خانه » گلچین آشپزی » طرز تهیه ادویه های پرمصرف خانگی ادویه

طرز تهیه ادویه های پرمصرف خانگی ادویه

ادویه,ادویه خورشتی,ادویه عربی,ادویه آبگوشتی,روش درست کردن ادویه ترشی,ادویه فرانسوی,ادویه ترشی لیته,ادویه هندی,طرز تهیه ادویه های پرمصرف خانگی,ادویه پلویی,ادویه خانگی,ادویه های پرمصرف خانگی,ادویه آبگوشتی,ادويه آبگوشتي,ادویه پلویی,ادویه پلویی چیست؟,ادویه پلویی تبریزی,ادویه پلویی سحرخیز,ادویه پلویی شامل,ادویه پلویی هاتی کارا,ادویه پلویی شامل چیست,ادویه پلویی چیه؟,ادویه ترشی لیته,ادویه ترشی لیته چیست,ادویه ترشی لیته بادمجان,ادويه ترشي ليته,ادویه مخصوص ترشی لیته,طرز تهیه ادویه ترشی لیته,ادویه ی ترشی لیته,ادویه خانگی,ادویه خانگی ماهی,ادویه کالباس خانگی,ادویه همبرگر خانگی,طرزتهیه ادویه خانگی,ادویه کالباس مرغ خانگی,ادویه سوسیس خانگی,ادویه های خانگی,ادویه فرانسوی,ادویه های فرانسوی,طرزتهیه ادویه فرانسوی,ادویه سس فرانسوی,ادویه هندی,ادویه هندی چیست,ادویه هندی در جدول,ادویه هندی ماسالا,ادویه هندی مرغ,ادویه هندی در تهران,ادویه هندی گرام ماسالا,ادویه میخک هندی,ادویه های هندی,انواع ادویه هندی

طرز تهیه ادویه های پرمصرف خانگی ادویه

اگر قصد چنین کاری دارید ما ترکیبات چند نوع ادویه را در ادامه ذکر کرده‌ایم؛ می‌توانید مواد و مقادیر گفته شده را تهیه و مخلوط کنید و با نگهداری آنها هر وقت قصد استفاده دارید میزان دلخواه از مواد مذکور را به غذایتان اضافه کنید تا ببینید چه مزه عالی‌ای به شام یا ناهار یا حتی ترشی‌های همراه با این وعده‌های غذایی خواهید داد.

ادویه,ادویه خورشتی,ادویه عربی,ادویه آبگوشتی,روش درست کردن ادویه ترشی,ادویه فرانسوی,ادویه ترشی لیته,ادویه هندی,طرز تهیه ادویه های پرمصرف خانگی,ادویه پلویی,ادویه خانگی,

ادویه های خانگی درست کنید

ادویه‌ها مزه‌دهنده‌هایی برای پخت و پز هستند. بسیاری از خانم‌ها ادویه‌های مورد نیاز برای آشپزی را از بازار می‌خرند، اما برخی از این ادویه‌ها را می‌توانید در منزل نیز تهیه کنید تا هم از سلامت و محتویات مواد آن مطلع باشید هم خودتان مزه متفاوتی را به دست آورید.

اگر قصد چنین کاری دارید ما ترکیبات چند نوع ادویه را در ادامه ذکر کرده‌ایم؛ می‌توانید مواد و مقادیر گفته شده را تهیه و مخلوط کنید و با نگهداری آنها هر وقت قصد استفاده دارید میزان دلخواه از مواد مذکور را به غذایتان اضافه کنید تا ببینید چه مزه عالی‌ای به شام یا ناهار یا حتی ترشی‌های همراه با این وعده‌های غذایی خواهید داد.

ادویه خورشی ایرانی

یک قاشق مرباخوری از هر دو نوع فلفل سیاه و قرمز را با هم مخلوط کنید و سپس یک قاشق غذاخوری تخم گشنیز را بسایید و به آن بیفزایید. زردچوبه، دارچین و زیره را از هر کدام، به میزان یک قاشق غذاخوری به آن بیفزایید و همه را هم مخلوط کنید تا ادویه خورشی کامل شود.

 

ادویه پلویی ایرانی

ابتدا از تمام موادی که در پی خواهیم گفت مقداری مساوی فراهم کنید، اما مقدار میخک را نصف بقیه مواد در نظر بگیرید. تخم گشنیز، زیره، جوز هندی و میخک را با همدیگر بسایید. سپس آنها را باپودر دارچین و زنجبیلی که از قبل رنده کرده‌اید ترکیب کنید.

 

ادویه عربی

مقدار یک قاشق غذاخوری از موادی چون پودر زیره، رازیانه و تخم گشنیز ساییده‌شده را درهم آمیزید و سپس یک قاشق مرباخوری جوز هندی پودرشده و دارچین را (از هر کدام یک قاشق) به آن افزوده، یک قاشق چایخوری فلفل سیاه را نیز اضافه کنید و همگی را خوب با یکدیگر مخلوط کنید.

 

ادویه هندی

از زنجبیل، دارچین و فلفل سیاه یک قاشق مرباخوری بردارید و با هم ترکیب کنید. یک قاشق غذاخوری جوز هندی را نیز همراه با یک قاشق مرباخوری هل بسایید و به مواد پیشین اضافه کنید. حالا زیره و میخک را پودر کنید و مقدار یک قاشق غذاخوری از پودر زیره و یک قاشق چایخوری از پودر میخک را با بقیه مواد مخلوط کنید.

 

ادویه مکزیکی

زیره را پودر کنید، فلفل را بسایید و سپس دو قاشق غذاخوری پابریکا (فلفل دلمه‌ای قرمز) را با یک قاشق مرباخوری زیره و یک قاشق مرباخوری فلفل ساییده مخلوط کنید. اکنون یک قاشق چایخوری پودر سیر را با نصف قاشق چایخوری پودر میخک مخلوط کرده با مواد پیشین ترکیب کنید.

 

ادویه فرانسوی

فلفل سیاه و جوز هندی را بسایید. از هر کدام یک قاشق غذاخوری برداشته، با همین مقدار (یک قاشق) دارچین ترکیب کنید. اکنون یک قاشق چایخوری پودر میخک را به مواد بیفزایید و بار دیگر همه را خوب مخلوط کنید.

 

ادویه آبگوشتی

مقدارهای مساوی از فلفل سیاه ساییده، بادیان، پودر میخک، جوزهندی ساییده و دارچین را ترکیب کرده و به آبگوشت اضافه کنید.

 

ادویه ترشی

مقادیر برابر از زردچوبه، ادویه‌ کاری، زیره سیاه و سبز ساییده شده، تخم‌های گشنیز و سیاهدانه ساییده شده، گلپر و نعناع خشک را با هم ترکیب کنید و درون انواع ترشی بخصوص لیته بریزید. مزه آن را عالی خواهد کرد.

منبع: seemorgh.com

 

 

در این رابطه بیشتر بخوانید

مدت زمان ماندگاری ادویه ها چقدر است؟

میوه ها و ادویه های چربی سوز را بشناسید

 

 

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز