خانه » گلچین آشپزی » طرز تهیه چای سرد نعناع و گل یاس نحوه درست کردن چای سرد

طرز تهیه چای سرد نعناع و گل یاس نحوه درست کردن چای سرد

چای سرد نعناع و گل یاس, نکاتی برای تهیه چای سرد نعناع و گل یاس, آموزش آشپزی, تهیه چای سرد نعناع و گل یاس, مواد لازم برای چای سرد نعناع و گل یاس, طرز تهیه انواع چای سرد, نحوه درست کردن چای سرد, درست کردن چای سرد نعناع و گل یاس, سایت آشپزی, دم کردن چای سرد نعناع و گل یاس,

طرز تهیه چای سرد نعناع و گل یاس نحوه درست کردن چای سرد

طرز تهیه چای سرد نعناع و گل یاس :چای گل یاس و برگ نعناع را داخل آب جوش (منظور آبی که جوش آمده و از روی حرارت برداشته شده) ریخته و دو تا سه دقیقه صبر کنید.بعد از این زمان با صافی مایع را داخل پارچ ریخته و آبلیمو و عسل را به آن اضافه کرده و خوب هم بزنید تا عسل حل شود. حالا آب سرد را اضافه کنید.پارچ را برای دو ساعت داخل یخچال گذاشته تا چای خنک شود. این چای را با یخ سرو کرده و چند برگ نعناع برای تزیین روی آن بگذارید (البته اگر دوست دارید)

طرز تهیه چای سرد نعناع و گل یاس

چای سرد نعناع و گل یاس, نکاتی برای تهیه چای سرد نعناع و گل یاس, آموزش آشپزی, تهیه چای سرد نعناع و گل یاس, مواد لازم برای چای سرد نعناع و گل یاس, طرز تهیه انواع چای سرد, نحوه درست کردن چای سرد, درست کردن چای سرد نعناع و گل یاس, سایت آشپزی, دم کردن چای سرد نعناع و گل یاس,,

چای سرد نعناع و گل یاس را با یخ سرو کنید


مواد لازم برای چای سرد نعناع و گل یاس :

 چای گل یاس سبز یک چهارم فنجان
 برگ نعناع تازه (به علاوه تعدادی برای تزیین) نصف فنجان
آب جوش  ۴ فنجان
 آبلیمو  نصف فنجان
عسل یک سوم فنجان
آب سرد ۴ فنجان

طرز تهیه چای سرد نعناع و گل یاس :
چای گل یاس و برگ نعناع را داخل آب جوش (منظور آبی که جوش آمده و از روی حرارت برداشته شده) ریخته و دو تا سه دقیقه صبر کنید.

بعد از این زمان با صافی مایع را داخل پارچ ریخته و آبلیمو و عسل را به آن اضافه کرده و خوب هم بزنید تا عسل حل شود. حالا آب سرد را اضافه کنید.

پارچ را برای دو ساعت داخل یخچال گذاشته تا چای خنک شود. این چای را با یخ سرو کرده و چند برگ نعناع برای تزیین روی آن بگذارید (البته اگر دوست دارید)

 

منبع : novinzi.com

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز