خانه » گلچین آشپزی » طرز تهیه سالاد تربچه و هویج درست کردن سالاد تربچه و هویج

طرز تهیه سالاد تربچه و هویج درست کردن سالاد تربچه و هویج

درست کردن سالاد تربچه و هویج, نحوه درست کردن سالاد سبزیجات, طرز تهیه انواع سالاد, مواد لازم برای سالاد تربچه و هویج, طرز تهیه سس سالاد تربچه و هویج, طرز درست کردن انواع سالاد, سایت آشپزی, طرز تهیه سالاد با هویج,سالاد تربچه و هویج, آموزش آشپزی,طرز تهیه انواع سالاد,طرز تهیه انواع سالاد های جدید,طرز تهيه انواع سالاد,طرز تهیه انواع سالاد ماکارونی,طرز تهیه انواع سالادها,طرز تهیه انواع سالاد رژیمی,طرز تهیه انواع سالاد کاهو,طرز تهیه انواع سالاد با کاهو,طرز تهیه انواع سالاد الویه,طرز تهیه سالاد کلم با هویج,طرز تهیه سالاد الویه با هویج,طرز تهیه سالاد کلم سفید با هویج,طرز تهیه سالاد هویج با کشمش,طرز تهیه سالاد ماکارونی با هویج,طرز درست كردن انواع سالاد,دستور درست كردن انواع سالاد,طرز درست كردن سالاد ماكاروني,طرز درست كردن سالاد الويه,طرز درست كردن سالاد اندونزي,طرز درست كردن سالاد سزار

طرز تهیه سالاد تربچه و هویج درست کردن سالاد تربچه و هویج

طرز تهیه سالاد تربچه و هویج :تربچه ها را خیلی نازک به صورت گرد خرد کنید. بعد با استفاده از یک پوست کن مخصوص سبزیجات، هویج ها را به صورت عمودی خرد کنید. دو قاشق چایخوری نمک را به سه فنجان آب یخ اضافه کرده و تربچه و هویج را برای ده دقیقه خیس کنید. بعد آبکشی کرده و خشک کنید.در حالی که تربچه و هویج خیس میخورند، آبلیمو، سرکه، خردل، فلفل و یک قاشق چایخوری نمک را در یک کاسه ریخته و خوب مخلوط کنید. اگر تمایل داشتید پیاز را به صورت نگینی ریز خرد کنید.تربچه، هویج، و کبرها را در یک کاسه بزرگ ریخته و کمی از سسی که در مرحله قبل آماده کردید روی آن بریزید. حالا سالاد را بین ۴ بشقاب تقسیم کرده و تن ماهی و جعفری را روی آن بریزید. در آخر باز هم مقداری از سس و کمی هم فلفل روی سالادها بپاشید.

طرز تهیه سالاد تربچه و هویج

 درست کردن سالاد تربچه و هویج, نحوه درست کردن سالاد سبزیجات, طرز تهیه انواع سالاد, مواد لازم برای سالاد تربچه و هویج, طرز تهیه سس سالاد تربچه و هویج, طرز درست کردن انواع سالاد, سایت آشپزی, طرز تهیه سالاد با هویج,سالاد تربچه و هویج, آموزش آشپزی,طرز تهیه انواع سالاد,

این بار سالاد تربچه و هویج را بر سر سفره تان تجربه کنید

 

مواد لازم برای سالاد تربچه و هویج :

 تربچه ۱ دسته (حدود ۵۵۰ گرم)
 هویج ۲ تا ۳ عدد
 نمک ۳ قاشق چایخوری
 سرکه سیب (اختیاری) ۲ قاشق چایخوری
آبلیمو ۲ قاشق چایخوری
خردل سه چهارم قاشق چایخوری
فلفل سیاه تازه یک چهارم قاشق چایخوری
روغن زیتون ۲ قاشق غذاخوری
کبر یک و نیم قاشق غذاخوری
تن ماهی ۱۱۵ گرم
برگ جعفری ۲ قاشق غذاخوری
پیاز در صورت تمایل 1 عدد کوچک

 

طرز تهیه سالاد تربچه و هویج :
تربچه ها را خیلی نازک به صورت گرد خرد کنید. بعد با استفاده از یک پوست کن مخصوص سبزیجات، هویج ها را به صورت عمودی خرد کنید. دو قاشق چایخوری نمک را به سه فنجان آب یخ اضافه کرده و تربچه و هویج را برای ده دقیقه خیس کنید. بعد آبکشی کرده و خشک کنید.

در حالی که تربچه و هویج خیس میخورند، آبلیمو، سرکه، خردل، فلفل و یک قاشق چایخوری نمک را در یک کاسه ریخته و خوب مخلوط کنید. اگر تمایل داشتید پیاز را به صورت نگینی ریز خرد کنید.

تربچه، هویج، و کبرها را در یک کاسه بزرگ ریخته و کمی از سسی که در مرحله قبل آماده کردید روی آن بریزید. حالا سالاد را بین ۴ بشقاب تقسیم کرده و تن ماهی و جعفری را روی آن بریزید. در آخر باز هم مقداری از سس و کمی هم فلفل روی سالادها بپاشید.

 

منبع : novinzi.com

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز