خانه » گلچین آشپزی » طرز تهیه شیرینی ناپلئونی با خمیر هزارلا در خانه · طرز تهیه شیرینی ناپلئونی خانگی

طرز تهیه شیرینی ناپلئونی با خمیر هزارلا در خانه · طرز تهیه شیرینی ناپلئونی خانگی

طرز تهیه شیرینی ناپلئونی خانگی,طرز تهیه شیرینی ناپلئونی در منزل,شیرینی ناپلئونی,طرز تهیه شیرینی ناپلئونی در خانه,طرز تهیه شیرینی ناپلئونی,شیرینی ناپلئونی,شیرینی ناپلئونی با خمیر یوفکا,شیرینی ناپلئونی با خمیر هزارلا,شیرینی ناپلئونی آشپزخانه کوچک من,شیرینی ناپلئونی ویکی,شیرینی ناپلئونی به انگلیسی,شیرینی ناپلئونی در خانه,شيريني ناپلئونی,شیرینی ناپلئونی رزا منتظمی,شیرینی ناپلئونی افسانه ظروفی,طرز تهیه شیرینی ناپلئونی,طرز تهیه شیرینی ناپلئونی با خمیر هزارلا,طرز تهیه شیرینی ناپلئونی با خمیر فیلو,طرز تهیه شیرینی ناپلئونی با خمیر یوفکا,طرز تهیه شیرینی ناپلئونی با خامه,طرز تهیه شیرینی ناپلئونی با تصویر,طرز تهیه شیرینی ناپلئونی بدون فر,طرز تهیه شیرینی ناپلئونی خامه ای,طرز تهیه شیرینی ناپلئونی در منزل,طرز تهیه شیرینی ناپلئونی با خمیر هزار لایه

طرز تهیه شیرینی ناپلئونی با خمیر هزارلا در خانه · طرز تهیه شیرینی ناپلئونی خانگی

۷- پس از اینکه لایه ها را روی هم قرار دادید برای لایه آخر باقی مانده خامه را روی شیرینی بریزید و روی آن را با خرده های برشته شده بپوشانید و در پایان با پودر قند و در صورت تمایل کمی پودر پسته تزیین کنید سپس در یخچال بگذارید تا سرد شود.

شیرینی ناپلئونی یکی از خوشمزه ترین شیرینی هایی است که معمولا افراد برای عصرانه انتخاب می کنند. در این مطلب قصد داریم طرز تهیه این شیرینی خوشمزه را در خانه به شما عزیزان آموزش دهیم.

طرز تهیه شیرینی ناپلئونی خانگی,طرز تهیه شیرینی ناپلئونی در منزل,شیرینی ناپلئونی,طرز تهیه شیرینی ناپلئونی در خانه,طرز تهیه شیرینی ناپلئونی,شیرینی ناپلئونی,شیرینی ناپلئونی با خمیر یوفکا,شیرینی ناپلئونی با خمیر هزارلا,شیرینی ناپلئونی آشپزخانه کوچک من,شیرینی ناپلئونی ویکی,شیرینی ناپلئونی به انگلیسی,

مواد لازم:

  • خمیر هزارلا ۱ ورقه
  • خامه فرم گرفته یا خامه قنادی ۱ لیوان
  • پودر قند مقدار لازم

طرز تهیه:

۱- روی سطح کار آرد بپاشید، خمیر را بخرید یا خودتان آماده کنید، خمیر را روی سطح کار قرار دهید و به صورت مربع های ۱۰ سانتیمتر در ۱۰ سانتیمتر برش بزنید ( میتوانید اندازه مربع ها را کمتر یا بیشتر کنید).

۲- ته قالب کاغذ روغنی قرار دهید و خمیرها را داخل سینی بگذارید سپس سینی را داخل فری که از قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کرده اید به مدت ۵۰ – ۶۰ دقیقه قرار دهید تا خمیرها برشته و طلایی شوند.

۳- پس از پخت سینی را از فر خارج کنید، هر خمیر را از وسط با چاقو به دو قسمت برش بزنید و بخش خشک رویی خمیرها را با نوک چاقو بتراشید و داخل کاسه ای بریزید ( این تکه های خشک برای روی شیرینی استفاده میشود ).

۴- در صورتی که فکر میکنید تکه های خشک برای روی شیرینی ناپلئونی کم است میتوانید اضافی خمیر را پس از برش زدن مربع ها درون سینی فر قرار دهید تا همراه با بقیه خمیرها برشته شود سپس با دست آن را خرد و استفاده کنید.

۵- یک لایه از خمیر شیرینی را روی سطح کار قرار دهید و مقداری خامه روی آن بزنید سپس لایه بعدی را قرار دهید ( میتوانید روی خامه کمی پودر قند و خرده های خمیر برشته بریزید ).

۶- روی لایه دوم مقداری خامه بزنید ( در صورت تمایل مجدد کمی پودر قند و خرده خمیر برشته ) و به همین صورت هر تعداد لایه ای که میخواهید روی هم قرار دهید ( بین لایه ها پودر قند کمی اضافه کنید تا شیرینی اش زیاد نشود ).

۷- پس از اینکه لایه ها را روی هم قرار دادید برای لایه آخر باقی مانده خامه را روی شیرینی بریزید و روی آن را با خرده های برشته شده بپوشانید و در پایان با پودر قند و در صورت تمایل کمی پودر پسته تزیین کنید سپس در یخچال بگذارید تا سرد شود.

نکته: دقت کنید درجه حرارت فر بیشتر از مقدار گفته شده نباشد تا تمام لایه های داخلی خمیر به خوبی بپزد، استفاده از خرده های خمیر برشته داخل لایه ها به انسجام بهتر شیرینی کمک میکند.

۱۴۹

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز