خانه » گلچین آشپزی » طرز تهیه عدس پلو نذری طرز تهیه عدس پلو نذری

قیمت : 32000 تومان

طرز تهیه عدس پلو نذری طرز تهیه عدس پلو نذری

عدس پلو نذری, طرز پخت عدس پلو نذری, سایت آشپزی,طرز تهیه عدس پلو نذری, طرز تهیه برنج و عدس, طرز درست کردن عدس پلو نذری, آموزش آشپزی, طرز تهیه عدس پلو,طرز تهیه عدس پلو نذری,طرز تهیه عدس پلو نذری برای 100 نفر,طرز تهیه عدس پلو نذری برای 50 نفر,طرز تهیه عدس پلو نذری برای 200 نفر,طرز تهيه عدس پلو نذري,طرز پخت عدس پلو نذری,روش پخت عدس پلو نذری,طرز تهیه عدس پلو با گوشت چرخ کرده نذری,روش تهیه عدس پلو نذری,طرز تهیه ی عدس پلو نذری,طرز تهیه عدس پلو با کشمش,طرز تهیه عدس پلو با گوشت قلقلی,طرز تهیه عدس پلو ساده,طرز تهیه عدس پلو بدون گوشت,طرز تهیه عدس پلو با مرغ,طرز تهیه عدس پلو کته,طرز پختن عدس پلو نذری,دستور پخت عدس پلو نذری,طریقه پخت عدس پلو نذری,اموزش پخت عدس پلو نذری,عدس پلو نذری برای صد نفر,عدس پلو نذری خوشمزه,عدس پلو نذری برای پنجاه نفر,عدس پلو نذری برای 40 نفر,عدس پلو نذری 50 نفر,عدس پلو نذری با مرغ,طرز تهیه برنج و عدس,طرز تهیه پلو با عدس قرمز,طرز تهیه سوپ برنج و عدس,طرز تهیه آش برنج و عدس,طرز تهیه برنج عدس,طرز تهیه پلو عدس,طرز تهیه پلو عدس با گوشت,طرز تهيه پلو عدس,طرز تهیه پلو عدس با کشمش

طرز تهیه عدس پلو نذری طرز تهیه عدس پلو نذری

 *حتما باید ایرانی باشه وگرنه زمان پخت و دم کردن، از هم باز میشهطرز تهیه عدس پلو:1. از شب قبل برنج را خیس کنید. صبح  عدس ها را شسته و خیس کنید.2. گوشت را به تنهایی تفت دهید تا آب گوشت جمع شود. همزمان پیاز نگینی خرد شده را تفت دهید تا کمی طلایی شود. وقتی هر دو آماده شدند، با هم مخلوط کنید و سپس نمک، فلفل سیاه، دارچین، رب گوجه فرنگی و روغن اضافه کنید. ( در این مرحله اگر نمیخواهید گوشت عدس پلویتان رنگ رب داشته باشد، به جای رب، زعفران دم کرده اضافه کنید، این روش را نیز میتوانید امتحان کنید )3. بعد از 2 الی سه ساعت که عدس ها خیس خوردند، آب عدس را عوض کرده و روی حرارت قرار دهید تا بپزد، عدس پخته را کنار بگذارید.4. از دو روش میتوان برای مخلوط کردن برنج و عدس استفاده کرد.روش اول: بعد ازآبکش کردن برنج، وقتی میخواهیم داخل قابلمه بریزیم تا دم بکشد، به ازای هر دو کفگیر بزرگ برنج یک کفگیر عدس روی آن بریزید و به آرامی مخلوط کنید و سپس دوباره برنج و عدس … در آخر با دمکنی روی حرارت قرار دهید تا خوب دم بکشد.روش دوم: وقتی برنج جوش آمد و نزدیک به آبکش کردن آن بود، عدس پخته را به برنج در حال جوش اضافه کنید تا با هم مخلوط شوند، برنج را آبکش کرده و داخل دیگ بریزید و با دمکنی روی حرارت قرار دهید تا خوب دم بکشد. ( روش دوم توصیه میشود )5. کشمش را شسته روی یک پارچه تمیز پهن کنید تا خشک شود. سپس با روغن تفت دهید. ( اگر کشمش را قبل از خشک شدن آن و آبدار، روی حرارت بگذارید، خواه ناخواه کشمش داخل آب خود جوشیده و برای کسانی که معتقد هستند مشکل دار خواهد شد، پس فراموش نکنید که حتماً پهن کنید تا خشک شود و بعد فقط با روغن تفت دهید )6. بعد از این که برنج دم کشید، درب دیگ را بردارید و پودر زیره را روی برنج بپاشید و چند دقیقه ای درب ظرف را بگذارید تا عطر زیره به تمام برنج برسد. روغن نباتی و روغن حیوانی را روی حرارت قرار دهید تا داغ شود ( حتماً توجه کنید تا روغن بوی سوختگی نگیرد، فقط گرم شود )7. در آخرین مرحله این روغن را روی برنج آماده بریزید و برنج را زیر و رو کنید تا عطر خوبی بگیرد. مقداری از برنج را بردارید و زعفران را داخل آن ریخته و به آرامی طوری که برنج له نشود، زعفران را با برنج مخلوط کنید. اکنون میتوانید برنج را در ظرفها ریخته و روی آن گوشت، پیازداغ، کشمش سرخ شده بریزید.

طرز تهیه عدس پلو نذری

 عدس پلو نذری, طرز پخت عدس پلو نذری, سایت آشپزی,طرز تهیه عدس پلو نذری, طرز تهیه برنج و عدس, طرز درست کردن عدس پلو نذری, آموزش آشپزی, طرز تهیه عدس پلو,طرز تهیه عدس پلو نذری,طرز تهیه عدس پلو نذری برای 100 نفر,طرز تهیه عدس پلو نذری برای 50 نفر,

مواد لازم برای 200 نفر :

 برنج 25 کیلو گرم
  عدس *  15 کیلو گرم
 کشمش 4 کیلو گرم
گوشت چرخ کرده
6 کیلو گرم
پیازسرخ شده آماده 1.5 کیلو گرم
 روغن جامد 5 کیلو گرم
زعفران آماده شده  به مقدار لازم 
پودر زیره سیاه مقداری
روغن حیوانی مقداری (در حد 1 تا 2 قاشق غذاخوری برای کل روغن مصرفی)

 
*حتما باید ایرانی باشه وگرنه زمان پخت و دم کردن، از هم باز میشه

طرز تهیه عدس پلو:
1. از شب قبل برنج را خیس کنید. صبح  عدس ها را شسته و خیس کنید.

2. گوشت را به تنهایی تفت دهید تا آب گوشت جمع شود. همزمان پیاز نگینی خرد شده را تفت دهید تا کمی طلایی شود. وقتی هر دو آماده شدند، با هم مخلوط کنید و سپس نمک، فلفل سیاه، دارچین، رب گوجه فرنگی و روغن اضافه کنید. ( در این مرحله اگر نمیخواهید گوشت عدس پلویتان رنگ رب داشته باشد، به جای رب، زعفران دم کرده اضافه کنید، این روش را نیز میتوانید امتحان کنید )

3. بعد از 2 الی سه ساعت که عدس ها خیس خوردند، آب عدس را عوض کرده و روی حرارت قرار دهید تا بپزد، عدس پخته را کنار بگذارید.

4. از دو روش میتوان برای مخلوط کردن برنج و عدس استفاده کرد.

روش اول: بعد ازآبکش کردن برنج، وقتی میخواهیم داخل قابلمه بریزیم تا دم بکشد، به ازای هر دو کفگیر بزرگ برنج یک کفگیر عدس روی آن بریزید و به آرامی مخلوط کنید و سپس دوباره برنج و عدس … در آخر با دمکنی روی حرارت قرار دهید تا خوب دم بکشد.

روش دوم: وقتی برنج جوش آمد و نزدیک به آبکش کردن آن بود، عدس پخته را به برنج در حال جوش اضافه کنید تا با هم مخلوط شوند، برنج را آبکش کرده و داخل دیگ بریزید و با دمکنی روی حرارت قرار دهید تا خوب دم بکشد. ( روش دوم توصیه میشود )

5. کشمش را شسته روی یک پارچه تمیز پهن کنید تا خشک شود. سپس با روغن تفت دهید. ( اگر کشمش را قبل از خشک شدن آن و آبدار، روی حرارت بگذارید، خواه ناخواه کشمش داخل آب خود جوشیده و برای کسانی که معتقد هستند مشکل دار خواهد شد، پس فراموش نکنید که حتماً پهن کنید تا خشک شود و بعد فقط با روغن تفت دهید )

6. بعد از این که برنج دم کشید، درب دیگ را بردارید و پودر زیره را روی برنج بپاشید و چند دقیقه ای درب ظرف را بگذارید تا عطر زیره به تمام برنج برسد. روغن نباتی و روغن حیوانی را روی حرارت قرار دهید تا داغ شود ( حتماً توجه کنید تا روغن بوی سوختگی نگیرد، فقط گرم شود )

7. در آخرین مرحله این روغن را روی برنج آماده بریزید و برنج را زیر و رو کنید تا عطر خوبی بگیرد. مقداری از برنج را بردارید و زعفران را داخل آن ریخته و به آرامی طوری که برنج له نشود، زعفران را با برنج مخلوط کنید. اکنون میتوانید برنج را در ظرفها ریخته و روی آن گوشت، پیازداغ، کشمش سرخ شده بریزید.

منبع : mamisite.com

برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز