خانه » گلچین آشپزی » طرز تهیه ترشی انار با لبو درست کردن ترشی لبو

طرز تهیه ترشی انار با لبو درست کردن ترشی لبو

طرز تهیه ترشی انار, سایت آشپزی, درست کردن ترشی انار و لبو, نکات درست ترشی لبو, آموزش درست کردن ترشیجات, درست کردن ترشی لبو, آموزش آشپزی, مواد لازم برای ترشی انار, درست کردن انواع ترشی, ترشی انار با لبو,طرز تهیه ترشی انار,طرز تهیه ترشی انار ساده,طرز تهیه ترشی انار و لبو,طرز تهیه ترشی انار خالی,طرز تهیه ترشی انار با لبو,طرز تهيه ترشي انار,طرز تهيه ترشي انار و لبو,طرز تهيه ترشي انار با لبو,طرز تهیه ترشی انار لبو,طرز تهیه ترشی انار خوشمزه,درست كردن ترشي لبو,طرز درست كردن ترشي لبو,نحوه درست كردن ترشي لبو,طريقه درست كردن ترشي لبو,طرز درست كردن ترشی لبو,درست كردن انواع ترشي,طرز درست كردن انواع ترشي,روش درست كردن انواع ترشي,طريقه درست كردن انواع ترشي

طرز تهیه ترشی انار با لبو درست کردن ترشی لبو

سیب را پوست کرده و رنده کنید و به لبو جوشیده شده اضافه کنید. سپس شکر را به میزان دلخواه اضافه کنید شیرینی این ترشی سلیقه ای است برخی آن را خیلی ترش و برخی شیرین تر میل میکنند پس شکر را کم کم اضافه کنید و کمی که جوش خورد مزه کنید اگر طبق مزاج شما هنوز ترش بود می توانید شکر بیشتری اضافه کنید.این مخلوط را کنار گذارید تا سرد شود.انار را دان کنید بعد از سرد شدن مخلوط بالا، دانه انار را بصورت خام اضافه کنید. ترشی انار حاضر است. بگذارید چند روزی در شیشه در بسته بماند تا مواد ترشی مزه ها را به هم داده و در اصطلاح جا بیفتد.این ترشی برای میز مهمانی عصرانه و نهار بسیار زیبا، چشمگیر و خوشرنگ می باشد و به خاطر مزه ملسی که دارد مورد پسند میهمانانتان قرار خواهد گرفت. مواد مورد نیاز این ترشی در اوایل پاییز در دسترس است و به علت مواد اولیه کم و دردسترس همچنین طرز تهیه سریع و آُسان مورد توجه قرار می گیرد.

طرز تهیه ترشی انار با لبو

طرز تهیه ترشی انار, سایت آشپزی, درست کردن ترشی انار و لبو, نکات درست ترشی لبو, آموزش درست کردن ترشیجات, درست کردن ترشی لبو, آموزش آشپزی, مواد لازم برای ترشی انار, درست کردن انواع ترشی, ترشی انار با لبو,طرز تهیه ترشی انار,

طرز تهیه ترشی انار با لبو

مواد لازم جهت تهیه ترشی انار با لبو :

 لبو  ۵ عدد
 سیب ۳ عدد
  انار  ۲ عدد
 سرکه به میزان لازم
 شکر  به میزان دلخواه

طرز تهیه ترشی انار با لبو :
لبو خام را پوست کنده و رنده کنید. سرکه به میزانی اضافه کنید که روی لبو را بگیرد.
لبو و سرکه را روی حرارت ملایم گذاشته و اجازه دهید بجوشد تا شکلی شبیه حالت مارمالاد حاصل شود.

سیب را پوست کرده و رنده کنید و به لبو جوشیده شده اضافه کنید. سپس شکر را به میزان دلخواه اضافه کنید شیرینی این ترشی سلیقه ای است برخی آن را خیلی ترش و برخی شیرین تر میل میکنند پس شکر را کم کم اضافه کنید و کمی که جوش خورد مزه کنید اگر طبق مزاج شما هنوز ترش بود می توانید شکر بیشتری اضافه کنید.

این مخلوط را کنار گذارید تا سرد شود.

انار را دان کنید بعد از سرد شدن مخلوط بالا، دانه انار را بصورت خام اضافه کنید. ترشی انار حاضر است. بگذارید چند روزی در شیشه در بسته بماند تا مواد ترشی مزه ها را به هم داده و در اصطلاح جا بیفتد.

این ترشی برای میز مهمانی عصرانه و نهار بسیار زیبا، چشمگیر و خوشرنگ می باشد و به خاطر مزه ملسی که دارد مورد پسند میهمانانتان قرار خواهد گرفت. مواد مورد نیاز این ترشی در اوایل پاییز در دسترس است و به علت مواد اولیه کم و دردسترس همچنین طرز تهیه سریع و آُسان مورد توجه قرار می گیرد.

 

نکات تهیه ترشی انار با لبو:
اناری که برای این ترشی استفاده میکنید ، نباید مغز دانه های آن سفت باشد . در اینصورت در ترشی خوشایند نیست!
می توانید شکر را کمتر بریزید و به جای آن ترشی انار را با نمک درست کنید.

منبع : yadbegir.com

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز