خانه » گلچین آشپزی » طرز تهیه سبزی پلوی شب عید مخصوص گیاهخوارها طرز تهیه سبزی  پلو و هالومی

طرز تهیه سبزی پلوی شب عید مخصوص گیاهخوارها طرز تهیه سبزی  پلو و هالومی

طرز تهیه سبزی  پلو و هالومی, مواد لازم برای سبزی پلو گیاهخواران, پخت سبزی  پلو و هالومی, طرز تهیه سبزی پلو شب عید, سبزی پلوی شب عید, سبزی پلوی شب عید مخصوص گیاهخواران, پخت سبزی پلو گیاهخوران, طرز تهیه سبزی پلوی رژیمی, آموزش آشپزی, سایت آشپزی,طرز تهیه سبزی پلو شب عید,طرز تهیه سبزی پلو باماهی شب عید,طرز تهیه سبزی پلو با ماهی مخصوص شب عید,طرز تهيه سبزي پلو با ماهي شب عيد,طرز تهیه ی سبزی پلو با ماهی شب عید,طرز پخت سبزی پلو ماهی شب عید,طرز تهیه سبزی پلو عید,طرز تهیه سبزی پلو با ماهی برای شب عید,سبزی پلوی شب عید,سبزي پلو شب عيد,فلسفه سبزی پلوی شب عید,سبزی پلو با ماهی شب عید نوروز,سبزي پلو ماهي شب عيد

طرز تهیه سبزی پلوی شب عید مخصوص گیاهخوارها طرز تهیه سبزی  پلو و هالومی

طرز تهیه سبزی  پلو و هالومی :برنج را بشویید و همراه نمك خيس كنيد. سبزي پلو را خيلي ريز خرد كنيد و كنار بگذاريد. سير را هم كاملا ريز خرد و با سبزي مخلوط كنيد. در قابلمه‌اي مناسب آب جوش بیاورید و برنج را اضافه كنيد. بعد از ١٢-١٠ دقيقه كه برنج جوشيد ،آن را آبكش كنید. حالا سبزي و رنده پوست پرتقال را به برنج آبكش شده اضافه و به آرامي مخلوط كنيد.كف قابلمه روغن بریزید و ته ديگ دلخواه را قراردهید. مخلوط برنج با سبزي و سير را روي آن ريخته و غذا را دم كنيد. در ظرفي پياز رنده شده و آبليمو را مخلوط كنید. برش‌هاي هالومي را هم در این مخلوط قرار دهيد و خوب با مواد آغشته كنيد تا طعم‌دار شوند.در ظرفي دیگر آرد سوخاري، زردچوبه، ادويه، فلفل و نمك را مخلوط كرده و برش‌هاي هالومي طعم‌دارشده را در آن بغلتانيد و  سپس در روغن سرخ كنيد. بعد از دم كشيدن پلو مقداري از آن را با زعفران مخلوط كرده و براي تزیين استفاده كنيد. سبزي پلوی دم كشيده و آماده را در ديس كشيده با پلو زعفراني تزیين كنید و همراه هالومي‌هاي سرخ شده سرو كنيد.از کجا بخریم؟پنیر هالومی را از فروشگاه های عرضه مواد گیاهی تهیه کنید.

طرز تهیه سبزی پلوی شب عید مخصوص گیاهخوارها

طرز تهیه سبزی  پلو و هالومی, مواد لازم برای سبزی پلو گیاهخواران, پخت سبزی  پلو و هالومی, طرز تهیه سبزی پلو شب عید, سبزی پلوی شب عید, سبزی پلوی شب عید مخصوص گیاهخواران, پخت سبزی پلو گیاهخوران, طرز تهیه سبزی پلوی رژیمی, آموزش آشپزی, سایت آشپزی,طرز تهیه سبزی پلو شب عید,

اگر گیاهخوار هستید، سبزی پلو با پنیر هالومی را برای شب عید امتحان کنید

 

شمایی که نمی‌توانید و نمی‌خواهید سبزی پلوی شب عید را با ماهی سرخ شده میل کنید، یک بار آن را با این پنیر خوش طعم گیاهی امتحان کنید. عاشقش می‌شوید.

مواد لازم برای سبزی  پلو و هالومی : 4 تا 6 نفر

 برنج 3 پيمانه
 سبزی پلويی خرد شده  3 پيمانه
 سير ريز خرد شده 2 حبه
 رنده پوست پرتقال 1 قاشق چایخوری
پنيرهالومی (برای هر نفر يك برش) 6-4 برش
آرد سوخاری به ميزان لازم
آبليمو 2 قاشق سوپخوری
پياز متوسط رنده شده 1 عدد
زردچوبه 1 قاشق چایخوری
ادویه 1 قاشق چایخوری
فلفل قرمز 1 قاشق چایخوری
زعفران دم کرده به ميزان لازم
روغن به ميزان لازم
نمک به ميزان لازم

 

طرز تهیه سبزی  پلو و هالومی :
برنج را بشویید و همراه نمك خيس كنيد. سبزي پلو را خيلي ريز خرد كنيد و كنار بگذاريد. سير را هم كاملا ريز خرد و با سبزي مخلوط كنيد. در قابلمه‌اي مناسب آب جوش بیاورید و برنج را اضافه كنيد. بعد از ١٢-١٠ دقيقه كه برنج جوشيد ،آن را آبكش كنید. حالا سبزي و رنده پوست پرتقال را به برنج آبكش شده اضافه و به آرامي مخلوط كنيد.

كف قابلمه روغن بریزید و ته ديگ دلخواه را قراردهید. مخلوط برنج با سبزي و سير را روي آن ريخته و غذا را دم كنيد. در ظرفي پياز رنده شده و آبليمو را مخلوط كنید. برش‌هاي هالومي را هم در این مخلوط قرار دهيد و خوب با مواد آغشته كنيد تا طعم‌دار شوند.

در ظرفي دیگر آرد سوخاري، زردچوبه، ادويه، فلفل و نمك را مخلوط كرده و برش‌هاي هالومي طعم‌دارشده را در آن بغلتانيد و  سپس در روغن سرخ كنيد. بعد از دم كشيدن پلو مقداري از آن را با زعفران مخلوط كرده و براي تزیين استفاده كنيد. سبزي پلوی دم كشيده و آماده را در ديس كشيده با پلو زعفراني تزیين كنید و همراه هالومي‌هاي سرخ شده سرو كنيد.

از کجا بخریم؟
پنیر هالومی را از فروشگاه های عرضه مواد گیاهی تهیه کنید.

 

منبع : jamejamonline.ir

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز