خانه » گلچین آشپزی » طرز تهیه آش شلغم برای سرماخوردگی دستور آش شلغم

طرز تهیه آش شلغم برای سرماخوردگی دستور آش شلغم

طرز تهیه آش شلغم, مواد لازم برای آش شلغم, آموزش آشپزی, پخت آش شلغم, نحوه درست کردن آش شلغم, آش مخصوص سرماخوردگی, سایت آشپزی,دستور آش شلغم, پختت انواع آش, پخت آش های رژیمی, دستور پخت آش شلغم,دستور آش شلغم,دستور پخت آش شلغم,طرز تهیه آش شلغم و اسفناج,طرز پخت آش شلغم,دستور پخت سوپ شلغم,آموزش پخت آش شلغم,طرز تهیه آش شلغم خوشمزه,طرز تهیه آش شلغم با ماش,دستور تهیه سوپ شلغم,طرز تهيه آش شلغم,طرز تهیه آش شلغم بدون گوشت,طرز تهیه آش شلغم کار,طرز تهیه آش شلغم برای سرماخوردگی,طرز تهیه سوپ شلغم,پخت اش شلغم,روش پخت آش شلغم,طریقه پخت آش شلغم,طرز پختن آش شلغم,نحوه پخت آش شلغم,طریقه پختن اش شلغم

طرز تهیه آش شلغم برای سرماخوردگی دستور آش شلغم

طرز تهیه آش شلغم :شلغم ها را خوب بشورید و بدون آن که پوست بکنید مکعبی خردشان کنید (خواص شلغم با پوست بیشتر حفظ می شود) و کنار بگذارید . یکی از پیازها را خلال کرده سرخ کنید .عدس را همراه آب به آن اضافه کنید واجازه بدهید نیم پز بشود .برنج را که قبلا خیس کردید بعد از نیم پز شدن عدس به مواد اضافه کنید و بگذارید تا پخته شود.در این فاصله آن یکی پیاز را رنده کنید و با نمک و فلفل به گوشت چرخ کرده اضافه کنید و خوب مواد را ورز بدهید و از آن ها کوفته قلقلی درست کنید .یک تابه را کمی چرب کنید و قلقلی ها را با شعله نسبتا زیاد داخل آن تفت بدهید ….فقط در حدی که آب آن گرفته شود و جمع شود.از آش غافل نشوید و هر از گاهی آن را هم بزنید تا ته نگیرد .

طرز تهیه آش شلغم برای سرماخوردگی

 طرز تهیه آش شلغم, مواد لازم برای آش شلغم, آموزش آشپزی, پخت آش شلغم, نحوه درست کردن آش شلغم, آش مخصوص سرماخوردگی, سایت آشپزی,دستور آش شلغم, پختت انواع آش, پخت آش های رژیمی, دستور پخت آش شلغم,

این آش برای سرما خوردگی عالیه.

مواد لازم آش شلغم :

 شلغم ۱ کیلو
 عدس نصف پیمانه
 برنج  ۱ پیمانه
 پیاز  ۲ عدد
 گوشت چرخ کرده ۳۰۰ گرم
زیره به مقدار لازم
نمک، فلفل، زردچوبه به مقدار لازم

طرز تهیه آش شلغم :
شلغم ها را خوب بشورید و بدون آن که پوست بکنید مکعبی خردشان کنید (خواص شلغم با پوست بیشتر حفظ می شود) و کنار بگذارید . یکی از پیازها را خلال کرده سرخ کنید .

عدس را همراه آب به آن اضافه کنید واجازه بدهید نیم پز بشود .
برنج را که قبلا خیس کردید بعد از نیم پز شدن عدس به مواد اضافه کنید و بگذارید تا پخته شود.

در این فاصله آن یکی پیاز را رنده کنید و با نمک و فلفل به گوشت چرخ کرده اضافه کنید و خوب مواد را ورز بدهید و از آن ها کوفته قلقلی درست کنید .

یک تابه را کمی چرب کنید و قلقلی ها را با شعله نسبتا زیاد داخل آن تفت بدهید ….فقط در حدی که آب آن گرفته شود و جمع شود.

از آش غافل نشوید و هر از گاهی آن را هم بزنید تا ته نگیرد .

برنج که باز شد کوفته ریزه ها را هم اضافه کنید و نمک، فلفل، زردچوبه و زیره ( برای گرفتن سردی برنج  و شلغم) را هم به بقیه مواد اضافه کنید!

برنج کمی که شکفته شد شلغم ها را هم اضافه کنید و صبر کنید تا آش خوب جا بیافتد . (به حال خودش رها نکنید که ته بگیرد . آرام هم بزنید)

 

 طرز تهیه آش شلغم, مواد لازم برای آش شلغم, آموزش آشپزی, پخت آش شلغم, نحوه درست کردن آش شلغم, آش مخصوص سرماخوردگی, سایت آشپزی,دستور آش شلغم, پختت انواع آش, پخت آش های رژیمی, دستور پخت آش شلغم,

وقتی موادتان که پخت ، آش تان هم که جا افتاد .
حالا بریزید توی ظرف و با نعناع داغ تزئین کنید و اگه دوست دارید موقع سرو کمی هم آبلیمو داخل آن بریزید.

منبع : hanichef.blogfa.com

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز