خانه » گلچین آشپزی » طرز تهیه ماهی سفید گردپیج ماهی سفید گردپیچ

قیمت : 32000 تومان

طرز تهیه ماهی سفید گردپیج ماهی سفید گردپیچ

طبخ آبزیان, سایت آشپزی, انواع پخت ماهی سفید,طرز تهیه ماهی سفید, پخت غذاهای دریایی, انواع پخت غذا با ماهی سفید, پخت انواع ماهی, آموزش آشپزی, ماهی سفید گردپیچ, پخت ماهی سفید,طرز تهیه ماهی سفید,طرز تهیه ماهی سفید سرخ شده,طرز تهیه ماهی سفید در فر,طرز تهیه ماهی سفید شکم پر,طرز تهیه ماهی سفید شب عید,طرز تهیه ماهی سفید شکم پر در فر,طرز تهیه ماهی سفید سوخاری,طرز تهیه ماهی سفید خوشمزه,طرز تهیه ماهی سفید شمال,طرز تهیه ماهی سفید کبابی,پخت ماهی سفید در فر,پخت ماهی سفید شکم پر,پخت ماهی سفید درسته در فر,پختن ماهی سفید,پختن ماهی سفید در فر,پخت ماهي سفيد,طرز پخت ماهی سفید,پخت انواع ماهی,پخت انواع ماهی شکم پر,پخت انواع ماهی قزل الا,پخت انواع ماهی جنوب,پخت انواع ماهی در فر,پخت انواع ماهی کبابی,پخت انواع ماهی سالمون,پخت انواع ماهی کیلکا,پخت انواع ماهیچه,پخت انواع ماهی شیر,انواع پخت ماهی سفید,نحوه پخت ماهی سفید,انواع طبخ ماهی سفید,نحوه پختن ماهی سفید,نحوه طبخ ماهی سفید,انواع روش پخت ماهی سفید,انواع پخت ماهی حلوا سفید,نحوه پخت اشپل ماهی سفید

طرز تهیه ماهی سفید گردپیج ماهی سفید گردپیچ

▪ سبزی های معطر : نعناع, خنش(خلواش), چوچاق یک دسته (خلواش و چوچاق فقط در شمال کشور می روید پس در اختیار همه نیست و به جای آنها می توان فقط از نعناع استفاده کرد.)● طرز تهیه ماهی سفید گردپیج :مغزگردو را با سبزی می سائیم یا چرخ می کنیم, مغزگردو و سبزی را با رب انار و گلپر و نمک و فلفل مخلوط می کنیم. آنگاه روی سطح ماهی کمی کارد می کشیم. باله های ماهی را با قیچی می گیریم, داخل گوش های ماهی را خالی می کنیم. شکم ماهی را یک چاک کوچک می دهیم, محتویات شکم ماهی را خارج می کنیم. بعد ماهی را تمیز می شوئیم و می گذاریم در صافی بماند تا آبش برود. سپس داخل شکم ماهی را از مایه مغزگردو و سبزی که حاضر کرده ایم پر می کنیم.

طرز تهیه ماهی سفید گردپیج

 طبخ آبزیان, سایت آشپزی, انواع پخت ماهی سفید,طرز تهیه ماهی سفید, پخت غذاهای دریایی, انواع پخت غذا با ماهی سفید, پخت انواع ماهی, آموزش آشپزی, ماهی سفید گردپیچ, پخت ماهی سفید,طرز تهیه ماهی سفید,

● مواد لازم :

 ماهی سفید بزرگ  ۱ عدد
 سبزی های معطر  یک دسته
 رب انار  ۲ قاشق غذاخوری
 مغزگردو  ۲۰۰ گرم
 نمک و فلفل و گلپر به اندازه کافی

سبزی های معطر : نعناع, خنش(خلواش), چوچاق یک دسته (خلواش و چوچاق فقط در شمال کشور می روید پس در اختیار همه نیست و به جای آنها می توان فقط از نعناع استفاده کرد.)

طرز تهیه ماهی سفید گردپیج :
مغزگردو را با سبزی می سائیم یا چرخ می کنیم, مغزگردو و سبزی را با رب انار و گلپر و نمک و فلفل مخلوط می کنیم. آنگاه روی سطح ماهی کمی کارد می کشیم. باله های ماهی را با قیچی می گیریم, داخل گوش های ماهی را خالی می کنیم. شکم ماهی را یک چاک کوچک می دهیم, محتویات شکم ماهی را خارج می کنیم. بعد ماهی را تمیز می شوئیم و می گذاریم در صافی بماند تا آبش برود. سپس داخل شکم ماهی را از مایه مغزگردو و سبزی که حاضر کرده ایم پر می کنیم.

دو لبه شکم ماهی را جفت می کنیم و با نخ و سوزن بخیه می زنیم. سپس سر و دم ماهی را به هم می آوریم وماهی را گرد کرده در یک قابلمه مناسب قرار می دهیم و زیر و روی آن آتش زغال ریخته و ماهی را در حرارت ملایم می پزیم. امروزه این خوراک ماهی را نیز می توان در فر به طریق آسان تر طبخ نمود. یعنی بعد از آن که شکم ماهی را پر کردیم و دوختیم سینی فر را کمی چرب می کنیم, کمی آرد می پاشیم و ماهی را از پهلو روی سینی قرار می دهیم. در طبقه وسط فر با حرارت ۳۵۰ درجه به مدت یک ساعت و نیم می پزیم. در این فاصله مقداری سس متشکل از آب انار و یک قاشق کره آب کرده و زعفران روی آن می دهیم تا ماهی خوشرنگ شود.

منبع : روزنامه مردم سالاری

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز