خانه » گلچین آشپزی » طرز تهیه پوره مرغ و برنج با زردآلو طرز تهیه انواع پوره

طرز تهیه پوره مرغ و برنج با زردآلو طرز تهیه انواع پوره

طرز تهیه انواع پوره, طرز تهیه پوره برای نوزادان, مواد لازم برای پوره مرغ و برنج با زردآلو, پخت پوره مرغ و برنج با زردآلو, نحوه پخت غذاهای نوزادان, طرز تهیه پوره مقوی برای نوزادان, سایت آشپزی, پخت غذاهای نوزادان, آموزش آشپزی, درست کردن پوره مرغ و برنج با زردآلو,طرز تهیه انواع پوره,طرز تهیه انواع پوره برای نوزادان,طرز تهیه انواع پوره ها,طرز تهیه انواع پوره سیب زمینی,طرز تهیه انواع پوره برای کودک,طرز تهیه انواع پوره میوه,طرز تهیه انواع پوره ها برای کودک,طرز تهيه انواع پوره براي كودكان,طرز تهیه انواع پوره برای کودکان,طرز تهيه انواع پوره سيب زميني,طرز تهیه پوره برای نوزادان,طرز تهیه پوره برای نوزاد شش ماهه,طرز تهیه پوره برای کودک,طرز تهیه پوره برای کودک 6 ماهه,طرز تهیه پوره سبزیجات برای نوزادان,روش تهیه پوره برای نوزاد,طرز تهیه پوره هویج برای نوزاد

طرز تهیه پوره مرغ و برنج با زردآلو طرز تهیه انواع پوره

طرز تهیه پوره مرغ و برنج با زردآلو : زردآلو حاوی میزان زیادی بتاکاروتن ویتامین A ویتامین C و لیکوپن است. فقط 3 عدد زردآلو حدود 30 درصد از کلِ ویتامین A میزان مورد نیاز روزانه کودک را تأمین می کند. مصرف زردآلو با ترکیب فوق العاده آن از مواد مغذی یکی از بهترین راه های دفاع در برابر بیماری های قلبی و برخی سرطان ها است. این غذا برای کودک 8 تا 10 ماهه شما مناسب است.همه مواد تشکیل دهنده فوق را در یک ماهی تابه متوسط با هم مخلوط کنید.این مواد را به مدت 30 دقیقه روی دمای متوسط بپزید تا برنج نرم معطر و کمی آبکی شود.سینه مرغ را بیرون بیاورید ریش ریش کنید و دوباره به ماهیتابه برگردانید.در صورت نیاز آب بیشتری اضافه و مخلوط را مرتب هم بزنید تا از چسبیدن آن ها به کف ماهیتابه جلوگیری کنید. اگر خواستید پوره تان رقیق باشد در این مرحله می توانید باز هم به غذایتان آب یا شیر اضافه کنید. اجازه دهید این مخلوط 15 دقیقه دیگر نیز بپزد.هنگامی که مخلوط به طور کامل پخته شد اجازه دهید تا به مدت 10 دقیقه سرد شود و سپس آن را به مخلوط کن یا غذاساز منتقل کنید. با کمک مخلوط کن بسته به سن کودکتان غذایش را نرم و پوره کنید.این پوره یک غذای مفید و بسیار خوشمزه انگشتی برای کودک بزرگترتان نیز خواهد بود.

طرز تهیه پوره مرغ و برنج با زردآلو

طرز تهیه انواع پوره, طرز تهیه پوره برای نوزادان, مواد لازم برای پوره مرغ و برنج با زردآلو, پخت پوره مرغ و برنج با زردآلو, نحوه پخت غذاهای نوزادان, طرز تهیه پوره مقوی برای نوزادان, سایت آشپزی, پخت غذاهای نوزادان, آموزش آشپزی, درست کردن پوره مرغ و برنج با زردآلو,طرز تهیه انواع پوره,

پیشنهاد یک غذای سالم و مقوی برای نوزادان پوره مرغ و برنج با زردآلو

زمان آماده سازی و پخت : 55 دقیقه

مواد لازم برای پوره مرغ و برنج با زردآلو : 

برنج  ½ پیمانه
 آب  2 پیمانه
زردآلوی بدون هسته و خرد شده ¼ پیمانه
 سینه مرغ بدون استخوان یک عدد

طرز تهیه پوره مرغ و برنج با زردآلو :
زردآلو حاوی میزان زیادی بتاکاروتن ویتامین A ویتامین C و لیکوپن است. فقط 3 عدد زردآلو حدود 30 درصد از کلِ ویتامین A میزان مورد نیاز روزانه کودک را تأمین می کند. مصرف زردآلو با ترکیب فوق العاده آن از مواد مغذی یکی از بهترین راه های دفاع در برابر بیماری های قلبی و برخی سرطان ها است. این غذا برای کودک 8 تا 10 ماهه شما مناسب است.

همه مواد تشکیل دهنده فوق را در یک ماهی تابه متوسط با هم مخلوط کنید.
این مواد را به مدت 30 دقیقه روی دمای متوسط بپزید تا برنج نرم معطر و کمی آبکی شود.
سینه مرغ را بیرون بیاورید ریش ریش کنید و دوباره به ماهیتابه برگردانید.

در صورت نیاز آب بیشتری اضافه و مخلوط را مرتب هم بزنید تا از چسبیدن آن ها به کف ماهیتابه جلوگیری کنید. اگر خواستید پوره تان رقیق باشد در این مرحله می توانید باز هم به غذایتان آب یا شیر اضافه کنید. اجازه دهید این مخلوط 15 دقیقه دیگر نیز بپزد.

هنگامی که مخلوط به طور کامل پخته شد اجازه دهید تا به مدت 10 دقیقه سرد شود و سپس آن را به مخلوط کن یا غذاساز منتقل کنید. با کمک مخلوط کن بسته به سن کودکتان غذایش را نرم و پوره کنید.

این پوره یک غذای مفید و بسیار خوشمزه انگشتی برای کودک بزرگترتان نیز خواهد بود.

 

منبع : sarbezan.com

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز