خانه » گلچین آشپزی » طرز تهیه سالاد کدوحلوایی مخصوص پاییز طرز درست کردن سالاد کدوحلوایی

طرز تهیه سالاد کدوحلوایی مخصوص پاییز طرز درست کردن سالاد کدوحلوایی

سایت آشپزی, آموزش آشپزی,طرز تهیه سالاد کدو حلوایی, طرز آماده کردن سالاد کدوحلوایی, سالادهای پاییزی, طرز درست کردن سالاد کدوحلوایی, طرز تهیه سالاد های پاییزی, سالاد کدوحلوایی,

طرز تهیه سالاد کدوحلوایی مخصوص پاییز طرز درست کردن سالاد کدوحلوایی

 طرز تهیه سالاد کدوحلوایی:1.  برای درست کردن چاشنی، در یک کاسه کوچک، آب پرتقال، شیره افرا، پودر خردل و زنجبیل را با یکدیگر مخلوط کنید. نصف پیمانه از مخلوط را کنار بگذارید.2. برش‌های کدوحلوایی را درون کیسه پلاستیکی بزرگ بریزید و آن را درون کاسه بزرگ قرار دهید. چاشنی زنجبیل را روی آنها بریزید. در کیسه را ببندید و به مدت 1 تا 4 ساعت در یخچال قرار دهید تامزه‌دار شوند.3. فر را با دمای 400 درجه فارنهایت روشن کنید. قالب مورد نظر را با روغن چرب کنید و کنار بگذارید.4. کدوها را آبکش کنید. سپس آنها را درون قالب بچینید. قالب را به مدت 26 تا 30 دقیقه درون فر بگذارید تا کدوها کاملا طلایی و برشته شوند. سپس از فر خارج کنید.5. برای تهیه سس، در یک کاسه کوچک، چاشنی باقی‌مانده، نمک و فلفل سیاه را با یکدیگر مخلوط کنید. به تدریج روغن اضافه کنید. دو تا 3 قاشق غذاخوری از سس را روی کدوهای گرم بریزید و هم بزنید.6. در یک کاسه بزرگ، کاهو، کاسنی فرنگی و نیمی از پسته‌ها را با هم مخلوط کنید. نیمی از سس را اضافه کنید. کدوهای برشته را به کاسه اضافه کنید و هم بزنید. روی آنها پسته باقی‌مانده و پنیر بز بریزید. بقیه سس را نیز اضافه کنید.

طرز تهیه سالاد کدوحلوایی مخصوص پاییز

 سایت آشپزی, آموزش آشپزی,طرز تهیه سالاد کدو حلوایی, طرز آماده کردن  سالاد کدوحلوایی, سالادهای پاییزی, طرز درست کردن سالاد کدوحلوایی, طرز تهیه سالاد های پاییزی, سالاد کدوحلوایی,

•    زمان تهیه: 20 دقیقه
•    زمان خواباندن در مواد: 1 تا 4 ساعت
•    زمان پخت: 30 دقیقه

مواد لازم برای سالاد کدو حلوایی به تعداد 6 نفر:

 

 آب پرتقال یک پیمانه 
شیره افرا 3 قاشق غذاخوری 
  پودر خردل 1.5 قاشق غذاخوری
  زنجبیل تازه رنده شده یک قاشق غذاخوری
 کدوحلوایی خرد شده 600 گرم 
روغن  به میزان لازم
نمک نصف قاشق چایخوری
فلفل سیاه  ¼ قاشق چایخوری
روغن زیتون 1/3 پیمانه
کاهو یا کلم 6 پیمانه
کاسنی قرمز کوچک یک عدد
پسته نصف پیمانه
بز خرد شده 85 گرم پنیر

 
طرز تهیه سالاد کدوحلوایی:
1.  برای درست کردن چاشنی، در یک کاسه کوچک، آب پرتقال، شیره افرا، پودر خردل و زنجبیل را با یکدیگر مخلوط کنید. نصف پیمانه از مخلوط را کنار بگذارید.

2. برش‌های کدوحلوایی را درون کیسه پلاستیکی بزرگ بریزید و آن را درون کاسه بزرگ قرار دهید. چاشنی زنجبیل را روی آنها بریزید. در کیسه را ببندید و به مدت 1 تا 4 ساعت در یخچال قرار دهید تامزه‌دار شوند.

3. فر را با دمای 400 درجه فارنهایت روشن کنید. قالب مورد نظر را با روغن چرب کنید و کنار بگذارید.

4. کدوها را آبکش کنید. سپس آنها را درون قالب بچینید. قالب را به مدت 26 تا 30 دقیقه درون فر بگذارید تا کدوها کاملا طلایی و برشته شوند. سپس از فر خارج کنید.

5. برای تهیه سس، در یک کاسه کوچک، چاشنی باقی‌مانده، نمک و فلفل سیاه را با یکدیگر مخلوط کنید. به تدریج روغن اضافه کنید. دو تا 3 قاشق غذاخوری از سس را روی کدوهای گرم بریزید و هم بزنید.

6. در یک کاسه بزرگ، کاهو، کاسنی فرنگی و نیمی از پسته‌ها را با هم مخلوط کنید. نیمی از سس را اضافه کنید. کدوهای برشته را به کاسه اضافه کنید و هم بزنید. روی آنها پسته باقی‌مانده و پنیر بز بریزید. بقیه سس را نیز اضافه کنید.

منبع : bartarinha.ir

 

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز