خانه » گلچین آشپزی » طرز تهیه چلو گوشت سمنانی طرز تهیه چلو گوشت

طرز تهیه چلو گوشت سمنانی طرز تهیه چلو گوشت

طرز تهیه چلو گوشت, مواد لازم برای تهیه چلو گوشت, چلو گوشت سمنانی, آموزش آشپزی, طرز تهیه چلو گوشت سمنانی, پخت چلو گوشت, سایت آشپزی, پخت ماهیچه پلو,طرز تهیه چلو گوشت,طرز تهیه چلو گوشت پسران کریم مشهد,طرز تهیه چلو گوشت رستورانی,طرز تهیه چلو گوشت ساده,طرز تهیه چلو گوشت تبریزی,طرز تهیه چلو گوشت با سس,طرز تهيه چلو گوشت,طرز تهیه چلو گوشت گوسفندی,چلو گوشت سمنانی,چلو گوشت سمناني,طرز تهیه چلو گوشت سمنانی,طرز پخت چلو گوشت سمنانی,مواد لازم برای تهیه چلو گوشت,پخت چلو گوشت پسران کریم,پخت چلو گوشت گردن,پخت چلو گوشت نذری,پخت چلو گوشت رستورانی,پختن چلو گوشت,دستور پخت چلو گوشت,روش پخت چلو گوشت

طرز تهیه چلو گوشت سمنانی طرز تهیه چلو گوشت

طرز تهیه :پیاز را خرد کرده و سرخ می کنیم . گردن گوسفند را داخل پیاز سرخ می کنیم بعد از کمی تفت دادن رب گوجه فرنگی را به مواد اضافه می کنیم و سرخ می کنیم . زعفران آب شده و نمک را به مواد اضافه می کنیم. آب داخل مواد می ریزیم بعد از پخت گوشت مقداری دارچین به مواد اضافه می کنیم به مدت ۱۰ دقیقه می گذاریم با دارچین بپزد . این غذا با برنج سرو می شود .سمنانیها از دست گوسفند برای چلو گوشت استفاده می کنند آنها در ابتدا برنج را جوشانده و کمی خام برمیدارند سپس گوشت را ادویه زده و بصورت خام لای برنج دم کرده و حدود دوساعت با شعله کم دم میکنند. گوشت داخل برنج با بخار برنج کاملاً میپزد و آب درون گوشت به ته دیگ رفته مجدداً بخار میگردد تا زمانیکه گوشت کاملاً بپزد. بجای گوشت میتوان از مرغ یا جوجه با زعفران و کره نیز استفاده نمود.

طرز تهیه چلو گوشت سمنانی

طرز تهیه چلو گوشت, مواد لازم برای تهیه چلو گوشت, چلو گوشت سمنانی, آموزش آشپزی, طرز تهیه چلو گوشت سمنانی, پخت چلو گوشت, سایت آشپزی, پخت ماهیچه پلو,طرز تهیه چلو گوشت,طرز تهیه چلو گوشت پسران کریم مشهد,طرز تهیه چلو گوشت رستورانی,
مواد لازم :

 گردن گوسفند  ۱ عدد
 پیاز خرد شده  ۲ عدد متوسط
 رب گوجه فرنگی  ۱ قاشق غذاخوری
 ادویه ( دارچین و نمک و زعفران )  مقداری
 روغن برای سرخ کردن

طرز تهیه :
پیاز را خرد کرده و سرخ می کنیم . گردن گوسفند را داخل پیاز سرخ می کنیم بعد از کمی تفت دادن رب گوجه فرنگی را به مواد اضافه می کنیم و سرخ می کنیم . زعفران آب شده و نمک را به مواد اضافه می کنیم. آب داخل مواد می ریزیم بعد از پخت گوشت مقداری دارچین به مواد اضافه می کنیم به مدت ۱۰ دقیقه می گذاریم با دارچین بپزد . این غذا با برنج سرو می شود .
سمنانیها از دست گوسفند برای چلو گوشت استفاده می کنند آنها در ابتدا برنج را جوشانده و کمی خام برمیدارند سپس گوشت را ادویه زده و بصورت خام لای برنج دم کرده و حدود دوساعت با شعله کم دم میکنند. گوشت داخل برنج با بخار برنج کاملاً میپزد و آب درون گوشت به ته دیگ رفته مجدداً بخار میگردد تا زمانیکه گوشت کاملاً بپزد. بجای گوشت میتوان از مرغ یا جوجه با زعفران و کره نیز استفاده نمود.

منبع : persianweek.com

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز