب را را سیخ خوب پهن می کنید. این طوری کباب خیلی خوشمزه تر هم می شود، تا اینکه دستمان را با آب مرطوب کنیم.کباب کوبیده قالبیدستور فرقی نداره فقط فرقش اینه که گوشت آماده شده را داخل یک قالب چرب شده قرار می دهیم کمی پیاز و فلفل سبز و دلمه سبز روی آن میریزیم برنج آبکش شده را هم روی کباب و فلفل و پیازها قرار داده روی آن را با فویل می پوشانیم چند تا سوراخ با چنگال روی سطح فویل ایجاد کرده در فر ٢٠٠ درجه سانتی گراد به مدت ١ ساعت قرار داده در اواخر دم کشیدن کمی کره آب شده روی سطح برنج مان می دهیم می توانیم سماق هم لایه برنج مان و روی کبابمان بپاشیم, برای مهمانی ها و سفره جشنها بسیار شیک و مجلسی … .

طرز تهیه کباب کوبیده قالبی

 طرز پخت کباب کوبیده قالبی, نحوه درست کردن کباب کوبیده, نحوه پخت کباب کوبیده قالبی, طرز تهیه انواع کباب,کباب کوبیده قالبی, علت ریختن کباب کوبیده, آموزش آشپزی, طرز تهیه کباب کوبیده, سایت آشپزی, نکاتی برای پخت کباب, مواد لازم برای کباب کوبیده,

آماده سازی : 120 دقیقه  
پخت : 60 دقیقه  

مواد لازم برای 4 نفر :

 گوشت گوسفندی 500 گرم
* گوشت گوساله 500 گرم
 پیاز رنده ریز شده و آب گرفته شده 2 عدد
 نمک به میزان لازم
فلفل سیاه به میزان لازم
زردچوبه به میزان لازم
زعفران به میزان لازم( در صورت تمایل)


* گوشت گوساله ترجیحا این گوشت از قلوه گاه یا گوشت کنار دنده یا بغل راسته باشد .

طرز تهیه :

کباب کوبیده
گوشت را ۵ بار چرخ کرده. مواد را خوب ورز می دهم طوری که چسبندگی آن خیلی باشد حدود ۱۰ دقیقه ورز دهید .

بعد ۲ ساعت باید در دمای آزاد آشپزخانه استراحت کند. و ۲ ساعت زودتر گوشت را به سیخ میکشیم.

نکته :
آب پیازی را که از آن جدا شده دور نریزید، زمانی که گوشت را می خواهید به سیخ بکشید،دستتون باید مرطوب باشد،اگر دستکش هم دستتان هست دستکش باید مرطوب باشد. دستتان را میزنید در آب پیاز و کباب را را سیخ خوب پهن می کنید. این طوری کباب خیلی خوشمزه تر هم می شود، تا اینکه دستمان را با آب مرطوب کنیم.

کباب کوبیده قالبی
دستور فرقی نداره فقط فرقش اینه که گوشت آماده شده را داخل یک قالب چرب شده قرار می دهیم کمی پیاز و فلفل سبز و دلمه سبز روی آن میریزیم برنج آبکش شده را هم روی کباب و فلفل و پیازها قرار داده روی آن را با فویل می پوشانیم چند تا سوراخ با چنگال روی سطح فویل ایجاد کرده در فر ٢٠٠ درجه سانتی گراد به مدت ١ ساعت قرار داده در اواخر دم کشیدن کمی کره آب شده روی سطح برنج مان می دهیم می توانیم سماق هم لایه برنج مان و روی کبابمان بپاشیم, برای مهمانی ها و سفره جشنها بسیار شیک و مجلسی … .

منبع : beryooni.com

برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز