خانه » گلچین آشپزی » سالاد ماكارونیِ ژله ای سالاد ماكارونی متفاوت

سالاد ماكارونیِ ژله ای سالاد ماكارونی متفاوت

آموزش آشپزی, طرز تهیه سالاد ماكارونی, طرز تهیه سالاد ماكارونیِ مجلسی, درست کردن سالاد ماكارونی, درست کردن سالاد ماكارونی قالبی, طرز تهیه سالاد ماكارونیِ ژله ای,سالاد ماكارونی, مواد لازم برای سالاد ماکارونی, سالاد ماكارونی متفاوت, سایت آشپزی, طرز تهیه سالادهای گرم,سالاد ماكارونی,سالاد ماكاروني,سالاد ماکارونی با مرغ,سالاد ماکارونی خوشمزه,سالاد ماکارونی با کالباس,سالاد ماکارونی با تن ماهی,سالاد ماکارونی با قارچ,سالاد ماكاروني با مرغ,سالاد ماکاروني,طرز تهیه سالاد ماكارونی,طرز تهيه سالاد ماكاروني,طرز تهیه سالاد ماکارونی خوشمزه,طرز تهیه سالاد ماکارونی با مرغ,طرز تهیه سالاد ماکارونی مخصوص,طرز تهیه سالاد ماکارونی با کالباس,طرز تهیه سالاد ماکارونی با تن ماهی,طرز تهیه سالاد ماکارونی با قارچ,طرز تهیه سالاد ماکارونی ساده,طرز تهيه سالاد ماکاروني,درست كردن سالاد ماكاروني,روش درست كردن سالاد ماكاروني,طرز درست كردن سالاد ماكاروني,طريقه درست كردن سالاد ماكاروني,اموزش درست كردن سالاد ماكاروني,نحوه درست كردن سالاد ماكاروني,دستور درست كردن سالاد ماكاروني,طرز درست كردن سالاد ماکارونی,طرز تهیه سالاد ماکارونی ژله ای,سالاد ماکارونی متفاوت,سالاد ماكاروني متفاوت,مواد لازم برای سالاد ماکارونی,مواد لازم برای سالاد ماکارونی با مرغ,مواد لازم برای سالاد ماکارونی خوشمزه,مواد لازم برای سالاد ماکارونی با تن ماهی,مواد لازم برای سالاد اندونزی,مواد لازم برای سالاد ماکارونی برای 30 نفر,مواد لازم سالاد ماکارونی,مواد لازم برای تهیه ی سالاد ماکارونی,مواد لازم جهت سالاد ماکارونی,مواد لازم سالاد ماكاروني,آموزش آشپزی,آموزش آشپزی ایرانی,آموزش آشپزی حرفه ای,آموزش آشپزی بین المللی,آموزش آشپزی غذا های افغانی,آموزش آشپزی به خانه برمیگردیم,آموزش آشپزی تصویری,آموزش آشپزی با تصویر,آموزش آشپزی تبیان,آموزش آشپزی ساده

سالاد ماكارونیِ ژله ای سالاد ماكارونی متفاوت

طرز تهیه سالاد ماکارونی :1. ابتدا سس مايونز را با ماست و نمك و فلفل و آبليمو مخلوط كنيد. ظرف‌تان بزرگ باشد تا بقيه مواد هم در آن جا بگيرد. جعفری خرد شده را هم بريزيد و هم بزنيد.2. حالا به ترتيب ماكاروني آبكش شده، هويج‌های نگيني شده،فلفل دلمه‌اي خرد شده، سيب‌زميني نگيني شده و نخود سبز را درون ظرف سس و ماست بريزيد و هم بزنيد. در پايان هم سينه مرغ را اضافه كنيد.3. حالا ورقه‌هاي ژلاتين را با يك فنجان آب سرد داخل ظرفي بريزيد تا نرم شود و بعد يك فنجان آب جوش به آن اضافه كنيد. ژلاتين كه خوب نرم شد آن را به بقيه موادتان اضافه كنيد و خوب هم بزنيد.4. در قالب مورد نظرتان كمي روغن زيتون بريزيد تا چرب شود. سالاد را درون قالب بريزيد و با قاشق آن را فشار دهيد تا خوب به خورد هم بروند و فشرده شوند.5. قالب را برای سه ساعت درون يخچال بگذاريد و بعد كه آن را بيرون آورديد درون یک  ظرف مناسب برگردانيد و با چاقوي اره‌اي مخصوص برش بدهيد تا سالاد ماكاروني ژله ای شما آماده شود.نکته :به جاي سينه مرغ مي‌توانيد از تن‌ماهي استفاده كنيد. اگر مي‌خواهيد طعم متفاوتي به سالادتان بدهيد مي‌توانيد به جاي نخود‌فرنگي از خيارشور نگيني شده استفاده كنيد.

سالاد ماكارونیِ ژله ای

 آموزش آشپزی, طرز تهیه سالاد ماكارونی, طرز تهیه سالاد ماكارونیِ مجلسی, درست کردن سالاد ماكارونی, درست کردن سالاد ماكارونی قالبی, طرز تهیه سالاد ماكارونیِ ژله ای,سالاد ماكارونی, مواد لازم برای سالاد ماکارونی, سالاد ماكارونی متفاوت, سایت آشپزی, طرز تهیه سالادهای گرم,

طرز تهیه سالاد ماكارونیِ ژله ای

 

بعضي وقت‌ها مي‌توان با مواد لازم يک غذاي معروف يك غذاي جالب و جديد درست كرد. گاهي مي‌توان از اصل و اساس، ساختمان يک غذا را به هم ريخت و يک غذای ديگر كشف كرد.

 

عصر ، عصر پيشرفت و تغيير است. ديگر بايد از غذاهای تكراري و شام‌های هميشگی دست كشيد و طرحی نو برانداخت. مثلا می توانيد سالاد ماكارونی خوشمزه و پرطرفدار را يک شكل ديگر درست كنيد. يا همبرگر خانگی تان شكم پر باشد يا يک پيتزای سريع پنج دقيقه‌ای وقتی خيلی گرسنه هستيد روی ميز بگذاريد. اگر اهل تغيير و خلاقيت هستيد با ما همراه باشيد .

 

مواد لازم :

 ماكارونی فرم‌دار به دلخواه  200 گرم
 كنسرو نخودفرنگی يک عدد
 سينه مرغ پخته شده يک عدد
 سيب زمينی پخته شده يک عدد
هويج پخته دو عدد
جعفری خرد شده يک قاشق غذاخوری
فلفل دلمه ای قرمز نگينی شده يک عدد
ماست سه قاشق غذاخوری
سس مايونز 5 قاشق غذاخوری
آبليمو يک قاشق غذاخوری
فلفل سیاه به مقدار لازم
ورقه های ژلاتینی به مقدار لازم

طرز تهیه سالاد ماکارونی :
1. ابتدا سس مايونز را با ماست و نمك و فلفل و آبليمو مخلوط كنيد. ظرف‌تان بزرگ باشد تا بقيه مواد هم در آن جا بگيرد. جعفری خرد شده را هم بريزيد و هم بزنيد.

2. حالا به ترتيب ماكاروني آبكش شده، هويج‌های نگيني شده،فلفل دلمه‌اي خرد شده، سيب‌زميني نگيني شده و نخود سبز را درون ظرف سس و ماست بريزيد و هم بزنيد. در پايان هم سينه مرغ را اضافه كنيد.

3. حالا ورقه‌هاي ژلاتين را با يك فنجان آب سرد داخل ظرفي بريزيد تا نرم شود و بعد يك فنجان آب جوش به آن اضافه كنيد. ژلاتين كه خوب نرم شد آن را به بقيه موادتان اضافه كنيد و خوب هم بزنيد.

4. در قالب مورد نظرتان كمي روغن زيتون بريزيد تا چرب شود. سالاد را درون قالب بريزيد و با قاشق آن را فشار دهيد تا خوب به خورد هم بروند و فشرده شوند.

5. قالب را برای سه ساعت درون يخچال بگذاريد و بعد كه آن را بيرون آورديد درون یک  ظرف مناسب برگردانيد و با چاقوي اره‌اي مخصوص برش بدهيد تا سالاد ماكاروني ژله ای شما آماده شود.

نکته :
به جاي سينه مرغ مي‌توانيد از تن‌ماهي استفاده كنيد. اگر مي‌خواهيد طعم متفاوتي به سالادتان بدهيد مي‌توانيد به جاي نخود‌فرنگي از خيارشور نگيني شده استفاده كنيد.

 

منبع : مجله آشپزی مثبت

برچسب ها : , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
ایمیل شما آشکار نمی شود
تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز