خانه » گلچین آشپزی » طرز تهیه پتاژ فرمی یر درست کردن پتاژ فرمی یر

طرز تهیه پتاژ فرمی یر درست کردن پتاژ فرمی یر

درست کردن پتاژ فرمی یر, انواع سوپ, آموزش آشپزی, سایت آشپزی, سوپ شلغم,سوپ, آموزش درست کردن پتاژ فرمی یر, طرز تهیه پتاژ فرمی یر, تهیه پتاژ فرمی یر,انواع سوپ,انواع سوپ رژیمی,انواع سوپ خوشمزه,انواع سوپهای خوشمزه,انواع سوپ جو,انواع سوپ برای نوزادان,انواع سوپ ساده,انواع سوپ سبزیجات,انواع سوپ مرغ,سوپ شلغم,سوپ شلغم عدس,سوپ شلغم ساده,سوپ شلغم وپیاز,سوپ شلغم با شیر,سوپ شلغم خوشمزه,سوپ شلغم و اسفناج,سوپ شلغم با خامه,سوپ شلغم و عدس,سوپ شلغم و سیب زمینی

طرز تهیه پتاژ فرمی یر درست کردن پتاژ فرمی یر

آب مرغ – 2 لیوان (یا دو عدد قرص سوپ مرغ که در دو لیوان آب حل شده باشد)طرز تهیه پتاژ فرمی یر :سبزی های خرد شده را با دو لیوان آب مرغ و 3 تا 4 لیوان آب در قابلمه مناسبی ریخته روی حرارت ملایم قرار می دهیم. در ظرف را می گذاریم تا سوپ جوش بیاید و سبزی ها کمی بپزند. بعد ماکارونی ها را اضافه می کنیم ، می گذاریم همه با هم بپزند، به حدی که شکل خود را از دست نداده وله نشوند.همزمان با پختن سبزی ها سیب زمینی ها را پوست می کنیم و آنها را با 2 تا 3 لیوان آب می پزیم . با ید در ظرف سیب زمینی را موقع پختن گذاشت. بعد سیب زمینی های پخته شده را در صافی می ریزیم ، تا آب آنها برود.سیب زمینی ها را داغ از ماشین مخصوص پوره یا صافی رد می کنیم. پوره به دست آمده را داخل سوپ می ریزیم و به اندازه کافی به آن نمک و فلفل اضافه می کنیم. بعد از یکی دو جوش سوپ آماده است. وقتی سوپ غلیظ شد آن را در سوپخوی می کشیم و جعفری خرد کرده را روی آن می پاشیم.

طرز تهیه پتاژ فرمی یر

 درست کردن پتاژ فرمی یر, انواع سوپ, آموزش آشپزی, سایت آشپزی, سوپ شلغم,سوپ, آموزش درست کردن پتاژ فرمی یر, طرز تهیه پتاژ فرمی یر, تهیه پتاژ فرمی یر,انواع سوپ,انواع سوپ رژیمی,

طرز تهیه پتاژ فرمی یر

مواد لازم جهت تهیه پتاژ فرمی یر (برای 6 تا 8 نفر):

هویج نگینی خرد شده  1 لیوان
شلغم نگینی خرد شده 1 لیوان
قسمت سفید تره فرنگی ، بریده شده به شکل حلقه نازک  1 لیوان
 کلم برگ سفید نازک خلال شده  1 لیوان
 سیب زمینی 500 گرم
آب مرغ 2 لیوان
ماکارونی کوچک و ظریف که به اشکال مختلف سه تا چهار قاشق سوپخوری

 

آب مرغ – 2 لیوان (یا دو عدد قرص سوپ مرغ که در دو لیوان آب حل شده باشد)

طرز تهیه پتاژ فرمی یر :
سبزی های خرد شده را با دو لیوان آب مرغ و 3 تا 4 لیوان آب در قابلمه مناسبی ریخته روی حرارت ملایم قرار می دهیم. در ظرف را می گذاریم تا سوپ جوش بیاید و سبزی ها کمی بپزند. بعد ماکارونی ها را اضافه می کنیم ، می گذاریم همه با هم بپزند، به حدی که شکل خود را از دست نداده وله نشوند.

همزمان با پختن سبزی ها سیب زمینی ها را پوست می کنیم و آنها را با 2 تا 3 لیوان آب می پزیم . با ید در ظرف سیب زمینی را موقع پختن گذاشت. بعد سیب زمینی های پخته شده را در صافی می ریزیم ، تا آب آنها برود.

سیب زمینی ها را داغ از ماشین مخصوص پوره یا صافی رد می کنیم. پوره به دست آمده را داخل سوپ می ریزیم و به اندازه کافی به آن نمک و فلفل اضافه می کنیم. بعد از یکی دو جوش سوپ آماده است. وقتی سوپ غلیظ شد آن را در سوپخوی می کشیم و جعفری خرد کرده را روی آن می پاشیم.

 

منبع : groohashpazi.blogfa.com

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز