خانه » گلچین آشپزی » طرز تهیه بلدرچین با انگور طرز تهیه بلدرچین با انگور

طرز تهیه بلدرچین با انگور طرز تهیه بلدرچین با انگور

طرز تهیه بلدرچین با انگور, آموزش آشپزی, نحوه پخت بلدرچین, انواع پخت بلدرچین, انواع غذا با بلدرچین, سایت آشپزی, پخت غذا با انگور, نحوه پخت بلدرچین با انگور,نحوه پخت بلدرچین,نحوه پختن بلدرچین,نحوه پخت بلدرچين,طرز پخت بلدرچین,روش پخت بلدرچین,طرز پخت بلدرچین سرخ شده,طرز پخت بلدرچین در فر,طرز پخت بلدرچین شکم پر,طرز پخت بلدرچین خوشمزه,آموزش پخت بلدرچین,پخت غذا با روغن هسته انگور,انواع غذا با بلدرچین,انواع غذا با بلدرچين,انواع غذا با گوشت بلدرچین,تهیه انواع غذا با بلدرچین,پخت انواع غذا با بلدرچین,طرز تهیه انواع غذا با بلدرچین,اموزش انواع غذا با بلدرچین,انواع پخت بلدرچین,انواع طرز پخت بلدرچین,انواع پخت غذا با بلدرچین,انواع پخت گوشت بلدرچین,طرز تهیه انواع پخت بلدرچین,پخت انواع غذاها با بلدرچین

طرز تهیه بلدرچین با انگور طرز تهیه بلدرچین با انگور

طرز تهیه :بلدرچین را بعد از تمیز کردن و شستن، خشک می کنیم. بلدرچین با انگور یک غذای فرانسوی می باشد. فرانسوی ها در این نوع طبخ، بلدرچین را در یک ورقه نازک چربی مخصوص می پیچند، که در ضمن طبخ چربی کم کم جذب گوشت شود و بدون این چربی هم می توان آن را تهیه نمود. 150 گرم از کره را در ظرف مناسبی ریخته، در حرارت ملایم داغ می نمائیم، به حدی که دود نکند. بلدرچین ها را در یک ردیف در کره انداخته ، اطراف آنها را سرخ می نمائیم.انگور را حبه کرده، نصف آن را آب می گیریم، آب انگور را با آبلیمو، کمی نمک و فلفل و در صورت تمایل کمی زعفران سائیده مخلوط کرده، در ظرف بلدرچین می ریزیم. در ظرف را می گذاریم، در حدود 15 تا 20 دقیقه برای طبخ آن کافی است. آرد ذرت را در کمی آب سرد حل می نمائیم . از کنار ظرف داخل سس می ریزیم ، هم می زنیم تا آرد گلوله نشود و می گذاریم یکی دو جوش بزند و سس کمی غلیظ شود. بقیه انگور را در 50 گرم باقیمانده کره سرخ می کنیم به حدی که شکل خودش را از دست ندهد .نان های سفید را تست می نمائیم (ممکن است روی نان ها کمی کره بمالیم و آنها را در سینی فر چیده ، چند دقیقه در فر تست نمائیم) روی هر قطعه نان یک عدد بلدرچین قرار می دهیم و حبه های انگور را روی آن می پاشیم.

طرز تهیه بلدرچین با انگور

طرز تهیه بلدرچین با انگور, آموزش آشپزی, نحوه پخت بلدرچین, انواع پخت بلدرچین, انواع غذا با بلدرچین, سایت آشپزی, پخت غذا با انگور, نحوه پخت بلدرچین با انگور,نحوه پخت بلدرچین,نحوه پختن بلدرچین,نحوه پخت بلدرچين,
مواد لازم : برای 6 نفر

 بلدرچین درشت  6 عدد
 انگور درشت سفید  1 کیلوگرم
 کره  150 تا 200 گرم
 آرد ذرت  2 قاشق مرباخوری
 نان ورقه شده سفید 6 قطعه
آبلیمو 1 تا 2 قاشق سوپخوری
نمک و فلفل به قدر کافی

طرز تهیه :
بلدرچین را بعد از تمیز کردن و شستن، خشک می کنیم. بلدرچین با انگور یک غذای فرانسوی می باشد. فرانسوی ها در این نوع طبخ، بلدرچین را در یک ورقه نازک چربی مخصوص می پیچند، که در ضمن طبخ چربی کم کم جذب گوشت شود و بدون این چربی هم می توان آن را تهیه نمود. 150 گرم از کره را در ظرف مناسبی ریخته، در حرارت ملایم داغ می نمائیم، به حدی که دود نکند. بلدرچین ها را در یک ردیف در کره انداخته ، اطراف آنها را سرخ می نمائیم.

انگور را حبه کرده، نصف آن را آب می گیریم، آب انگور را با آبلیمو، کمی نمک و فلفل و در صورت تمایل کمی زعفران سائیده مخلوط کرده، در ظرف بلدرچین می ریزیم. در ظرف را می گذاریم، در حدود 15 تا 20 دقیقه برای طبخ آن کافی است. آرد ذرت را در کمی آب سرد حل می نمائیم . از کنار ظرف داخل سس می ریزیم ، هم می زنیم تا آرد گلوله نشود و می گذاریم یکی دو جوش بزند و سس کمی غلیظ شود. بقیه انگور را در 50 گرم باقیمانده کره سرخ می کنیم به حدی که شکل خودش را از دست ندهد .

نان های سفید را تست می نمائیم (ممکن است روی نان ها کمی کره بمالیم و آنها را در سینی فر چیده ، چند دقیقه در فر تست نمائیم) روی هر قطعه نان یک عدد بلدرچین قرار می دهیم و حبه های انگور را روی آن می پاشیم.

منبع : funifun.ir

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز