خانه » گلچین آشپزی » طرز تهیه ترشی خرما ترشی خرما

طرز تهیه ترشی خرما ترشی خرما

درست کردن ترشی خرما, طرز تهیه ترشی خرما, سایت آشپزی, درست کردن انواع ترشی, انواع ترشیجات, آموزش آشپزی,ترشی خرما,ترشی خرما,ترشی خرمالو,ترشی خرما با سرکه,ترشي خرمالو,ترشی خرمالو کال,ترشی خرمای نارس,ترشي خرما نارس,طرز تهیه ترشی خرما,طرز تهیه ترشی خرمالو,طرز تهيه ترشي خرمالو,روش تهیه ترشی خرما,طرز تهیه ی ترشی خرمالو,طرز تهیه ترشی لیته خرمالو,طرز تهیه ترشی سیر با شیره خرما,طرز تهیه ترشی سیر با سرکه خرما,روش تهیه ترشی خرمالو,درست كردن انواع ترشي,طرز درست كردن انواع ترشي,روش درست كردن انواع ترشي,طريقه درست كردن انواع ترشي,انواع ترشیجات خانگی,انواع ترشیجات ایرانی,انواع ترشیجات محلی,انواع ترشیجات خوشمزه,انواع ترشیجات جدید,انواع ترشیجات میوه,انواع ترشیجات با قارچ,انواع ترشیجات خارجی,انواع ترشیجات و شور

طرز تهیه ترشی خرما ترشی خرما

طرز تهیه:1 – دو سه لیوان آب را در کاسه‌ای بریزید و سماق را به آن اضافه کنید تا خیس بخورد. مدت زمان لازم برای خیساندن سماق 2 ساعت است.پس از آن مخلوط سماق و آب را از صافی عبور دهید و آب آن را به ظرف دیگری منتقل کنید. تمبر هندی را نیز در یکی دو لیوان آب خیس کنید و بگذارید حدود24ساعت بماندپس از این مدت، آن رانیز صاف کنید. حالا آب تمبر هندی و آب سماق را در کاسه فلزی گودی با هم مخلوط کنید، سپس آب لیموترش را به آن اضافه کنید.2 – ترکیب این 3 مایع را روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا چند جوش بزند. پس از آن، اجاق را خاموش کرده و مخلوط را کناری بگذارید تا سرد شود.در این فاصله خرماهای هسته گرفته را چرخ کرده یا در دستگاه خردکن له کنید؛ سپس آن را به مخلوط این آب‌ها (آب سماق، تمبر هندی و لیمو ترش) اضافه کنید.

طرز تهیه ترشی خرما

 درست کردن ترشی خرما, طرز تهیه ترشی خرما, سایت آشپزی, درست کردن انواع ترشی, انواع ترشیجات, آموزش آشپزی,ترشی خرما,ترشی خرما,ترشی خرمالو,ترشی خرما با سرکه,ترشي خرمالو,

مواد لازم:

 خرما  یک کیلوگرم (هسته‌های آنها را جدا کنید)
سماق کوبیده شده   نیم کیلوگرم
 تمبر هندی جوشیده  نیم کیلوگرم
 آب لیموترش  یک لیوان
 دارچین ساییده شده  یک قاشق سوپ‌خوری سرخالی
مغز گردوی خردشده 100 گرم (در صورت تمایل)
دانه انار 50 گرم (در صورت تمایل)
نمک و فلفل به میزان لازم


طرز تهیه:
1 – دو سه لیوان آب را در کاسه‌ای بریزید و سماق را به آن اضافه کنید تا خیس بخورد. مدت زمان لازم برای خیساندن سماق 2 ساعت است.
پس از آن مخلوط سماق و آب را از صافی عبور دهید و آب آن را به ظرف دیگری منتقل کنید. تمبر هندی را نیز در یکی دو لیوان آب خیس کنید و بگذارید حدود
24ساعت بماندپس از این مدت، آن رانیز صاف کنید. حالا آب تمبر هندی و آب سماق را در کاسه فلزی گودی با هم مخلوط کنید، سپس آب لیموترش را به آن اضافه کنید.
2 – ترکیب این 3 مایع را روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا چند جوش بزند. پس از آن، اجاق را خاموش کرده و مخلوط را کناری بگذارید تا سرد شود.
در این فاصله خرماهای هسته گرفته را چرخ کرده یا در دستگاه خردکن له کنید؛ سپس آن را به مخلوط این آب‌ها (آب سماق، تمبر هندی و لیمو ترش) اضافه کنید.

نکته: برای اینکه ترشی خرما کاملا جا بیفتد، مخلوط نهایی را دوباره روی شعله اجاق گاز قرار دهید و اجازه بدهید 2 دقیقه حرارت ببیند. در طول این مدت، مرتب مواد را هم بزنید تا مخلوط یکدست شود و ترشی جا بیفتد.

در پایان گردو و دانه‌های انار را نیز اضافه کنید و پس از مخلوط کردن با خرما، ترشی را نوش جان کنید.

منبع : iranvij

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز