خانه » گلچین آشپزی » طرز تهیه ماشاب (آش محلی استان قم) طرز تهیه ماشاب

طرز تهیه ماشاب (آش محلی استان قم) طرز تهیه ماشاب

طرز تهیه ماشاب, آموزش آشپزی, پخت آش ماشاب, نحوه پخت انواع آش, نحوه پخت ماشاب, سایت آشپزی, تزیین آش, آموزش پخت آش ماشاب, مواد لازم برای آش ماشاب, پخت آش های محلی قم, پخت آش های محلی,طرز تهیه ماشاب,طرز تهیه ماشاب، آش محلی قم,طرز تهیه آش ماشاب,طرز تهیه ی ماشاب,دستور پخت آش های محلی,طرز پخت آش های محلی,نحوه پخت انواع آش,دستور پخت انواع آش,طرز پخت انواع آش,دستور پخت انواع آشها,طرز پخت انواع آشها,روش پخت انواع آش,طریقه پخت انواع آش,دستور پخت انواع آش وسوپ,نحوه پخت انواع سوپ,طرز تهیه انواع آش ها

طرز تهیه ماشاب (آش محلی استان قم) طرز تهیه ماشاب

طرز تهيه:ابتدا قابلمه‌اي را از آب پر كرده، ماش، لوبيا چشم‌بلبلي، عدس، برنج و گندم را شسته، به همراه نصف پياز سرخ‌شده و زردچوبه به آن اضافه كنيد.كدو حلوايي و بعد در اواسط پخت سيب‌زميني،آب گوشت، نمك و فلفل را هم به آن افزوده و با حرارت ملايم بگذاريد جا بيفتد (پوست ماش‌ها به روي آش بيايد نشانه‌ جا افتادن آش است). در موقع سرو آش نيمي از گوشت پخته‌شده را به داخل آش و نصف ديگر را براي تزئين آش همراه با پياز داغ و كشك و نعنا استفاده كنيد.

طرز تهیه ماشاب (آش محلی استان قم)

طرز تهیه ماشاب, آموزش آشپزی, پخت آش ماشاب, نحوه پخت انواع آش, نحوه پخت ماشاب, سایت آشپزی, تزیین آش, آموزش پخت آش ماشاب, مواد لازم برای آش ماشاب, پخت آش های محلی قم, پخت آش های محلی,

مواد اولیه:

ماش   يك و نيم پيمانه
 لوبيا چشم‌بلبلي و برنج و گندم  از هر کدام نصف پيمانه
سيب‌زميني نگيني خردشده  يك عدد
 كدو حلوايي نگيني خردشده يك پيمانه
 عدس  يك پيمانه
گوشت ران يا گردن گوسفند با قلم پخته و ريش شده 200 گرم
پياز سرخ شده سه عدد
زردچوبه، نمك و فلفل سياه به ميزان لازم
آب گوشت ، كشك و نعنا به ميزان لازم

طرز تهيه:
ابتدا قابلمه‌اي را از آب پر كرده، ماش، لوبيا چشم‌بلبلي، عدس، برنج و گندم را شسته، به همراه نصف پياز سرخ‌شده و زردچوبه به آن اضافه كنيد.
كدو حلوايي و بعد در اواسط پخت سيب‌زميني،آب گوشت، نمك و فلفل را هم به آن افزوده و با حرارت ملايم بگذاريد جا بيفتد (پوست ماش‌ها به روي آش بيايد نشانه‌ جا افتادن آش است). در موقع سرو آش نيمي از گوشت پخته‌شده را به داخل آش و نصف ديگر را براي تزئين آش همراه با پياز داغ و كشك و نعنا استفاده كنيد.

منبع : sooran.com

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز