خانه » گلچین آشپزی » طرز تهیه مربای شقاقل خاصیت مربا شقاقل

طرز تهیه مربای شقاقل خاصیت مربا شقاقل

مواد لازم برای مربای شقاقل,مربای شقاقل, فواید شقاقل, طرز تهیه انواع مربا, خواص شقاقل, پخت مربای شقاقل, خاصیت مربا شقاقل, آموزش آشپزی, آموزش پخت انواع مربا, درست کردن مربای شقاقل, مربا شقاقل,مربای شقاقل,مربای شقاقل چیست,مرباي شقاقل,مربای شقاقل در بارداری,مربای شقاقل در دوران بارداری,مربای شقاقل و بارداری,مربا شقاقل,خواص مربای شقاقل,خاصیت مربای شقاقل,خواص مرباي شقاقل,طرز پخت مربای شقاقل,خواص مربا شقاقل,طرز تهیه مربا شقاقل,طرز تهيه مربا شقاقل,فروش مربا شقاقل,خاصیت مربا شقاقل,طرز تهیه انواع مربا,طرز تهیه انواع مرباها,طرز تهیه انواع مرباجات,طرز تهيه انواع مربا,طرز تهیه انواع مربا و مارمالاد,طرز تهیه انواع مربا به شکل گل,طرز تهیه انواع مربای هویج,طرز تهیه انواع مربا و ترشی,طرز تهیه انواع مربا با عکس,خواص شقاقل,خواص شقاقل وحشی,خواص شقاقل در بارداری,خواص شقاقل مصری,خواص گیاه شقاقل,خواص درمانی شقاقل,خواص ریشه شقاقل,خواص دارویی شقاقل,خاصيت مرباي شقاقل

طرز تهیه مربای شقاقل خاصیت مربا شقاقل

سپس شکر را مات نموده، شقاقل را از آب بیرون آورده در شکر مات شده ریخته مدت یک الی یک ساعت و نیم بجوشانید. (می توان به جای شکر از عسل استفاده کرد) در آخر کار مقداری گلاب و هل به آن اضافه کنید.ریشه گیاه شقاقل از نظر طبیعت طبق نظرحکمای طب سنتی کمی گرم و تر می باشد و از نظر خواص بازکننده انسداد مجاری عروق، مبهی (افزاینده میل جنسی) و گرم کننده می‏ باشد و برای گرم کردن معده و کلیه و کبد تاثیر بسزایی دارد.اشتها را کاهش می‏ دهد و ممکن است ایجاد سردرد نماید از این نظر باید با عسل خورده شود و مربای آن با عسل مضرات آن را برطرف می کند .مقدار خوراک آن تا 20 گرم است .خواص دارویی آن تا 4 سال باقی می ماند.

طرز تهیه مربای شقاقل

 مواد لازم برای مربای شقاقل,مربای شقاقل, فواید شقاقل, طرز تهیه انواع مربا, خواص شقاقل, پخت مربای شقاقل, خاصیت مربا شقاقل, آموزش آشپزی, آموزش پخت انواع مربا, درست کردن مربای شقاقل, مربا شقاقل,

مربای شقاقل خوشمزه

مواد لازم :

 شقاقل ۱۰۰۰ گرم
 شکر  ۱۰۰۰ گرم

 

طرز تهیه :
شقاقل را بشوئید و دو روز در آب سرد بخیسانید و روزی سه بار آب آن را عوض کنید. سپس پوست آن را با چاقو پاک نموده آب را جوش آورده شقاقل ها را مدت یک ساعت بجوشانید.

آنگاه آبش را مجدداً عوض، نموده یک بار دیگر جوش داده خوب که شقاقل ها پخته شد، از روی گاز برداشته باز مدت دو روز در آب سرد بخیسانید و در طی این دو روز باز روزی سه بار آب آن را عوض کنید.

سپس شکر را مات نموده، شقاقل را از آب بیرون آورده در شکر مات شده ریخته مدت یک الی یک ساعت و نیم بجوشانید. (می توان به جای شکر از عسل استفاده کرد) در آخر کار مقداری گلاب و هل به آن اضافه کنید.

ریشه گیاه شقاقل از نظر طبیعت طبق نظرحکمای طب سنتی کمی گرم و تر می باشد و از نظر خواص بازکننده انسداد مجاری عروق، مبهی (افزاینده میل جنسی) و گرم کننده می‏ باشد و برای گرم کردن معده و کلیه و کبد تاثیر بسزایی دارد.

اشتها را کاهش می‏ دهد و ممکن است ایجاد سردرد نماید از این نظر باید با عسل خورده شود و مربای آن با عسل مضرات آن را برطرف می کند .
مقدار خوراک آن تا 20 گرم است .خواص دارویی آن تا 4 سال باقی می ماند.

 

 مواد لازم برای مربای شقاقل,مربای شقاقل, فواید شقاقل, طرز تهیه انواع مربا, خواص شقاقل, پخت مربای شقاقل, خاصیت مربا شقاقل, آموزش آشپزی, آموزش پخت انواع مربا, درست کردن مربای شقاقل, مربا شقاقل,

آشنایی با شقاقل

 

منبع : tandorostan.org

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز