خانه » گلچین آشپزی » طرز تهیه سوپ ماهیچه ( سوپ سرماخوردگی ) طرز تهیه سوپ رژیمی

طرز تهیه سوپ ماهیچه ( سوپ سرماخوردگی ) طرز تهیه سوپ رژیمی

طرز تهیه سوپ ماهیچه,طرز تهیه سوپ رژیمی, سایت آشپزی, نحوه پخت سوپ سرماخوردگی, آموزش آشپزی, نحوه پخت سوپ ماهیچه, سوپی برای درمان سرفه, پخت سوپ برای سرماخوردگی, پخت انواع سوپ ها,طرز تهیه سوپ رژیمی چربی سوز,طرز تهیه سوپ رژیمی دکتر کرمانی,طرز تهیه سوپ رژیمی کلم,طرز تهیه سوپ رژیمی لاغری,طرز تهیه سوپ رژیمی سبزیجات,طرز تهیه سوپ رژیمی کرفس,طرز تهیه سوپ رژیمی و کم کالری,طرز تهیه سوپ رژیمی خوشمزه,طرز تهیه سوپ رژیمی برای لاغری,روش تهیه سوپ رژیمی کلم,طرز تهیه سوپ ماهیچه,طرز تهیه سوپ ماهیچه برای کودکان,طرز تهیه سوپ ماهیچه برای نوزاد,طرز تهیه سوپ ماهیچه برای نوزادان,طرز تهیه سوپ ماهیچه خوشمزه,طرز تهیه سوپ ماهیچه کودک,طرز تهیه سوپ ماهیچه برای بیمار,طرز تهیه سوپ با آب ماهیچه,طرز پخت سوپ ماهیچه,پخت سوپ برای سرماخوردگی,دستور پخت سوپ برای سرماخوردگی,پختن سوپ برای سرماخوردگی,آموزش پخت سوپ برای سرماخوردگی,طریقه پخت سوپ برای سرماخوردگی,پخت سوپ سرماخوردگی,طرز پخت سوپ مرغ برای سرماخوردگی,دستور پخت سوپ مرغ برای سرماخوردگی,دستور پخت سوپ سرماخوردگی,طرز پخت سوپ سرماخوردگی,طرز تهیه سوپ سرماخوردگی,نحوه تهیه سوپ سرماخوردگی,طریقه پخت سوپ سرماخوردگی,طرز تهیه سوپ سرماخوردگی برای کودکان,دستور پخت سوپ مخصوص سرماخوردگی,سوپ برای درمان سرفه,طرز تهیه سوپ برای درمان سرفه,دستور پخت سوپ ماهیچه,طرز پخت سوپ ماهيچه,طریقه پخت سوپ ماهیچه,روش پخت سوپ ماهیچه

طرز تهیه سوپ ماهیچه ( سوپ سرماخوردگی ) طرز تهیه سوپ رژیمی

طرز تهیه :گوشت را با پیاز خرد شده و نخود و دو کاسه بزرگ آب از صبح بگذارید تا 2-3 ساعت کاملا بپزد.گوشت در این سوپ در نهایت باید در دهان آب شود. یادتان باشد قرار است مریضی این را بخورد که حال جویدن زیاد ندارد!نخود قابل حذف است اما در طب سنتی آب نخود جوشیده برای سرفه خیلی مفید است.در نیم ساعت آخر پخت هویج را نگینی درشت خرد کرده به گوشت اضافه کنید تا بپزد . ( بچه که بودم مامانم هویج را حلقه های نازک خرد می کرد و در این سوپ می ریخت ).هویج که پخت ورمیشل را همراه نصف قرص استاک مرغ ( من در همه سوپها از استاک مرغ بجای نمک استفاده می کنم ) به سوپ اضافه کنید و بعد از 15-20 دقیقه جعفری خرد شده را اضافه کنید.پس از یکی دوجوش سوپ را سرو کرده با آبلیموی تازه میل نمایید.رنگ و عطر این سوپ و البته ویتامین ث فراوانش از جعفری است. من که پر جعفری اش را دوست دارم. در ضمن جعفری بیش از یکی دوجوش که بزند رنگش تیره می شود و خواصش کم.از آب قلم در این سوپ می توانید استفاده کنید ، آب قلم را در مواقع عجله می توانید برای درست کردن این سوپ بکار ببرید. البته با ماهیچه اش خوشمزه تره .

طرز تهیه سوپ ماهیچه ( سوپ سرماخوردگی )

 طرز تهیه سوپ ماهیچه,طرز تهیه سوپ رژیمی, سایت آشپزی, نحوه پخت سوپ سرماخوردگی, آموزش آشپزی, نحوه پخت سوپ ماهیچه, سوپی برای درمان سرفه, پخت سوپ برای سرماخوردگی, پخت انواع سوپ ها,طرز تهیه سوپ رژیمی چربی سوز,طرز تهیه سوپ رژیمی دکتر کرمانی,
مواد لازم برای 3-4 نفر :

 
ماهیچه گوسفندی که حداقل 100 گرم گوشت خالص داشته باشد
یک عدد 
 پیاز متوسط  یک عدد
 هویج نسبتا بزرگ  یک عدد
 ورمیشل  دو مشت ( دو استکان پر )
 جعفری خرد شده  دو استکان پر
نخود یک استکان پر ( اگر سرفه می کنید )

طرز تهیه :
گوشت را با پیاز خرد شده و نخود و دو کاسه بزرگ آب از صبح بگذارید تا 2-3 ساعت کاملا بپزد.گوشت در این سوپ در نهایت باید در دهان آب شود. یادتان باشد قرار است مریضی این را بخورد که حال جویدن زیاد ندارد!
نخود قابل حذف است اما در طب سنتی آب نخود جوشیده برای سرفه خیلی مفید است.
در نیم ساعت آخر پخت هویج را نگینی درشت خرد کرده به گوشت اضافه کنید تا بپزد . ( بچه که بودم مامانم هویج را حلقه های نازک خرد می کرد و در این سوپ می ریخت ).
هویج که پخت ورمیشل را همراه نصف قرص استاک مرغ ( من در همه سوپها از استاک مرغ بجای نمک استفاده می کنم ) به سوپ اضافه کنید و بعد از 15-20 دقیقه جعفری خرد شده را اضافه کنید.
پس از یکی دوجوش سوپ را سرو کرده با آبلیموی تازه میل نمایید.
رنگ و عطر این سوپ و البته ویتامین ث فراوانش از جعفری است. من که پر جعفری اش را دوست دارم. در ضمن جعفری بیش از یکی دوجوش که بزند رنگش تیره می شود و خواصش کم.
از آب قلم در این سوپ می توانید استفاده کنید ، آب قلم را در مواقع عجله می توانید برای درست کردن این سوپ بکار ببرید. البته با ماهیچه اش خوشمزه تره .

 طرز تهیه سوپ ماهیچه,طرز تهیه سوپ رژیمی, سایت آشپزی, نحوه پخت سوپ سرماخوردگی, آموزش آشپزی, نحوه پخت سوپ ماهیچه, سوپی برای درمان سرفه, پخت سوپ برای سرماخوردگی, پخت انواع سوپ ها,طرز تهیه سوپ رژیمی چربی سوز,طرز تهیه سوپ رژیمی دکتر کرمانی,

منبع : drashpaz.persianblog.ir

برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز