خانه » گلچین آشپزی » طرز تهیه پنیر پیتزا در خانه به روش جدید طرز تهیه پنیر پیتزا

طرز تهیه پنیر پیتزا در خانه به روش جدید طرز تهیه پنیر پیتزا

سایت آشپزی, آموزش آشپزی, درست کردن پنیر پیتزا, طرز تهیه پنیر پیتزا خانگی,طرز تهیه پنیر پیتزا, نحوه درست کردن پنیر پیتزا, مواد لازم برای پنیر پیتزا, پنیر پیتزای خانگی,طرز تهیه پنیر پیتزا,طرز تهیه پنیر پیتزا صنعتی,طرز تهیه پنیر پیتزا در کارخانه,طرز تهیه پنیر پیتزا تصویری,طرز تهیه پنیر پیتزا کش دار,طرز تهیه پنیر پیتزای موتزارلا,طرز تهیه پنیر پیتزا موزارلا,طرز تهیه پنیر پیتزا خونگی,طرز تهیه پنیر پیتزای کشدار,طرز تهیه پنیر پیتزا موتزارلا,درست كردن پنير پيتزا,اموزش درست كردن پنير پيتزا,مواد لازم برای پنیر پیتزا,مواد لازم برای تهیه پنیر پیتزا,مواد لازم پنیر پیتزا,مواد لازم برای تهیه ی پنیر پیتزا,مقدار مواد لازم برای تهیه پنیر پیتزا,مواد لازم جهت تهیه پنیر پیتزا,پنیر پیتزای خانگی,پنیر پیتزا خانگی,پنير پيتزاي خانگي,پنير پيتزا خانگي,تهیه پنیر پیتزای خانگی,چگونه پنیر پیتزای خانگی درست کنیم,تهیه پنیر پیتزا خانگی,دستور تهیه پنیر پیتزای خانگی,پنیر پیتزا خانگی مامی سایت,آموزش پنیر پیتزای خانگی,طرز تهیه پنیر پیتزا خانگی,طرز تهیه پنیر پیتزا خانگی تصویری,روش تهيه پنير پيتزاي خانگي,روش تهیه پنیر پیتزا خانگی,طرز تهيه پنير پيتزاي خانگي,طرز تهیه ی پنیر پیتزا خانگی,روش تهیه پنیر پیتزا در خانه,روش تهیه پنیر پیتزا در منزل,طرز تهیه ی پنیر پیتزا در خانه,طرز تهیه ی پنیر پیتزا در منزل

طرز تهیه پنیر پیتزا در خانه به روش جدید طرز تهیه پنیر پیتزا

طرز تهیه :شیری که برای این کار استفاده می کنید حتما باید شیر کامل باشد. شیری که لاکتوز آن گرفته شده باشد یا استریلیزه و هموژنیزه باشد برای تهیه پنیر مناسب نیست ولی پاستوریزه بودن شیر حرف اول را می زند.شیر را روی حرارت گذاشته و صبر می کنیم تا جوش آید. برخی فکر می کنند اگر شیر را بجوشانیم تا غلیظ شود کیفیت پنیر بهتر می شود ولی جوشاندن شیر هیچ تاثیری در کیفیت پنیر ندارد.وقتی شیر جوش آمد شروع به اضافه کردن سرکه یا جوهر لیمو می کنیم تا و اجازه می دهیم که شیر به جوشیدن خود ادامه دهد. در همین زمان است که شیر شروع به سفت شدن می کند. هر وقت که شیر شروع به سفت شدن کرد دیگر نیازی به اضافه کردن سرکه نیست. حال می گذاریم شیر سفت شده ۳ تا ۴ دقیقه بجوشد.به وسیله توری آب اضافی پنیر را گرفته و پارچه را فشار می دهیم. کمی آب نمک درست کرده و این پارچه را با محتویاتش درون آن قرار می دهیم. پس از اینکه پنیر چند دقیقه در آب نمک ماند آن را از پارچه جداکرده و دوباره در قابلمه قرار می دهیم و روی اجاق می گذاریم. حرارت نباید خیلی زیاد باشد. حدود ۱۰ دقیقه پنیر را می پزیم. هرچه بیشتر پنیر را بپزیم میزان کش آمدن پنیر بیشتر می شود. البته اگر زیاد این کار را انجام دهیم باعث سوختن و از بین رفتن بافت پنیر می شود.پس از این ۱۰ دقیقه اجازه می دهیم پنیر سرد شود تا خودش را بگیرد. آن را رنده کرده و در فریزر برای استفاده های بعدی قرار می دهیم.

طرز تهیه پنیر پیتزا در خانه به روش جدید

 سایت آشپزی, آموزش آشپزی, درست کردن پنیر پیتزا, طرز تهیه پنیر پیتزا خانگی,طرز تهیه پنیر پیتزا, نحوه درست کردن پنیر پیتزا, مواد لازم برای پنیر پیتزا, پنیر پیتزای خانگی,طرز تهیه پنیر پیتزا,طرز تهیه پنیر پیتزا صنعتی,طرز تهیه پنیر پیتزا در کارخانه,
پیتزا غذایی است که دیگر همه آن را دوست دارند. غذایی کامل و بسیار خوشمزه ! و البته خیلی ها مثل خود ما ترجیح می دهند پیتزا را در خانه درست کنند نه اینکه از بیرون تهیه کنند. تهیه این غذا نیازمند مقدار زیادی پنیر پیتزا است که البته اگر به تازگی سری به فروشگاه های مواد غذایی زده باشید متوجه افزایش قیمت شدید آن شده اید. حال اگر ما بتوانیم پنیر این غذا را نیز خودمان در خانه درست کنیم هم در هزینه ها صرفه جویی کردیم و هم پیتزایمان کاملا خانگی می شود.

مواد لازم برای تهیه پنیز پیتزای خانگی :

 شیر پاستوریزه کامل  ۲ لیتر
 سرکه یا جوهر لیمو  یک تا دو قاشق غذاخوری
 نمک  کمی
 پارچه نازک یا توری  

طرز تهیه :
شیری که برای این کار استفاده می کنید حتما باید شیر کامل باشد. شیری که لاکتوز آن گرفته شده باشد یا استریلیزه و هموژنیزه باشد برای تهیه پنیر مناسب نیست ولی پاستوریزه بودن شیر حرف اول را می زند.

شیر را روی حرارت گذاشته و صبر می کنیم تا جوش آید. برخی فکر می کنند اگر شیر را بجوشانیم تا غلیظ شود کیفیت پنیر بهتر می شود ولی جوشاندن شیر هیچ تاثیری در کیفیت پنیر ندارد.

وقتی شیر جوش آمد شروع به اضافه کردن سرکه یا جوهر لیمو می کنیم تا و اجازه می دهیم که شیر به جوشیدن خود ادامه دهد. در همین زمان است که شیر شروع به سفت شدن می کند. هر وقت که شیر شروع به سفت شدن کرد دیگر نیازی به اضافه کردن سرکه نیست. حال می گذاریم شیر سفت شده ۳ تا ۴ دقیقه بجوشد.

به وسیله توری آب اضافی پنیر را گرفته و پارچه را فشار می دهیم. کمی آب نمک درست کرده و این پارچه را با محتویاتش درون آن قرار می دهیم. پس از اینکه پنیر چند دقیقه در آب نمک ماند آن را از پارچه جداکرده و دوباره در قابلمه قرار می دهیم و روی اجاق می گذاریم. حرارت نباید خیلی زیاد باشد. حدود ۱۰ دقیقه پنیر را می پزیم. هرچه بیشتر پنیر را بپزیم میزان کش آمدن پنیر بیشتر می شود. البته اگر زیاد این کار را انجام دهیم باعث سوختن و از بین رفتن بافت پنیر می شود.

پس از این ۱۰ دقیقه اجازه می دهیم پنیر سرد شود تا خودش را بگیرد. آن را رنده کرده و در فریزر برای استفاده های بعدی قرار می دهیم.

منبع : roozname.net

برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز