خانه » گلچین آشپزی » سوفله تخم مرغ ( سوفله اتریشی ) نحوه پخت غذاهای اتریشی

سوفله تخم مرغ ( سوفله اتریشی ) نحوه پخت غذاهای اتریشی

پخت سوفله تخم مرغ, پخت انواع سوفله, طرز تهیه سوفله تخم مرغ, نحوه پخت سوفله تخم مرغ, طرز پخت سوفله تخم مرغ, آموزش آشپزی,سوفله تخم مرغ, سایت آشپزی, نحوه پخت غذاهای اتریشی,پخت انواع سوفله,پخت انواع سوفله ها,دستور پخت انواع سوفله,دستور پخت انواع سوفله ها,طریقه پخت انواع سوفله,پختن انواع سوفله,طرز پخت انواع سوفله,اموزش پخت انواع سوفله,روش پخت انواع سوفله

سوفله تخم مرغ ( سوفله اتریشی ) نحوه پخت غذاهای اتریشی

طرز تهیه :ظرف نسوز بیضی شکل و گردی را که دیوار آن زیاد بلند نباشد ، چرب می کنیم . زرده تخم مرغ ها را با پوست رنده شده لیمو ترش و یک چهارم قاشق چایخوری نمک و وانیل و شکر مخلوط می کنیم و آن ها را توسط هم زن خوب می زنیم تا کاملا غلیظ و کشدار شوند . سفیده ها را جداگانه آنقدر می زنیم تا مثل پنبه خشک شده ، از ظرف نریزد . زرده ها و سفیده ها را به سرعت مخلوط می کنیم و آرد را کم کم به آن می افزائیم و به سرعت به هم می زنیم تا مخلوط شوند .این مایه را در ظرفی می ریزیم و آن را به مدت 20 تا 30 دقیقه روی پنجره وسط فر که آن را قبلا با حرارت 350 درجه فارنهایت یا 175 درجه سانتیگراد گرم نموده ایم می گذاریم تا سوفله بالا بیاید و روی آن طلایی شود . بعد ظرف را بیرون می آوریم و پودر قند را روی سوفله می پاشیم و بلافاصله آن را سر میز می بریم.سوفله تخم مرغ یک سوفله اتریشی می باشد.

سوفله تخم مرغ ( سوفله اتریشی )

 پخت سوفله تخم مرغ, پخت انواع سوفله, طرز تهیه سوفله تخم مرغ, نحوه پخت سوفله تخم مرغ, طرز پخت سوفله تخم مرغ, آموزش آشپزی,سوفله تخم مرغ, سایت آشپزی, نحوه پخت غذاهای اتریشی,پخت انواع سوفله,پخت انواع سوفله ها,
مواد لازم :

 زرده تخم مرغ  4 تا 5 عدد
 سفیده تخم مرغ  8 عدد
 آرد سفید نرم  2 قاشق سوپخوری (50 گرم)
 شکر  75 گرم (3 قاشق سوپخوری)
 وانیل  نصف قاشق چایخوری
پودر قند 1 قاشق
لیمو ترش 1 عدد
نمک به مقدار خیلی کم

طرز تهیه :
ظرف نسوز بیضی شکل و گردی را که دیوار آن زیاد بلند نباشد ، چرب می کنیم . زرده تخم مرغ ها را با پوست رنده شده لیمو ترش و یک چهارم قاشق چایخوری نمک و وانیل و شکر مخلوط می کنیم و آن ها را توسط هم زن خوب می زنیم تا کاملا غلیظ و کشدار شوند . سفیده ها را جداگانه آنقدر می زنیم تا مثل پنبه خشک شده ، از ظرف نریزد . زرده ها و سفیده ها را به سرعت مخلوط می کنیم و آرد را کم کم به آن می افزائیم و به سرعت به هم می زنیم تا مخلوط شوند .

این مایه را در ظرفی می ریزیم و آن را به مدت 20 تا 30 دقیقه روی پنجره وسط فر که آن را قبلا با حرارت 350 درجه فارنهایت یا 175 درجه سانتیگراد گرم نموده ایم می گذاریم تا سوفله بالا بیاید و روی آن طلایی شود . بعد ظرف را بیرون می آوریم و پودر قند را روی سوفله می پاشیم و بلافاصله آن را سر میز می بریم.

سوفله تخم مرغ یک سوفله اتریشی می باشد.

منبع : groohashpazi.blogfa.com

ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز