خانه » گلچین آشپزی » طرز تهیه برنجک در خانه طرز تهیه انواع تنقلات

طرز تهیه برنجک در خانه طرز تهیه انواع تنقلات

طرز تهیه انواع تنقلات, پخت برنجک در خانه,طرز تهیه برنجک, نکاتی برای پخت برنجک در خانه, مواد لازم برای پخت برنجک, آموزش آشپزی, نحوه پخت برنجک, طرز بو دادن برنج در خانه, سایت آشپزی, درست کردن برنجک در خانه,طرز تهیه برنجک,طرز تهیه برنجک شیرین,طرز تهیه برنجک شمالی,طرز تهيه برنجک,طرز تهیه گندم و برنجک,طرز تهیه برنجک شور,طرز تهیه برنجک وگندمک,طرز تهیه برنجک بدون روغن,طرز تهیه برنجک و گندم,نحوه پخت برنجک,طرز پخت برنجک,روش پخت برنجک

طرز تهیه برنجک در خانه طرز تهیه انواع تنقلات

طرز تهیه برنجک : ابتدا برنج ها را بشویید و در کاسه ای بریزید. سپس یک لیوان شیر به آن اضافه کنید و بگذارید به مدت ۲۴ ساعت در شیر خوب خیس بخورد پس از گذشت این مدت آن را در سبدی آبکشی کنید تا شیر اضافی آن خارج شود.داخل یک تابه گود یک قاشق روغن بریزید و برنج خیس خورده در شیر را در روغن تفت دهید. پس از اینکه مدتی تفت داده شد آب نمک را آماده کنید و داخل برنج بریزید و به حرارت دادن ادامه دهید تا آب آن تبخیر شود.برای بودادن برنج ها نیز با رسوب نمک در ته ظرف آن را عوض کنید و ظرف دیگری را روی حرارت بگذارید. مدت زمان لازم برای بودادن ۱۵ تا ۲۰ دقیقه است.

طرز تهیه برنجک در خانه

 طرز تهیه انواع تنقلات, پخت برنجک در خانه,طرز تهیه برنجک, نکاتی برای پخت برنجک در خانه, مواد لازم برای پخت برنجک, آموزش آشپزی, نحوه پخت برنجک, طرز بو دادن برنج در خانه, سایت آشپزی, درست کردن برنجک در خانه,طرز تهیه برنجک,

برنجک یکی از هله هوله های سالم است که با روش زیر می توانید در خانه تهیه کنید

زمان آماده سازی: 250 دقیقه
زمان پخت: 30 دقیقه

مواد لازم برای 5 نفر :

 برنج ایرانی
۵۰ گرم
 روغن  یک قاشق سوپخوری
 شیر یک لیوان
نمک ماسه ای
نصف قاشق سوپخوری

 

طرز تهیه برنجک :
ابتدا برنج ها را بشویید و در کاسه ای بریزید. سپس یک لیوان شیر به آن اضافه کنید و بگذارید به مدت ۲۴ ساعت در شیر خوب خیس بخورد پس از گذشت این مدت آن را در سبدی آبکشی کنید تا شیر اضافی آن خارج شود.

داخل یک تابه گود یک قاشق روغن بریزید و برنج خیس خورده در شیر را در روغن تفت دهید. پس از اینکه مدتی تفت داده شد آب نمک را آماده کنید و داخل برنج بریزید و به حرارت دادن ادامه دهید تا آب آن تبخیر شود.

برای بودادن برنج ها نیز با رسوب نمک در ته ظرف آن را عوض کنید و ظرف دیگری را روی حرارت بگذارید. مدت زمان لازم برای بودادن ۱۵ تا ۲۰ دقیقه است.

 

* بهتر است از نمک ماسه ای استفاده کنید و بدون ید باشد.

 

منبع : sarbezan.com

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز