خانه » گلچین آشپزی » طرز تهیه مارمالاد سیب کاراملی نکاتی درباره مارمالاد سیب

طرز تهیه مارمالاد سیب کاراملی نکاتی درباره مارمالاد سیب

آموزش آشپزی, مربا سیب کاراملی,مارمالاد سیب, مارمالاد سیب کاراملی, طرز تهیه انواع مارمالاد سیب, مدت زمان نگهداری مارمالاد سیب, مواد لازم برای مارمالاد سیب, نکاتی برای پخت مارمالاد سیب, نکاتی درباره مارمالاد سیب, طرز تهیه مارمالاد سیب, پخت انواع مربا سیب, سایت آشپزی,مارمالاد سیب,مارمالاد سیب و هویج,مارمالاد سیب گلاب,مارمالاد سیب و توت فرنگی,مارمالاد سیب و کیوی,مارمالاد سیب با پودر ژلاتین,مارمالاد سیب قرمز,مارمالاد سیب بدون ژلاتین,مارمالاد سیب رزا منتظمی,مارمالاد سیب هانی شف,طرز تهیه مارمالاد سیب,طرز تهیه مارمالاد سیب با پودر ژلاتین,طرز تهیه مارمالاد سیب و توت فرنگی,طرز تهيه مرباي سيب افغاني,طرز تهیه مربای سیب,طرز تهیه مربای سیب گلاب,طرز تهیه مربای سیب زرد,طرز تهیه مربای سیب و هویج,طرز تهیه مربای سیب درسته,طرز تهیه مربای سیب قرمز

طرز تهیه مارمالاد سیب کاراملی نکاتی درباره مارمالاد سیب

طرز تهیه :1 – سیب ها را به چهار قسمت برش زده، هسته‌ها و قسمت سفت وسط آن را خارج کنید.در یک قابلمه‎ 8 الی 10 لیتری گود سیب‌ها و آب سیب را ریخته و روی حرارت ملایم بگذارید. پس از اینکه به جوش آمد بین 30 الی 35 دقیقه یا تا هنگامی که سیب‎ها پخته شوند، بگذارید تا بپزند.2 – مخلوط حاصل را با مخلوط کن یا دستی هم بزنید. هسته‌ها و پوست‎های باقی‎مانده را جدا نمایید. مقدار حاصله 7 و ½ لیوان خواهد بود که باید آن را به قابلمه برای ادامه‎ پخت برگردانید.3 – شکر قهوه‎ای، آب لیمو، شکر و پودر دارچین را به آن افزوده و بگذارید تا با حرارت ملایم بپزد. پس از اینکه شروع به جوشیدن کرد، بگذارید برای 90 الی 105 دقیقه تا هنگامی که غلیظ شود بپزد.4 – مارمالاد سیب کاراملی داغ را در شیشه‌های مربای نیم لیتری بریزید و کمی از سر آن را خالی بگذارید. لبه‎ ظرف را تمیز کنید و در آن را با سرپوش محکم ببندید.5 – شیشه‎های پر‎شده از مربا را در قابلمه‎ها‎یی که از قبل با آب جوش پر شده‌اند به مدت 5 دقیقه قرار دهید. پس از آن شیشه‎های مربا را از قابلمه بیرون آورده و بگذارید تا سرد شوند. هنگامی پخته شدن مارمالاد میوه به پایان می‎رسد که به اندازه‌ی کافی غلیظ شده باشد.منبع : seemorgh.com

طرز تهیه مارمالاد سیب کاراملی

 آموزش آشپزی, مربا سیب کاراملی,مارمالاد سیب, مارمالاد سیب کاراملی, طرز تهیه انواع مارمالاد سیب, مدت زمان نگهداری مارمالاد سیب, مواد لازم برای مارمالاد سیب, نکاتی برای پخت مارمالاد سیب, نکاتی درباره مارمالاد سیب, طرز تهیه مارمالاد سیب, پخت انواع مربا سیب,

با پخته شدن آرام سیب‎ها‎ی تازه همراه با آب سیب، شکر و آب‎لیمو، مارمالاد سیب کاراملی لطیفی همانند ابریشم را برای شما ممکن می‌سازد. پودر دارچین طعم گرم و فوق العاده‎ای را به آن می‎بخشد.

نکته‎ای برای منجمد کردن مارمالاد :
مدت زمان فریز نگاه داشتن مارمالاد :
تا 10 ماه. مارمالاد میوه پس از مدتی در فریزر تغییر رنگ می‎دهد و تیره می‎شود.

مناسب برای: 96 نفر
هر نفر: 1 قاشق سوپ خوری
مقدار به دست آمده : 6 شیشه‌ی مربای نیم لیتری
زمان آماده‎سازی: 45 دقیقه
زمان پخت: 2 ساعت
زمان به عمل آمدن مارمالاد: 5 دقیقه

مواد لازم :

 سیب  2 کیلو
 آب سیب  3 پیمانه
 شکرقهوه ای 1/2 و1 پیمانه
 شکر 1/2 پیمانه
آب لیمو 2 قاشق سوپ خوری
پودر دارچین 1/2 قاشق چای‎خوری


طرز تهیه :
1 – سیب ها را به چهار قسمت برش زده، هسته‌ها و قسمت سفت وسط آن را خارج کنید.
در یک قابلمه‎ 8 الی 10 لیتری گود سیب‌ها و آب سیب را ریخته و روی حرارت ملایم بگذارید. پس از اینکه به جوش آمد بین 30 الی 35 دقیقه یا تا هنگامی که سیب‎ها پخته شوند، بگذارید تا بپزند.

2 – مخلوط حاصل را با مخلوط کن یا دستی هم بزنید. هسته‌ها و پوست‎های باقی‎مانده را جدا نمایید. مقدار حاصله 7 و ½ لیوان خواهد بود که باید آن را به قابلمه برای ادامه‎ پخت برگردانید.

3 – شکر قهوه‎ای، آب لیمو، شکر و پودر دارچین را به آن افزوده و بگذارید تا با حرارت ملایم بپزد. پس از اینکه شروع به جوشیدن کرد، بگذارید برای 90 الی 105 دقیقه تا هنگامی که غلیظ شود بپزد.

4 – مارمالاد سیب کاراملی داغ را در شیشه‌های مربای نیم لیتری بریزید و کمی از سر آن را خالی بگذارید. لبه‎ ظرف را تمیز کنید و در آن را با سرپوش محکم ببندید.

5 – شیشه‎های پر‎شده از مربا را در قابلمه‎ها‎یی که از قبل با آب جوش پر شده‌اند به مدت 5 دقیقه قرار دهید. پس از آن شیشه‎های مربا را از قابلمه بیرون آورده و بگذارید تا سرد شوند.

هنگامی پخته شدن مارمالاد میوه به پایان می‎رسد که به اندازه‌ی کافی غلیظ شده باشد.

منبع : seemorgh.com

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز