خانه » گلچین آشپزی » طرز تهیه سرکه هلو برای ترشی های پاییزی تهیه انواع ترشی

طرز تهیه سرکه هلو برای ترشی های پاییزی تهیه انواع ترشی

بهترین سرکه برای ترشی پاییزی, سایت آشپزی, طرز تهیه ترشی پاییزی, آموزش آشپزی,طرز تهیه سرکه هلو, تهیه انواع سرکه, درست کردن سرکه هلو, تهیه سرکه هلو, درست کردن سرکه خانگی, تهیه انواع ترشی, فواید سرکه هلو,طرز تهیه سرکه هلو,طرز تهیه سرکه هلو برای ترشی های پاییزی,روش تهیه سرکه هلو,طرز تهیه ترشی پاییزی,طرز تهیه ترشی شور پاییزی,طرز تهیه انواع ترشی پاییزی,طرز تهیه ی ترشی پاییزی,طرز تهیه ترشی میوه های پاییزی,تهیه انواع سرکه,طرز تهیه انواع سرکه,طرز تهیه انواع سرکه خانگی,طرز تهیه انواع سرکه ها,طرز تهیه ی انواع سرکه ها,روش تهیه انواع سرکه,تهیه انواع ترشیجات,تهیه انواع ترشی خانگی,تهیه انواع ترشی ها,تهیه انواع ترشی و شور,تهیه انواع ترشی میوه,طرز تهیه انواع ترشی با رب انار,طرز تهیه انواع ترشیجات,طرز تهیه انواع ترشی ها

طرز تهیه سرکه هلو برای ترشی های پاییزی تهیه انواع ترشی

طرز تهیه : ابتدا هلوها را شسته و بگذارید کاملا خشک شود. هسته آنها را درآورده و میوه آن را خرد کنید و در ظرف مناسب و مخصوص تهیه سرکه بریزید. خمیر مایه را با سرکه مخلوط کنید و نمک و شکر را به آن اضافه کنید و روی هلو‌ها بریزید و خوب مخلوط کنید و آنها را چنگ بزنید. در ظرف را ببندید، طوری که هوا در آن نفوذ نکند و آن را در جای خنک بگذارید.

طرز تهیه سرکه هلو برای ترشی های پاییزی

 بهترین سرکه برای ترشی پاییزی, سایت آشپزی, طرز تهیه ترشی پاییزی, آموزش آشپزی,طرز تهیه سرکه هلو, تهیه انواع سرکه, درست کردن سرکه هلو, تهیه سرکه هلو, درست کردن سرکه خانگی, تهیه انواع ترشی, فواید سرکه هلو,

مواد لازم :

 هلو  4 تا 5 کیلو
خمیر ترش یک قاشق سوپ خوری
سرکه 2 لیوان
 نمک 3 قاشق غذاخوری
شکر نصف لیوان

طرز تهیه :
ابتدا هلوها را شسته و بگذارید کاملا خشک شود. هسته آنها را درآورده و میوه آن را خرد کنید و در ظرف مناسب و مخصوص تهیه سرکه بریزید. خمیر مایه را با سرکه مخلوط کنید و نمک و شکر را به آن اضافه کنید و روی هلو‌ها بریزید و خوب مخلوط کنید و آنها را چنگ بزنید. در ظرف را ببندید، طوری که هوا در آن نفوذ نکند و آن را در جای خنک بگذارید.

 

بعد از یک ماه در ظرف را باز کنید و باز هم ترشی را خوب مخلوط کنید و آن را صاف کنید. سرکه صاف شده را 8 تا 10 دقیقه بجوشانید و پس از سرد شدن، در ظرفی مناسب بریزید و در جای تاریک نگهداری کنید و به مصرف برسانید.

منبع : چهاردیواری جام جم

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز