خانه » گلچین آشپزی » طرز تهیه کباب کوبیده سنتی پخت کباب کوبیده سنتی

طرز تهیه کباب کوبیده سنتی پخت کباب کوبیده سنتی

تهیه کباب کوبیده سنتی, طرز تهیه انواع کباب, سایت آشپزی, نحوه پخت کباب کوبیده, پخت کباب کوبیده در خانه, طرز تهیه کباب کوبیده در خانه, مواد لازم برای کباب کوبیده سنتی,پخت کباب کوبیده سنتی, آموزش آشپزی,طرز تهیه کباب کوبیده سنتی,طرز تهیه کباب کوبیده سنتی ایرانی,طرز تهیه ی کباب کوبیده سنتی,نحوه پخت کباب کوبیده,طرز پخت کباب کوبیده در فر خانه,نحوه پختن کباب کوبیده,دستور پخت کباب کوبیده,روش پخت کباب کوبیده,نحوه تهیه کباب کوبیده,دستور پخت کباب کوبیده مرغ,طرز پخت کباب کوبیده در منزل,پخت کباب کوبیده در خانه,پختن کباب کوبیده در خانه,تهیه کباب کوبیده در خانه,تهیه کباب کوبیده در منزل,طرز تهيه كباب كوبيده در خانه,طرز تهیه کباب کوبیده در خانه,روش تهیه کباب کوبیده در خانه,طرز تهیه کباب برگ در خانه,طرز تهيه كباب برگ در خانه,طرز تهيه كباب كوبيده در منزل,طرز تهيه کباب کوبيده در منزل,طرز تهیه کباب برگ در منزل,طرز تهيه كباب برگ در منزل,طرز تهیه انواع کباب,طرز تهیه انواع کباب ها,طرز تهیه انواع کباب مرغ,طرز تهیه انواع کباب تابه ای,طرز تهیه انواع کباب دیگی,طرز تهیه انواع کباب چوبی,طرز تهیه انواع کباب کوبیده,طرز تهیه انواع کباب با مرغ,طرز تهیه انواع کباب با گوشت چرخ کرده,طرز تهیه انواع کباب با گوشت مرغ

طرز تهیه کباب کوبیده سنتی پخت کباب کوبیده سنتی

طرز تهیه کباب سنتی :گوشت را به نسبت برابر، نیمی گوسفندی و نیمی گوساله، با هم دو بار چرخ کنید.برای هر دو کیلو گوشت، نصف قاشق چایخوری جوش شیرین اضافه کنید. پیاز را رنده کنید و آب آن را بگیرید و با نمک و فلفل و زردچوبه به گوشت افزوده و خوب ورز دهید. مجددا آن را چرخ کنید و زرده تخم‌مرغ را به آن اضافه کنید و ورز دهید.به این گوشت یک ساعت در یخچال استراحت دهید.بعد مقداری آب جوش را در ظرفی بریزید و کنار دست خود بگذارید.

طرز تهیه کباب کوبیده سنتی

 تهیه کباب کوبیده سنتی, طرز تهیه انواع کباب, سایت آشپزی, نحوه پخت کباب کوبیده, پخت کباب کوبیده در خانه, طرز تهیه کباب کوبیده در خانه, مواد لازم برای کباب کوبیده سنتی,پخت کباب کوبیده سنتی, آموزش آشپزی,طرز تهیه کباب کوبیده سنتی,طرز تهیه کباب کوبیده سنتی ایرانی,

پخت کباب کوبیده سنتی در خانه

با دستور زیر یک کباب سنتی خوشمزه درست کنید.

مواد لازم برای کباب سنتی :

 گوشت مخلوط چرخ کرده برای هر سیخ ۷۰ گرم
نمک و فلفل و زردچوبه به میزان لازم
 جوش شیرین نصف قاشق چایخوری
پیاز  2 عدد برا ی یک کیلو گوشت
زرده تخم مرغ ۱ عدد

طرز تهیه کباب سنتی :
گوشت را به نسبت برابر، نیمی گوسفندی و نیمی گوساله، با هم دو بار چرخ کنید.
برای هر دو کیلو گوشت، نصف قاشق چایخوری جوش شیرین اضافه کنید. پیاز را رنده کنید و آب آن را بگیرید و با نمک و فلفل و زردچوبه به گوشت افزوده و خوب ورز دهید. مجددا آن را چرخ کنید و زرده تخم‌مرغ را به آن اضافه کنید و ورز دهید.
به این گوشت یک ساعت در یخچال استراحت دهید.
بعد مقداری آب جوش را در ظرفی بریزید و کنار دست خود بگذارید.

برای هر سیخ تقریبا ۷۰ گرم گوشت را بردارید. دست خود را در آب جوشی که اکنون از حد جوش پایین‌تر آمده و گرم است بزنید و گوشت را روی سیخ هدایت کنید (یعنی با دست گوشت را به طور یکنواخت فرم داده و انتها و ابتدای سیخ را با فشار انگشتانتان روی سیخ بچسبانید تا کباب نریزد).

میزان چربی گوشت و ورزدادن کافی، پیش از سیخ کشیدن کباب، دو عامل مهم برای تهیه کبابی باکیفیت است. بهتر است کباب سنتی را روی آتش ذغال تهیه کرده و با نان سنگک و سماق میل کنید.

منبع : چهاردیواری جام جم

برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز