خانه » گلچین آشپزی » شلغم و لبو را به سبکی جدید بپزید لبوی بخار پز

شلغم و لبو را به سبکی جدید بپزید لبوی بخار پز

لبوی بخار پز,پخت شلغم و لبو, نحوه پخت شلغم و لبو بخارپز, بهترین روش پخت شلغم و لبو, نکاتی برای پخت لبو, نکات آشپزی, پخت شلغم و لبو به سبک جدید, سایت آشپزی, آموزش آشپزی, نکاتی برای پخت شلغم,طرز پخت شلغم و لبو,طریقه پخت شلغم و لبو,پخت لبو و شلغم

شلغم و لبو را به سبکی جدید بپزید لبوی بخار پز

پخت سبزی‌جات به صورت بدون آب یا کم آب، ویتامین‌ها و مواد مغذی درون آن‌ها را تا میزان زیادی حفظ می‌کند.مواد لازم :چغندر : یک کیلوآب : نصف پیمانهشکر : به میزان دلخواهطرز تهیه لبو :چغندرها را شسته و تمیز کرده و به صورت حلقه‌ای برش دهید. اگر بخواهید درسته پخته شوند، با چاقو در قسمت‌های مختلف هر یک از آنها شکاف‌های عمیق ایجاد کرده سپس آن را در ظرف مناسبی قرار داده و رویش شکر بپاشید. و آب را نیز افزوده و ظرف را با درپوش به مدت 30- 25 دقیقه با درجه حداکثر 900 وات یا 100% در دستگاه قرار دهید.در این مدت یک بار چغندرها را زیر و رو کنید.

شلغم و لبو را به سبکی جدید بپزید

 لبوی بخار پز,پخت شلغم و لبو, نحوه پخت شلغم و لبو بخارپز, بهترین روش پخت شلغم و لبو, نکاتی برای پخت لبو, نکات آشپزی, پخت شلغم و لبو به سبک جدید, سایت آشپزی, آموزش آشپزی, نکاتی برای پخت شلغم,طرز پخت شلغم و لبو,
پخت سبزی‌جات به صورت بدون آب یا کم آب، ویتامین‌ها و مواد مغذی درون آن‌ها را تا میزان زیادی حفظ می‌کند.

مواد لازم :
چغندر : یک کیلو
آب : نصف پیمانه
شکر : به میزان دلخواه

طرز تهیه لبو :
چغندرها را شسته و تمیز کرده و به صورت حلقه‌ای برش دهید. اگر بخواهید درسته پخته شوند، با چاقو در قسمت‌های مختلف هر یک از آنها شکاف‌های عمیق ایجاد کرده سپس آن را در ظرف مناسبی قرار داده و رویش شکر بپاشید. و آب را نیز افزوده و ظرف را با درپوش به مدت 30- 25 دقیقه با درجه حداکثر 900 وات یا 100% در دستگاه قرار دهید.
در این مدت یک بار چغندرها را زیر و رو کنید.

نکته : بهتر است درپوش ظرف را کمی باز بگذارید تا مانع از سر رفتن آب آن شود.
با توجه به نوع چغندر ممکن است زمان پخت آن کمی بیشتر شود.

طرز پخت شلغم با ماکروویو

مواد لازم :

شلغم : یک کیلو

طرز تهیه شلغم :
شلغم‌ها را شسته و آن را درسته در ظرف قرار دهید و با چاقو شکاف‌های عمقی در آنها ایجاد کنید، نیازی به اضافه کردن آب نیست. ظرف را با درپوش به مدت 20- 15 دقیقه با درجه حداکثر 100%یا 900 وات در دستگاه گذاشته در این فاصله یک بار شلغم‌ها را زیر و روکنید.
می‌توان به شلغم‌های پخته در موقع مصرف یک قاشق غذاخوری آب لیمو و یک قاشق غذاخوری روغن زیتون نیز اضافه کرد.

نکته : چغندرها بعد از پخت بسیار خوش رنگ می‌باشند و از آب آن می‌توان در تهیه بعضی از سس‌ها و خورش‌ها استفاده کرد.
منبع : hamshahrionline.ir

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز