خانه » گلچین آشپزی » طرز تهیه شیرین پلو نحوه پخت شیرین پلو

طرز تهیه شیرین پلو نحوه پخت شیرین پلو

طرز پخت شیرین پلو, آموزش آشپزی, نکاتی برای پخت شیرین پلو, شیرین پلو, آموزش پخت شیرین پلو, سایت آشپزی, مواد لازم برای شیرین پلو, نکته های پخت شیرین پلو, طرز تهیه شیرین پلو,نحوه پخت شیرین پلو,نحوه پخت شیرین پلو,دستور پخت شیرین پلو,طرز پخت شیرین پلو,طرز پخت شيرين پلو,طریقه پخت شیرین پلو,دستور پخت شیرین پلو با مرغ,نحوه پخت هویج پلو,روش پخت شيرين پلو,طريقه پخت شيرين پلو,طرز تهیه شیرین پلو,طرز پختن شیرین پلو,طرز تهیه شیرین پلو با مرغ,طرز پخت هویج پلو,مواد لازم برای شیرین پلو,مواد لازم برای تهیه شیرین پلو,مواد لازم شیرین پلو,طرز تهیه شیرین پلو با هویج,طرز تهيه شيرين پلو,طرز تهيه شيرين پلو با مرغ,طرز تهیه شیرین پلو با عکس,طرز تهیه شیرین پلو قزوینی,طرز تهیه شیرین پلو با گوشت چرخ کرده,طرز تهیه شیرین پلو با پوست پرتقال,شیرین پلو طرز تهیه,شيرين پلو قزوين,شيرين پلو شيرازي,آموزش پخت شیرین پلو,دستور پخت شيرين پلو,آموزش پخت هویج پلو

طرز تهیه شیرین پلو نحوه پخت شیرین پلو

برنج را آبکش کرده و ته دیگ را دو سه قاشق روغن و نصف استکان آب میریزیم. نیمی از برنج آبکش شده را داخل دیگ ریخته مخلوط خلال را از داخل شربت بیرون آورده و روی برنج میریزیم و نیمی از خلال بادام را شسته و روی خلال نارنج یا پرتقال می ریزیم. دو سه کفگیر از برنج را روی خلال ها پاشیده و قطعات مرغ را روی برنج قرار میدهیم و بقیه برنج را روی مرغ می ریزیم و روی حرارت قرار داده با کمی شربت و زعفران و روغن کافی روی سطح برنج را بپوشانید و سپس حدود یک ساعت صبر کنید تا برنج دم بکشد.نکته ها و گفته ها:شیرین پلو همیشه یکی از اجزای سفره ی رنگین جشن عروسی یا مهمانی های بزرگ است و کمتر پیش می آید که یگانه پلو سر سفره باشد. به این دلیل درست کردن آن را معمولاً در تخصص آشپزهای حرفه ای می دانند، ولی واقعیت این است که تهیه ی شیرین پلو از پلو های دیگر دشوارتر نیست.توجه:مواد این پلو باید فرد اعلا باشد ، وگرنه درست کردن آن نقض غرض خواهد بود.شیرین پلو معمولاً با مرغ و گاهی با گوشت بره همراه است.مقدار مرغ یا گوشت برای این دستور حدود یک کیلو است.

طرز تهیه شیرین پلو

 طرز پخت شیرین پلو, آموزش آشپزی, نکاتی برای پخت شیرین پلو, شیرین پلو, آموزش پخت شیرین پلو, سایت آشپزی, مواد لازم برای شیرین پلو, نکته های پخت شیرین پلو, طرز تهیه شیرین پلو,نحوه پخت شیرین پلو,نحوه پخت شیرین پلو,

مواد لازم :

 برنج  1 کیلو
 مرغ 1 عدد متوسط
خلال بادام  100 گرم
 خلال پسته 50 گرم
خلال نارنج یا پرتقال نیم کیلو
شکر یک کیلو
زعفران ساییده یک قاشق
روغن،فلفل،نمک به مقدار لازم

طرز تهیه:
از روز قبل خلال پرتقال یا نارنج را دو سه بار در آب جوشانیده و داخل آب سرد میریزیم و حدود دو سه بار آب آن را عوض می کنیم تا تلخی آن گرفته شود. سپس آن ها را در صافی میریزیم تا آبش گرفته شود. شکر را با سه لیوان آب می جوشانیم و از صافی رد کرده خلال را داخل شربت می ریزیم تا چند جوش بزند و مغز خلال شیرین شود. مرغ را پس از شستن و تمیز کردن میگذاریم تا بپزد. آب مرغ را صاف کرده با دو سه قاشق روغن و یک ملاقه از شربت خلال مخلوط کرده زعفران را اضافه کرده مرغ را قطعه قطعه کرده و استخوان های آن را می گیریم.

برنج را آبکش کرده و ته دیگ را دو سه قاشق روغن و نصف استکان آب میریزیم. نیمی از برنج آبکش شده را داخل دیگ ریخته مخلوط خلال را از داخل شربت بیرون آورده و روی برنج میریزیم و نیمی از خلال بادام را شسته و روی خلال نارنج یا پرتقال می ریزیم. دو سه کفگیر از برنج را روی خلال ها پاشیده و قطعات مرغ را روی برنج قرار میدهیم و بقیه برنج را روی مرغ می ریزیم و روی حرارت قرار داده با کمی شربت و زعفران و روغن کافی روی سطح برنج را بپوشانید و سپس حدود یک ساعت صبر کنید تا برنج دم بکشد.

نکته ها و گفته ها:
شیرین پلو همیشه یکی از اجزای سفره ی رنگین جشن عروسی یا مهمانی های بزرگ است و کمتر پیش می آید که یگانه پلو سر سفره باشد. به این دلیل درست کردن آن را معمولاً در تخصص آشپزهای حرفه ای می دانند، ولی واقعیت این است که تهیه ی شیرین پلو از پلو های دیگر دشوارتر نیست.

توجه:
مواد این پلو باید فرد اعلا باشد ، وگرنه درست کردن آن نقض غرض خواهد بود.
شیرین پلو معمولاً با مرغ و گاهی با گوشت بره همراه است.
مقدار مرغ یا گوشت برای این دستور حدود یک کیلو است.

 

منبع : ashpazi.blog.ir

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز