خانه » گلچین آشپزی » طرز تهیه کباب قلقلی با ورقه بادمجان کباب قلقلی با ورقه بادمجان

طرز تهیه کباب قلقلی با ورقه بادمجان کباب قلقلی با ورقه بادمجان

کباب قلقلی با ورقه بادمجان, آموزش آشپزی, طرز تهیه گوشت قلقلی و بادمجان, طرز تهیه کباب قلقلی, مواد لازم برای کباب قلقلی و بادمجان, سایت آشپزی, نحوه پخت گوشت قلقلی و بادمجان, کباب قلقلی و بادمجان, پخت غذا با بادمجان,کباب قلقلی با ورقه بادمجان,طرز تهیه کباب قلقلی,طرز تهیه قلقلی کبابی,طرز تهیه کباب چوبی قلقلی,کباب قلقلی و بادمجان,آموزش آشپزی,آموزش آشپزی ایرانی,آموزش آشپزی حرفه ای,آموزش آشپزی بین المللی,آموزش آشپزی غذا های افغانی,آموزش آشپزی به خانه برمیگردیم,آموزش آشپزی تصویری,آموزش آشپزی با تصویر,آموزش آشپزی تبیان,آموزش آشپزی ساده

طرز تهیه کباب قلقلی با ورقه بادمجان کباب قلقلی با ورقه بادمجان

طرز تهیه کباب قلقلی با ورقه بادمجان :ابتدا بادمجان‌ها را بشویید، آنها را پوست بگیرید و به‌صورت ورقه‌های نازک برش دهید. حال روی بادمجان‌ها مقداری نمک بریزید و آنها را داخل یک سبد قرار دهید. بعد از نیم ساعت بادمجان‌ها را بشویید.در یک ‌کاسه مناسب گوشت چرخ کرده را با پیاز رنده شده، نمک، فلفل، ادویه دلخواه و یک قاشق سوپخوری پودر سوخاری بریزید و با دست آنها را خوب ورز دهید. حالا از مخلوط گوشت به اندازه یک گردو بردارید و آن را خوب گرد کنید. به همین ترتیب ادامه دهید تا مایه گوشتی تمام شود.ورقه‌های بادمجان را دور گوشت‌های قلقلی بپیچید، سپس آنها را در سیخ چوبی قرار دهید.آرد سفید را در یک‌کاسه مناسب بریزید. تخم‌مرغ‌ها را در یک‌کاسه دیگر خوب بزنید و در یک‌کاسه دیگر هم آرد سوخاری را بریزید. حالا سیخ‌ها را ابتدا در آرد بغلتانید، سپس آنها را آغشته به تخم‌مرغ کرده و در انتها آنها را داخل آرد سوخاری بغلتانید.در یک تابه مناسب مقداری روغن بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. بعد از آنکه روغن خوب سرخ شد، کباب‌ها را داخل آن سرخ کنید. بهتر است کباب‌ها در روغن شناور باشند.

طرز تهیه کباب قلقلی با ورقه بادمجان

کباب قلقلی با ورقه بادمجان, آموزش آشپزی, طرز تهیه گوشت قلقلی و بادمجان, طرز تهیه کباب قلقلی, مواد لازم برای کباب قلقلی و بادمجان, سایت آشپزی, نحوه پخت گوشت قلقلی و بادمجان, کباب قلقلی و بادمجان, پخت غذا با بادمجان,کباب قلقلی با ورقه بادمجان,طرز تهیه کباب قلقلی,

با ترکیب گوشت و بادمجان ، کباب قلقلی با ورقه بادمجان درست کنید

گوشت قرمز با بادمجان همیشه ترکیب خوبی دارند و در کنار هم یک غذای خوشمزه می شوند. از همین موضوع استفاده کرده ایم و گوشت های قلقلی را لای نوارهای بادمجان قرار داذه ایم. مطمئن باشید که خیلی بی نظیر می شود. با درست کردن این غذا طعم آن همیشه در خاطره مهمانتان خواهد ماند.

مواد لازم برای 4 تا 6  نفر :

گوشت چرخ کرده  250 گرم
 پیاز رنده شده  1 عدد
 آرد سوخاری  1 قاشق سوپخوری
 نمک ، فلفل و ادویه  به میزان لازم
بادمجان 1 کیلوگرم
آرد سوخاری برای سرخ کردن به میزان لازم
آرد سفید به میزان لازم
تخم مرغ 2 عدد
روغن برای سرخ کردن به میزان لازم


طرز تهیه کباب قلقلی با ورقه بادمجان :
ابتدا بادمجان‌ها را بشویید، آنها را پوست بگیرید و به‌صورت ورقه‌های نازک برش دهید. حال روی بادمجان‌ها مقداری نمک بریزید و آنها را داخل یک سبد قرار دهید. بعد از نیم ساعت بادمجان‌ها را بشویید.

در یک ‌کاسه مناسب گوشت چرخ کرده را با پیاز رنده شده، نمک، فلفل، ادویه دلخواه و یک قاشق سوپخوری پودر سوخاری بریزید و با دست آنها را خوب ورز دهید. حالا از مخلوط گوشت به اندازه یک گردو بردارید و آن را خوب گرد کنید. به همین ترتیب ادامه دهید تا مایه گوشتی تمام شود.

ورقه‌های بادمجان را دور گوشت‌های قلقلی بپیچید، سپس آنها را در سیخ چوبی قرار دهید.

آرد سفید را در یک‌کاسه مناسب بریزید. تخم‌مرغ‌ها را در یک‌کاسه دیگر خوب بزنید و در یک‌کاسه دیگر هم آرد سوخاری را بریزید. حالا سیخ‌ها را ابتدا در آرد بغلتانید، سپس آنها را آغشته به تخم‌مرغ کرده و در انتها آنها را داخل آرد سوخاری بغلتانید.

در یک تابه مناسب مقداری روغن بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید. بعد از آنکه روغن خوب سرخ شد، کباب‌ها را داخل آن سرخ کنید. بهتر است کباب‌ها در روغن شناور باشند.

 

منبع : bartarinha.ir / مجله آشپزی مثبت

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز