خانه » گلچین آشپزی » طرز تهیه كيک سيب زمينی مواد لازم برای كيک سيب زمينی

طرز تهیه كيک سيب زمينی مواد لازم برای كيک سيب زمينی

كيک سيب زمينی, طرز تهیه خمیر کیک سیب زمینی, تهیه كيک سيب زمينی, پخت كيک سيب زمينی, مواد لازم برای كيک سيب زمينی, طرز تهیه انواع کیک, آموزش آشپزی, سایت آشپزی, پخت انواع کیک, مواد میانی كيک سيب زمينی, نحوه پخت كيک سيب زمينی,كيك سيب زميني شيرين,کیک سیب زمینی,کیک سیب زمینی قالبی,کیک سیب زمینی و سوسیس,کيک سيب زميني,کیک سیب زمینی و مرغ,کیک سیب زمینی و گوشت,کیک سیب زمینی مامی سایت,كيك سيب زميني مامي سايت,تهیه کیک سیب زمینی,دستور پخت کیک سیب زمینی,طرز پخت کیک سیب زمینی,پخت پای سیب زمینی,تهیه کیک سیب زمینی سرخ شده,روش پخت کیک سیب زمینی,اموزش پخت کیک سیب زمینی,طرز تهیه کیک سیب زمینی,طرز تهيه كيك سيب زميني,طرز تهیه کیک سیب زمینی و سوسیس,دستور پخت پای سیب زمینی,طرز تهیه کیک سیب زمینی سرخ شده,طرز پخت پای سیب زمینی,طرز تهیه کیک سیب زمینی قالبی,طرزتهیه کیک سیب زمینی,تهیه پای سیب زمینی,طرزتهیه کیک سیب زمینی سرخ شده,طرز تهیه کیک سیب زمینی بدون فر

طرز تهیه كيک سيب زمينی مواد لازم برای كيک سيب زمينی

روش تهيه:براي تهيه خمير ابتدا آرد، نمک و بكينگ پودر را با هم مخلوط می كنيم و كنار می گذاريم. بقيه مواد خمير را در كاسه‌ای گود با همزن دستی خوب مخلوط می كنيم، سپس آرد را اضافه كرده و همه مواد را با هم ورز مي‌دهيم تا خمير لطيفی بدست بیاید. روی خمير حوله كشيده و نيم ساعت به آن استراحت می دهيم.سيب زمينی های پخته را رنده كرده و در كاسه‌‌ای گود تمامی مواد وسط خمير را با هم مخلوط می كنيم.دو سوم خمير را به قطر نيم سانتیمتر پهن می كنيم. قالب مورد نظر را چرب كرده و خمير را روی كف و ديواره‌هاي آن می اندازيم، مواد سيب‌زميني را داخل خمير قرار داده، باقي‌مانده خمير را روي آن پهن مي‌كنيم و با چنگال چند حفره رويش ايجاد می كنيم.قالب را 30 دقيقه روي پنجره وسط فر كه از قبل با دماي 180 درجه سانتي‌گراد گرم كرده ايم قرار مي‌دهيم و پس از اين مدت قالب را برگردانده، روي كيك را با زرده تخم‌مرغ و زعفران زرين مي‌كنيم و دوباره 30 دقيقه داخل فر قرار می دهيم تا طلایی شود. 

طرز تهیه كيک سيب زمينی

كيک سيب زمينی, طرز تهیه خمیر کیک سیب زمینی, تهیه كيک سيب زمينی, پخت كيک سيب زمينی, مواد لازم برای كيک سيب زمينی, طرز تهیه انواع کیک, آموزش آشپزی, سایت آشپزی, پخت انواع کیک, مواد میانی كيک سيب زمينی, نحوه پخت كيک سيب زمينی,

طرز تهیه كيک سيب زمينی

مواد لازم براي تهيه خمير:

 آرد  700 گرم
تخم مرغ  دو عدد
ماست  دو قاشق غذاخوری
 خامه دو قاشق غذاخوری
شیر 250 ميلی ليتر
كره ذوب شده 100 گرم
نمک يک قاشق چایخوری
شکر 40 گرم
بكينگ پودر يک قاشق چایخوری


مواد لازم براي داخل كيک:

 سيب زمينی پخته شده يک كيلو گرم
 جعفری خرد شده نصف ليوان
 پيازچه خرد شده یک سوم ليوان
 پنير لبنه، كره و خردل ملايم  از هركدام دو قاشق غذاخوری
كاری، نمک، فلفل، آويشن و پودر سير از هركدام يک قاشق چایخوری

روش تهيه:
براي تهيه خمير ابتدا آرد، نمک و بكينگ پودر را با هم مخلوط می كنيم و كنار می گذاريم. بقيه مواد خمير را در كاسه‌ای گود با همزن دستی خوب مخلوط می كنيم، سپس آرد را اضافه كرده و همه مواد را با هم ورز مي‌دهيم تا خمير لطيفی بدست بیاید. روی خمير حوله كشيده و نيم ساعت به آن استراحت می دهيم.

سيب زمينی های پخته را رنده كرده و در كاسه‌‌ای گود تمامی مواد وسط خمير را با هم مخلوط می كنيم.

دو سوم خمير را به قطر نيم سانتیمتر پهن می كنيم. قالب مورد نظر را چرب كرده و خمير را روی كف و ديواره‌هاي آن می اندازيم، مواد سيب‌زميني را داخل خمير قرار داده، باقي‌مانده خمير را روي آن پهن مي‌كنيم و با چنگال چند حفره رويش ايجاد می كنيم.

قالب را 30 دقيقه روي پنجره وسط فر كه از قبل با دماي 180 درجه سانتي‌گراد گرم كرده ايم قرار مي‌دهيم و پس از اين مدت قالب را برگردانده، روي كيك را با زرده تخم‌مرغ و زعفران زرين مي‌كنيم و دوباره 30 دقيقه داخل فر قرار می دهيم تا طلایی شود. 

 

منبع : bartarinha.ir – مجله زندگی ایده آل

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز