خانه » گلچین آشپزی » طرز تهیه بادمجان کبابی با پنیر فتا طرز تهیه غذاهای یونانی

طرز تهیه بادمجان کبابی با پنیر فتا طرز تهیه غذاهای یونانی

آموزش آشپزی, طرز تهیه بادمجان کبابی, پخت بادمجان کبابی با پنیر, پخت غذاهای فرنگی, طرز تهیه غذاهای یونانی,بادمجان کبابی با پنیر فتا, طرز تهیه خوراک بادمجان, انواع پخت بادمجان, سایت آشپزی, انواع پخت بادمجان کبابی, بادمجان کبابی,طرز تهیه بادمجان کبابی در فر,طرز تهیه بادمجان کبابی شکم پر,طرز تهیه بادمجان کبابی روی گاز,طرز تهیه بادمجان کبابی با ماست,طرز تهیه بادمجان کبابی با رب انار,طرز تهيه بادمجان كبابي,طرز تهیه بادمجون کبابی,طرز پخت بادمجان کبابی,انواع پخت بادمجان,انواع پخت غذا با بادمجان,پخت انواع کوکو بادمجان,طرز پخت انواع بادمجان,پخت انواع کشک بادمجان,پخت انواع غذاها با بادمجان,انواع پختن بادمجان,پخت انواع بادمجان شکم پر,دستور پخت انواع بادمجان,پخت انواع دلمه بادمجان,بادمجان کبابی در مایکروفر,بادمجان کبابی شمالی,بادمجان کبابی فر,بادمجان کبابی با ارده

طرز تهیه بادمجان کبابی با پنیر فتا طرز تهیه غذاهای یونانی

طرز تهیه : 1- قفسه فر را به فاصله 20 سانتیمتری از منبع گرما قرار بدید، و از قبل گرم کنید.2- فویل را در ظرف پخت قرار بدهید . بادمجان را در تابه قرار داده و روی آنها تعداد کمی حفره بزنید تا بخارشان خارج شود ، سپس بادمجان ها را کباب کنید و هر 5 دقیقه با انبر آنها را بچرخانید.   تا زمانی که پوست آن بسوزد و چاقو به راحتی در گوشت بادمجان فر برود حدود 14 الی 18 دقیقه (بادمجان ها را کبابی کنید) سپس آن ها را به تخته برش برده و تا زمانی که به اندازه کافی خنک شوند (بتوان به آنها دست زد) صبر کنید .3- آبلیمو را در یک کاسه متوسط بریزید و بادمجان ها را به درازا برش بدید و سپس بادمجان ها را (گوشتشون) در کاسه بریزید و با آبلیمو مخلوط کنید و هم بزنید تا از تغییر رنگ جلوگیری شود. سپس روغن را اضافه کنید و تا زمانی که جذب شود آن را با چنگال هم بزنید. (باید کمی دلپذیر باشد) سپس به آن پنیر فتا ،پیاز، فلفل قرمز، فلفل چیلی (در صورت استفاده)، ریحان، جعفری، فلفل هندی و نمک مخلوط کنید. بعد از آن غذا را مزه کنید و اگر نیاز بود کمی شکر اضافه کنید .** این غذا با فلفل چیلی و فلفل هندی تند می شود، آنها تغییرات زیادی در مزه های کلاسیک پیش غذا های یونانی ایجاد کرده اند.

طرز تهیه بادمجان کبابی با پنیر فتا

 آموزش آشپزی, طرز تهیه بادمجان کبابی, پخت بادمجان کبابی با پنیر, پخت غذاهای فرنگی, طرز تهیه غذاهای یونانی,بادمجان کبابی با پنیر فتا, طرز تهیه خوراک بادمجان, انواع پخت بادمجان, سایت آشپزی, انواع پخت بادمجان کبابی, بادمجان کبابی,

اگر بادمجان را به تنهایی دوست ندارید این غذا را حتما امتحان کنید چون مواد درون آن، مزه ای متفاوت به بادمجان می دهد.

آماده سازی : 20 دقیقه 
پخت : 20 دقیقه 

مواد لازم : برای 4 نفر

بادمجان به مقدار لازم
 آبلیمو 2 قاشق غذا خوری
 روغن زیتون  1/4 پیمانه
 پنیر فتا ( ترجیحا یونانی )  1/2 پیمانه
 پیاز قرمز کاملا خرد شده 1/2 پیمانه
فلفل قرمز کاملا خرد شده به میزان لازم
فلفل هالوپینو ( به صورت دانه و خرد شده ) به میزان لازم
ریحان خرد شده 2 قاشق غذاخوری
جعفری خرد شده 1 قاشق غذاخوری
نمک 1/4 قاشق چایخوری
شکر ( اختیاری ) به میزان لازم

طرز تهیه :
1- قفسه فر را به فاصله 20 سانتیمتری از منبع گرما قرار بدید، و از قبل گرم کنید.

2- فویل را در ظرف پخت قرار بدهید . بادمجان را در تابه قرار داده و روی آنها تعداد کمی حفره بزنید تا بخارشان خارج شود ، سپس بادمجان ها را کباب کنید و هر 5 دقیقه با انبر آنها را بچرخانید.   تا زمانی که پوست آن بسوزد و چاقو به راحتی در گوشت بادمجان فر برود حدود 14 الی 18 دقیقه (بادمجان ها را کبابی کنید) سپس آن ها را به تخته برش برده و تا زمانی که به اندازه کافی خنک شوند (بتوان به آنها دست زد) صبر کنید .

3- آبلیمو را در یک کاسه متوسط بریزید و بادمجان ها را به درازا برش بدید و سپس بادمجان ها را (گوشتشون) در کاسه بریزید و با آبلیمو مخلوط کنید و هم بزنید تا از تغییر رنگ جلوگیری شود. سپس روغن را اضافه کنید و تا زمانی که جذب شود آن را با چنگال هم بزنید. (باید کمی دلپذیر باشد) سپس به آن پنیر فتا ،پیاز، فلفل قرمز، فلفل چیلی (در صورت استفاده)، ریحان، جعفری، فلفل هندی و نمک مخلوط کنید. بعد از آن غذا را مزه کنید و اگر نیاز بود کمی شکر اضافه کنید .

** این غذا با فلفل چیلی و فلفل هندی تند می شود، آنها تغییرات زیادی در مزه های کلاسیک پیش غذا های یونانی ایجاد کرده اند.

 

منبع : beryooni.com

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز