خانه » گلچین آشپزی » طرز تهیه سوپ سرد مرغ با آلبالو طرز تهیه سوپ مرغ با آلبالو

طرز تهیه سوپ سرد مرغ با آلبالو طرز تهیه سوپ مرغ با آلبالو

پخت انواع غذا با آلبالو, مواد لازم برای سوپ سرد مرغ با آلبالو,طرز تهیه سوپ مرغ با آلبالو, سایت آشپزی, سوپ سرد مرغ با آلبالو, آموزش آشپزی, پخت سوپ سرد مرغ, سوپ مرغ با آلبالو, طرز تهیه سوپ سرد مرغ و آلبالو, طرز تهیه سوپ آلبالو, طرز تهیه سوپ های سرد,طرز تهیه سوپ آلبالو,پخت غذا با آلبالو,طرز تهیه سوپ های سرد,آموزش آشپزی,آموزش آشپزی ایرانی,آموزش آشپزی حرفه ای,آموزش آشپزی بین المللی,آموزش آشپزی غذا های افغانی,آموزش آشپزی به خانه برمیگردیم,آموزش آشپزی تصویری,آموزش آشپزی با تصویر,آموزش آشپزی تبیان,آموزش آشپزی ساده

طرز تهیه سوپ سرد مرغ با آلبالو طرز تهیه سوپ مرغ با آلبالو

طرز تهیه سوپ سرد مرغ با آلبالو :ابتدا در ظرفی مناسب کره را بریزید و حرارت دهید تا آب شود.پیاز را شسته و نگینی ریز خرد کنید و در کره آب شده مقداری تفت دهید تا نرم شود اما  رنگ آن تغییر نکند.فیله مرغ ها را شسته، خرد کنید. بعد از اینکه آب آن کشیده شد، مقداری تفت دهید تا رنگ آن سفید شود.در مرحله بعدی آرد را اضافه کنید و کمی تفت دهید تا خامی آن گرفته شود.سپس چوب دارچین، آب و شیر را همزمان به مواد اضافه کنید. حرارت را کم کنید تا مواد کاملا پخته و غلیظ شودو مقداری نمک و فلفل هم بریزید.در مرحله آخر چوب دارچین را از سوپ پخته شده جدا کنید و سوپ را  در غذاساز یا مخلوط کن پوره کنید. سپس آن را در یخچال بگذارید تا کاملا سرد شود.سوپ را در ظرفی مناسب بریزید و سس آلبالو را به آن اضافه کرده و  با خامه و آلبالو تزئین کنید.

طرز تهیه سوپ سرد مرغ با آلبالو

 پخت انواع غذا با آلبالو, مواد لازم برای سوپ سرد مرغ با آلبالو,طرز تهیه سوپ مرغ با آلبالو, سایت آشپزی, سوپ سرد مرغ با آلبالو, آموزش آشپزی, پخت سوپ سرد مرغ, سوپ مرغ با آلبالو, طرز تهیه سوپ سرد مرغ و آلبالو, طرز تهیه سوپ آلبالو, طرز تهیه سوپ های سرد,

تفاوت این سوپ با سوپ های دیگر به خاطر سرد بودن آن و سس آلبالویی است که این سوپ دارد

 

این سوپ با بقیه سوپ هایی که تا به حال خورده اید کاملا متفاوت است. تفاوت آن، هم به خاطر سرد بودن آن است و هم به خاطر سس آلبالویی است که این سوپ دارد.

مواد لازم برای 4 نفر :

 فیله مرغ 300 گرم
کره  30 گرم
 آرد 3 قاشق سوپخوری
 آب  1 پیمانه
شیر 2 پیمانه
پیاز 1 عدد
چوب دارچین  کوچک 1 عدد
نمک و فلفل به مقدار لازم


مواد لازم برای سس آلبالو :

 شکر 4 قاشق سوپخوری
 آلبالو  200 گرم
 سرکه 1 قاشق سوپخوری
آب 1/4 پیمانه

طرز تهیه سوپ سرد مرغ با آلبالو :
ابتدا در ظرفی مناسب کره را بریزید و حرارت دهید تا آب شود.
پیاز را شسته و نگینی ریز خرد کنید و در کره آب شده مقداری تفت دهید تا نرم شود اما  رنگ آن تغییر نکند.

فیله مرغ ها را شسته، خرد کنید. بعد از اینکه آب آن کشیده شد، مقداری تفت دهید تا رنگ آن سفید شود.

در مرحله بعدی آرد را اضافه کنید و کمی تفت دهید تا خامی آن گرفته شود.

سپس چوب دارچین، آب و شیر را همزمان به مواد اضافه کنید. حرارت را کم کنید تا مواد کاملا پخته و غلیظ شودو مقداری نمک و فلفل هم بریزید.

در مرحله آخر چوب دارچین را از سوپ پخته شده جدا کنید و سوپ را  در غذاساز یا مخلوط کن پوره کنید. سپس آن را در یخچال بگذارید تا کاملا سرد شود.

سوپ را در ظرفی مناسب بریزید و سس آلبالو را به آن اضافه کرده و  با خامه و آلبالو تزئین کنید.

 

طرز تهیه سس آلبالو:
آلبالوها را بشویید و هسته آنها را جدا کنید.

در قابلمه ای مناسب آب،  شکر و سرکه را با هم مخلوط کنید و روی حرارت ملایم بگذارید تا جوش بخورد. سپس آلبالوها را اضافه کنید تا غلیظ شود. در مرحله آخر غلیظ شده آن را در مخلوط کن پوره کنید.

 

منبع : مجله آشپزی مثبت / bartarinha.ir

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز